Prusa MK3s - stock extruder

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
akeboshi3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2020, 16:34

Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: akeboshi3 »

Cześć. Poszukuję osoby, która ma na swojej Prusy zamontowany oryginalny hotend od E3D V6, bez żadnych modyfikacji, ani ulepszeń.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Berg »

ja nie mam ale pytanie jest trochę trudne, bo wydaje mi się, że coś takiego nie istnieje. W mk3s jest zastosowana nietypowa rurka konstrukcji Prusy a nie e3d. Miała lepiej współpracować z MMU2 ale są z nią problemy i ludzie wymieniali na e3d. Zatem jak oryginalny e3d to właśnie z modyfikacją. Oryginalny Prusy - bez modyfikacji.
morf
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3202
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1574

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: morf »

Jakby coś ja mam orginal mk3s czyli z tym drobnym przewężeniem o którym pisze @rafaljot
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: JGFTW »

Kojarzę tą akcję z przewężeniem w łączniku, ale myślałem, że to dotyka tylko MK3.

Na stronie E3d można kupić dedykowaną głowicę do Prusy MK3s: https://e3d-online.com/products/prusa-v ... 7d0f&_ss=r
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Tuchajbej »

Mialem oryginalny prusowy v6, mam oryginalny e3d v6 z tytanem. Ani jeden ani drugi nie sprawial mi problemow.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 11
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Igor »

U mnie działa bez zarzutu. Na dniach uruchamiam MMU2.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 11
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Igor »

5h składania i MMU2 działa od strzała. Skomplikowane w obsłudze, próba załadowania filamentu już załadowanego powoduje zawieszenie się elektroniki MMU2 i nie pomaga jej reset, trzeba drukarkę zresetować. Jakość wydrukowanych części MMU2 tak odbiega od tego jak wydrukowana jest (i drukuje) sama Prusa, że kolega skomentwał "K..., instytut podróbę kupił". Ale działa. Spróbuję druku PET z podporami PLA (innych materiałów nie mam).

W hotendzie jedynym problemem jest rurka PTFE o średnicy wewn. 2mm. Na szczęście pewien litościwy user ostrzegł w komentarzu pod instrukcją, że będą problemy i żeby wymienić na 1,85mm. Przy wycofywaniu filamentu z ekstrudera ze standardową rurką 2mm na końcu filamentu tworzy się kulka. Goły ekstruder sobie z nią radzi chyba że jest za duża i trzeba obciąć przed ponownym załadowaniem. MMU2 sobie z nią nie radzi, ale wymiana rurki na cieńszą rozwiązuje problem. Nawet nie mając MMU, warto sobie wymienić rurkę w ekstruderze.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Abys »

Nie zdziw się jak PETG nie będzie się trzymał PLA :)
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
greg
Postów w temacie: 3
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: greg »

Wlaśnie o to chodzi żeby się nie trzymał :) Natomiast samo drukowanie materiałów o różnych temperaturach topnienia jest czasochłonne bo przy każdej zmianie trzeba czekać na nagrzanie albo chłodzenie.
Abys
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 801
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 350

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Abys »

W sumie masz rację :) W tą stronę nie pomyślałem, że tak można go wykorzystać. Z tym nagrzaniem i schłodzeniem też prawda.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”