Drukarka w szafce

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
cube
Postów w temacie: 12
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Drukarka w szafce

Post autor: cube »

Mały update.
Pojawiły się wałki przeniesienia napędu, karetka z miejscem na silnik/ekstruder/wentylator. Założone są paski.
image010.jpg
image011.jpg
image014.jpg
image015.jpg
image016.jpg
Dołożona jest podstawa przegubu stołu (jeden z 3 punktów podparcia i węzeł wahliwy).
image012.jpg
Próbnie zamontowane silniki krokowe.
image013.jpg
Cieszyłem się że trafiłem silniki w dobrej cenie, gdzie parametry mi bardzo pasują. Przyszło do skręcania i okazało się że gwinty mocowania są calowe. Na szczęście znalazłem takie śrubki w swoich szpargałach, ale były bardzo krótkie i niestety wymagało to frezowania pogłębień w uchwytach silników.

W drukarce są szyny hiwin (x/y) i chińszczyzna (z). Niestety chińskie pracują zauważalnie słabiej. Rozebrałem obie prowadnica z osi z, wyczyściłem, jedna jest znaczna poprawa, na drugiej niewielka. Spróbuję jeszcze raz rozebrać tą gorszą i tym razem wezmę do pracy na jackuzzi z ultradźwięków, może jeszcze jakieś paprochy zostały. Natomiast po obciążeniu wózka, zaczyna pracować lepiej, co jednak wskazywało by na różne napięcie wstępne miedzy szynami. No cóż, zobaczymy co z tego będzie.

Muszę dokupić jakiś ektruder. Plan był taki że drukuję mobiusa do starej drukarki, a ze starej zabieram titana. Ale chyba jednak zamówię bmg, zobaczymy co z tego będzie mi się lepiej sprawdzać.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka w szafce

Post autor: Zepco »

Wiele osób opisuje problemy z "chinwinami". I wielu radzi by wypłukać smar który jest oryginalnie, oczyścić gniazda i posmarować jeszcze raz.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
cube
Postów w temacie: 12
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Drukarka w szafce

Post autor: cube »

Kolejny update. Stół już jeździ na dwóch śrubach trapezowych 8x2, sprzężonych i napędzanych jednym silnikiem. Jest już założona regulacja pochylenia stołu punkt-pryzma-płaski. Skasztaniłem cięcie izolacji i wygląda ona paskudnie z przodu. Wstępnie zamontowany ekstruder bmg. Miałem robić dystanse od dołu ramy, ale zapewne zrobię litą płytę z nylonu, która będzie tłumić drgania ramy, chociaż jeszcze do końca nie zdecydowałem. Niskoprofilowy zasilacz 24v wchodzi między silniki krokowe, nad nim będzie skr1.3 i mosfet do stołu a wszystko będzie odgrodzone od komory jakimś blatem i wentylowane. Potrzebny będzie drugi zasilacz lub przetwornica do zasilania planowanego oświetlenia wewnątrz (paski ledowe w profilach z mlecznymi kloszami). No i nastąpiła pierwsza przymiarka do planowanej obudowy i wszystko mi się wpasowało.
Nadal zastanawiam się jak poprowadzić kable do głowicy, czy prowadnikiem kablowym czy w oplocie. W mojej poprzedniej drukarce poskąpiłem na większy prowadnik i widzę już że kable mają za ciasno i zaczynają się ścierać.
Miałem ładnie poukładać zdjęcia ale i tak się rozjadą po wysłaniu posta, więc wrzucam hurtem.
image025.jpg
image024.jpg
image023.jpg
image022.jpg
image021.jpg
image020.jpg
image019.jpg
image018.jpg
image017.jpg
Zepco, Abys, JGFTW
cube
Postów w temacie: 12
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Drukarka w szafce

Post autor: cube »

Wstępnie zastosowałem do ekstrudera przewody w ekranie LiYCY. Wychodziło 5 przewodów i wąski prowadnik kablowy. Niestety wyszło trochę zbyt sztywno i prowadnica zbyt prężyła. Mimo że nie jestem entuzjastą przewodów wstążkowych, postanowiłem dać im szansę. Druga sprawa że moja prowizora wyglądała fatalnie i nie mogłem na nią patrzeć. Wobec czego zrobiłem płytkę-hub przewodów w profesjonalnej płytkarni. Założenie było takie że taka sama płytka będzie znajdować się na obu końcach przewodu taśmowego. Na ekstruderze będzie to gniazdo do łączenia wentylatorów, termistorów itp; druga płytka będzie tuż przy płycie głównej i będzie połączona krótkimi patchcordami z odpowiednimi gniazdami na MB.

Zdjęcia w losowej kolejności bo wrzucanie zdjęć ssie, ale myślę że łatwo będzie na fotkach rozpoznać które to "przed" a które "po".
Załączniki
image040.jpg
image039.jpg
image038.jpg
image037.jpg
image036.jpg
image035.jpg
image034.jpg
image033.jpg
image032.jpg
image031.jpg
image030.jpg
image029.jpg
image028.jpg
image027.jpg
image026.jpg
Holgin, japim
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Drukarka w szafce

Post autor: panWiadr0 »

Czemu nie zrobisz tego normalnie, jak biały człowiek... na taśmie FFC?
dragonn
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Drukarka w szafce

Post autor: majek »

Masz jakieś dokładniejsze zdjęcia/projekt jak zrobiłeś tą część (głównie z prawej strony), gdzie na wałek Z wchodzisz z przeniesieniem napędu od silnika?
Nie masz tam łożyska pod zębatką? Czy tylko nie widać? Co ogranicza śrubę przed opadnięciem?
Właśnie u siebie jak naciągnąłem pasek, to widzę, że śruba dostaje trochę obciążenia odkształcającego w bok i podwójne łożysko byłoby dobrym rozwiązaniem.
cube
Postów w temacie: 12
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Drukarka w szafce

Post autor: cube »

panWiadr0 pisze:Czemu nie zrobisz tego normalnie, jak biały człowiek... na taśmie FFC?
Bo nie lubię taśm FFC ;) Chociaż to i tak lepsze niż HDMI...
majek pisze:Masz jakieś dokładniejsze zdjęcia/projekt jak zrobiłeś tą część (głównie z prawej strony), gdzie na wałek Z wchodzisz z przeniesieniem napędu od silnika?
Nie masz tam łożyska pod zębatką? Czy tylko nie widać? Co ogranicza śrubę przed opadnięciem?
Właśnie u siebie jak naciągnąłem pasek, to widzę, że śruba dostaje trochę obciążenia odkształcającego w bok i podwójne łożysko byłoby dobrym rozwiązaniem.
Nie wiem czy dokładnie o to pytasz, ale pokażę przekroje śrub osi Z. Użyte są łożyska z flanszą. Ze strony bliższej silnika, koło pasowe jest między łożyskami. Koło pasowe ustala śrubę na wałku, dole łożysko ogranicza ruchy wahadłowe. Przy drugiej stronie, łożyska z kołnierzem oparte są na uchwycie, między nie wchodzi tulejka dobrana szerokością, tak aby skręcenie śruby nie prężyło na łożyska a jedynie delikatnie ściskało łożyska w osadzie (tej tulejki nie ma na przekroju).
Załączniki
2str.jpg
1str.jpg
japim, majek
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Drukarka w szafce

Post autor: majek »

Tak, o to mi chodziło, dzięki.
Myślałem, że może coś wykorzystam, ale toczenie śrub odpada.
cube
Postów w temacie: 12
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Drukarka w szafce

Post autor: cube »


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Zr3vhsgz1G0
Pierwsze ruchy. Założone sterowniki to TMC2209. Na filmie słychać kliknięcia myszki wywołujące makro bardziej niż napędy więc wstępnie jestem zadowolony z jakości montażu. Część kabli już poukładana docelowo, część jeszcze prowizora. Nie mogę na razie uruchomić mini panelu 12864 z rgb (fysetc), gdy jest podłączony to blokuje USB, ale to może w najbliższych dniach uda się zrobić. A potem żmudne dopieszczanie i na koniec, wreszcie, zamknięcie drukarki w docelową szafkę.
TDI-CAD
cube
Postów w temacie: 12
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Drukarka w szafce

Post autor: cube »

Wolno to wszystko idzie, ale i nie jest to priorytet. Po całej serii problemów z bltouch wyszło że to jednak się pomyliłem przy zarabianiu wtyczek do własnego toolboarda. Wymiana płyty głównej na inną (fly e3 rrf) ani podmianka 3dtouch na bltouch oryginalny nie dała efektu. Dopiero to mnie naprowadziło na przykładanie oscyloskopu po każdej wtyczce. I na toolbowardzie sygnał zanikał. Był ściągany do masy. No i teraz wszystko działa.

Popełniłem też inny błąd, który wyszedł przy pierwszych wydrukach. Otóż profil aluminiowy 2020 łączący wózki osi Z jest zbyt mało sztywny na skręcanie. Powodowało to że stół mocno drgał przy ruchach drukarki. Wobec czego owy profil został podmieniony na litą beleczkę. Problem się rozwiązał.
IMG_20211004_201022.jpg
IMG_20211004_200935.jpg
Teraz TMC2209 pracują w stealtchop. Niestety potrafi zgubić kroki przy ruchach szybkich. Po zmianie parametrów przyspieszenia, prędkości czy jerku niewiele się zmiania, wobec czego podejrzewam że winny jest moment przejścia stealthchop na spreadcycle (wspominane w internecie). Następne do sprawdzenia jest praca tylko w spreadcycle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”