Prusa MK3s - stock extruder

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 11
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Igor »

Następny eksperyment to będzie zapięcie dyszy 0,5 - taką na zapas kupili chociaż Prusa w standardzie ma 0,25, 0,4 i 0,6.

Potem w planach dodatkowy, 5W rezystor w aluminiowej budzie przykręcony do bloku. Niech podgrzewa blok na stałe jakąś tam puszczoną przez niego mocą w zakresie 1-5W. Tak żeby uzyskać np 150*C samym rezystorem a grzałka stockowa będzie robiła za pomocniczą, dogrzewającą i wraz z termistorem regulującą temperaturę. Powinno się dać uzyskać jeszcze szybsze topienie. Mam jakieś rezystory w takich aluminiowych budach do mocowania na radiatorach. Nawet jeśli będę musiał puścić na nie 80V z osobnego zasilacza lub autotransformatora (mam dość duże wartości, typu setki omów czy kiloomy) to warto. Tyle że wtedy ekstruder juz przestanie być stockowy.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Pjoter »

Poszukaj rozwiązania hotendu typu volcano
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 11
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Igor »

Jak wrócę do cywilizacji to się będę bawił w zakupy. Na razie rzeźbię z tego co mamy w stacji. Przez tę plotkę o wirusie z Chin, nie mogę nawet skorzystać z zaopatrzenia lotniczego stacji brazylijskiej, którą mam w zasięgu wzroku - Brazylianie mają zakaz kontaktu z osobami "spoza".
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Pjoter »

Nie wiem jak to będzie wyglądało w kwestii miejsca koło bloku grzejnego oraz zabezpieczeń temperaturowych. Jak podłączysz taki rezystor i puścisz na nim grzanie to albo PID się nie będzie zgadzał albo, co bardziej prawdopodobne, wyskoczą Ci zabezpieczenia temperaturowe. Nie wiem czy o tym wiesz (jesteś chyba na tyle ogarnięty że zdajesz sobie z tego sprawę), ale warto napisać na wszelki wypadek byś wiedział czego się spodziewać.

BTW - a z Polski możesz otrzymywać paczki? Sądzę że użytkownik TDI-CAD mógłby pomoc z Volcano.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: dragonn »

Pjoter pisze:Poszukaj rozwiązania hotendu typu volcano
Dragon w wersji high flow będzie pasował bez żadnych przeróbek, bo długość jest taka sama jak zwykłego V6.
Pjoter
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Pjoter »

Fakt, o wiele lepsze rozwiązanie.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 11
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Prusa MK3s - stock extruder

Post autor: Igor »

Na paczke nie mam szans. Poczta tu nie dziala, idzie przez chilijską bazę jak gluchy telefon. Kartki potrafią docierać w nastepnym roku. Latem mozna jeszcze bylo jakies drobiazgi zamowic u ekip naukowych, ale teraz klops.

Z tym "oszukiwaniem" PID to wyglada tak ze jesli proces potrzebuje np 5kW w cyklu srednio 30-50% a grzalke sterowana PIDem mamy 3,5kW, to bez zastanawiania mozna 2kW dogrzać drugą grzałką podłączoną na stałe albo gazem (przykład z mikrobrowaru). Jak przerobie obudowe hotendu to spokojnie sie do jednej strony dokręcę grzałką/rezystorem a mocy w to puszczę tyle żeby grzalka stockowa miala co robic (ponad zapotrzebowanie stałe-średnie).
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”