Hiprecy Leo3d subiektywny test

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Johann Gambolputty
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2020, 21:46
x 1

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

Post autor: Johann Gambolputty »

Badałem sprawę, coś w tym jest. Myślałem, że tego uniknę, ale zacząłem wydawać ręcznie komendy G-code ;-)

Ten parametr w Cura to jest nie tyle ilość, co indeks wiatraka który ma być włączony. Tłumaczy się to na komendę

Kod: Zaznacz cały

M106 S255 Px
a te boczne wiatraczki załączają się po wysłaniu

Kod: Zaznacz cały

M106 P0
Wiatraczek od frontu chyba włącza się zawsze... Dzisiaj przestawię to "number of fan" na 0 i zobaczymy.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1332
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

Post autor: JGFTW »

Wiatraczek z przodu to wentylator chłodzący hotend - w zależności od tego jak jest podłączony po włączeniu sprzętu albo będzie pracował na 100% albo można ustawic go na włączenie dopiero podczas nagrzewania głowicy, ale nie można kontrolować jego pracy (%) i przez to nie liczy się w Marlinie.

Wentylatory (boczne) to chłodzące wydruk i są sterowalne - jeżeli są podłączone do osobnych gniazd to pokażą się w ustawieniach jako "Print cooling Fan 1" i "2"

Skoro sprawdziłeś komendą M106 i wentylatory chłodzące wydruk mają indeks 0 to znaczy, że w FW jest zdefiniowany tylko jeden wentylator.

Jak będziesz ustawiał ilość wiatraków to daj 1, ale jak będziesz ustawiał Cooling fan number to daj 0


PS Śmiecisz koledze w wątku :|
morf
bleble6300
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2020, 02:48
x 1

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

Post autor: bleble6300 »

@morf
Posiadasz jeszcze tę drukarkę? Jak się sprawuje przez długi czas użytkowania? Aktualnie sprzedają polepszony model Hiprecy LEO 1S. Czy jest ona warta dla kogoś kto nie ma czasu za dużo przy niej grzebać i jak z pomocą supportu?
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 3220
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1593

Re: Hiprecy Leo3d subiektywny test

Post autor: morf »

bleble6300 pisze:@morf
Posiadasz jeszcze tę drukarkę? Jak się sprawuje przez długi czas użytkowania? Aktualnie sprzedają polepszony model Hiprecy LEO 1S. Czy jest ona warta dla kogoś kto nie ma czasu za dużo przy niej grzebać i jak z pomocą supportu?
Drukarka wyglada teraz tak:
viewtopic.php?f=10&t=6462&hilit=hiprecy ... 10#p119719
Nie wiem co to 1S

Ogolnie uwazam ze drukarka za cene, ktora kupilem byla na prawde spoko.
Sztywna konstrukcja, extruder direct, elektronika ladnie upchana.
Subiektywnie przebija wg mnie endery i u30 czy tronxy w podobnej cenie. Oczywiscie jest to tylko moja opinia.
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”