Original Prusa i3 MK2

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: McKee »

Skurcz zależy od materiału, wystarczy nie drukować z nylonu (czy ABS-u ;))
kkk: z twojego opisu wynika, że potrzebujesz drukarki do PLA (Ew. w przypadku Zortraxa Z-Hips / Z-Ultrat ale o Z-ABS zapomnij).
Z PLA drukuje się łatwiej ale jednak jakaś wiedza na temat druku jest potrzebna.
Wracając do Prusy: myślę że może będzie nawet lepsza od używanego Zortrax-a - poprzez "normalny" stół nie ma konieczności drukowania z raft-em.
Opisami "dłubania" i "kalibracji" się nie przejmuj - to jest forum składaczy-pasjonatów a ostatnio 90% (?) wypowiedzi dotyczy budżetowych chińskich maszyn.
Zwróć uwagę na serwis / obsługę posprzedażną.
Zadzwoń lub wyślij PM do Juliana - co prawda to Łomianki ale miał/mieli Prusy na stanie kiedyś (nie wiem czy trzymają egzemplarz pokazowy, bo ten sprzęt schodzi bardzo szybko, i ew. szykuj się na namawianie na Ultimakera ;) albo coś innego - jak w każdym sklepie mają swoje "preferencje" - niekoniecznie musisz się zgodzić ;)) . Z szefem (ksywa: Julian) lepiej rozmawiać - gość zna się na druku/drukarkach.
kkk
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: FlameRunner »

McKee pisze: kkk: z twojego opisu wynika, że potrzebujesz drukarki do PLA (Ew. w przypadku Zortraxa Z-Hips / Z-Ultrat ale o Z-ABS zapomnij).
Dla ścisłości: Zortrax ma i dedykowany PLA (Z-PLA Pro), i dedykowany PET-G (Z-PETG).
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: McKee »

Ok, skrót myślowy - bardziej chodzi mi o fakt, że Zortrax został "zaprojektowany do ABS-u" a potrzebna jest "drukarka zaprojektowana do PLA".
W szczególności jego stół w przypadku druku PLA to pomyłka.
Makerboty z dedykowanym wyginanymi tackami są tu dobrym przykładem drukarki do PLA.
Stół w Prusie jeszcze może być ale perforowany stół Zortraxa przy tych wymaganiach to porażka (zupełnie niepotrzebne utrudnianie sobie życia).
FlameRunner
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: Zepco »

W Prusie MK3 stół został zmodyfikowany i będzie dużo łatwiejszy w obsłudze.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
kkk
Postów w temacie: 5
Posty: 55
Rejestracja: 22 lis 2017, 21:57
x 4

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: kkk »

Ogólnie moja praca z drukarką najczęściej będzie wyglądała tak, że drukuję 1 - 3 modele w których nie jest tak bardzo ważna jakość samego druku ani materiał, w tym wypadku może to być PLA, które jest stosunkowo łatwe w drukowaniu, a następnie drukuję model właściwy, w który bardzo ważna jest jakość drukowanych powierzchni.
Im lepsza tym mniej mam potem pracy z obróbką, w wypadku Zortraxa ten model chętnie drukowałbym w Ultracie (nie jest to konieczne ale Ultrat dobrze się szlifuje). Czasem chciałbym wydrukować też coś w ABSie lub elastycznym materiale
Teraz pytanie czy Prusa da sobie radę z takim zadaniem, to że Zortrax da radę to wiem, bo na nim drukowałem. Ale różnica w cenie jest znacząca.
kkk
Postów w temacie: 5
Posty: 55
Rejestracja: 22 lis 2017, 21:57
x 4

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: kkk »

Kupiłem jednak nowego Zortraxa. W podjęciu decyzji pomogła mi czarnopiątkowa promocja i niezbyt poważne podejście sklepu dystrybuującego Prusę.
Dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: McKee »

Będzie Pan Zadowolony (ale to chyba wiesz).
;-)

A można coś więcej o podejściu sklepu z Prusą?
Problem z Prusami jest jak z nowymi iPhone - popyt przewyższa podaż (i często trzeba czekać).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
kkk
Postów w temacie: 5
Posty: 55
Rejestracja: 22 lis 2017, 21:57
x 4

Re: Original Prusa i3 MK2

Post autor: kkk »

Po pierwszym wydruku mogę powiedzieć, że faktycznie nie żałuję wydanych pieniędzy.

Jeżeli chodzi o Prusę to oczywiście rozumiem "deficyt" produktu i jestem jego świadomy, ale jeżeli jako klient czuję się tak, jakbym był ciężarem dla sprzedawcy i dostaję wymijające odpowiedzi (rozmowa mailowa) to dziękuję. Niby nic wielkiego, ale wolę kupić tam, gdzie sprzedawcy zależy na kliencie, tak samo jak mi zależy na kupnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”