Raise 3D E2

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Raise 3D E2

Post autor: bafunio »

Czekam na relacje z użytkowania , idex fajnie się sprawdza w praktyce - jedna drukarka o mocy przerobowej dwóch (jeśli drukuje się po kilka szt jednego przedmiotu).

Przy druku z PLA nie zobaczysz różnicy w jakości , na pewno bardziej ta drukarka się sprawdzi przy wymagających materiałach niż prusa.
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Raise 3D E2

Post autor: McKee »

dziobu pisze:
McKee pisze:(mam drukarkę 2-głowicową i kolorowe wydruki zrobiłem może 3 - przereklamowane IMHO to jest
Masz IDEXa czy zwykłe dwie dysze obok siebie?
IDEX ma szereg plusów dodatnich i teoretycznie rozwiązuje wszystkie wady innych konstrukcji.
FFCP (FlashForge Creator Pro) - czyli starszy brat ;-) tego FF co Ty masz (metal zamiast plastiku w obudowie).
Gniot ;-)
2 dysze i 2 ekstrudery obok siebie, z których 1 ludzie często wyrzucają żeby mieć lżejszą karetkę (tak wiem że to wiesz ;-)).
Zalety IDEX-a znam ale .... też wolałbym 3 Prusy zamiast jednego Raise 3D.
Drukarki MAJĄ / miewają awarie ... jeżeli drukarka ma zapewniać stabilny dochód to nie może być jedna. Ale to trochę dłuższa i bardzisj skomplikowana dyskusja - autor wybrał Raise 3D - posłuchajmy więc jak się sprawuje (bo dlaczego taka a nie inna decyzja usłyszeliśmy ale chyba też bez "backgroundu" trudno to zrozumieć (ja w każdym razie nie rozumiem, ale może dlatego że nie znam(-y) prawdziwych potrzeb)).

(Tzn rozumem decyzję typu: Firma daje budżet i pracownik sobie wybiera najfajniejszą zabawkę jaka w danym momencie mu się spodobała - sam tak robiłem / robię czasem - ale dodawanie do tego "merytorycznych" czynników i szukanie porad na forum nie ma sensu). Raise 3D kupowany dla kaprysu w 100% rozumiem, ale dla wyświetlacza zupełnie nie.
dziobu
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Raise 3D E2

Post autor: dziobu »

McKee pisze:2 dysze i 2 ekstrudery obok siebie, z których 1 ludzie często wyrzucają żeby mieć lżejszą karetkę (tak wiem że to wiesz ;-)).
Akurat ja wywaliłem bo przeszkadzała mi cieknąca dysza. A skoro nie ma dyszy to po co cała reszta ;)
McKee pisze:Zalety IDEX-a znam ale .... też wolałbym 3 Prusy zamiast jednego Raise 3D.
Drukarki MAJĄ / miewają awarie ... jeżeli drukarka ma zapewniać stabilny dochód to nie może być jedna.
To jest IMHO błędne rozumowanie.
Jeśli potrzebujesz drukować elementy zamknięte, nierozbieralne i do tego używać materiałów podporowych to choćbyś i miał 100 Prus to tego nie zrobisz. Zacznie się dorabianie/dokupywanie dodatków i wyjdzie raczej nie lepiej niż taki jeden i gotowy IDEX.

Też bym pewnie chętnie powiedział że wolę 3 Prusy zamiast takiego Raise 3D. Ale teraz stało się tak że te 3 drukarki to ja już mam, za to na żadnej nie jestem w stanie normalnie używać dwóch głowic bo zawsze problem goni problem.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Raise 3D E2

Post autor: McKee »

Nie miałem problemów z wydrukami 2 dyszami, ale nie mam też większych potrzeb (na materiał podporowy i "elementy zamknięte, nierozbieralne"), więc na razie uważam że więcej z tym zabawy niż pożytku (dopóki mogę przeprojektować element tak, żeby dało się go skleić / skręcić). Ale rozumiem że w specyficznych zastosowaniach bije to 3 Prusy (+ew MMU) na łeb. Tylko o niczym takim nie słyszeliśmy w wymaganiach.

Jest IDEX na forum ... i też nie zauważyłem żeby właściciel korzystał z niego inaczej niż lustrzane wydruki.
Jeżeli nie ma potrzeby (uzasadnionej) to argument "że można" jest błędnym rozumowaniem (IMHO).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”