Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 3
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: arkomania.pl »

1.5mm grubości blachy, to dość dobrze. Zależy jeszcze od rodzaju stali.
Przystaw magnes do jednej z prowadnic. Dobra stal nierdzewna nie przyciąga magnesu.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 27
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: TDI-CAD »

Teraz przyjrzymy się głowicy.
Niestety nie jest to V5 tylko miks z radiatorem V6 i przelotowym łącznikiem. Trzeba będzie uważać na złączki bo w takiej konstrukcji łatwo o szczelinę rurki z dyszą. Ale to jest do ogarnięcia.
Złączkę sprawdziłem, nowa nie ma luzów, dobrze trzyma rurkę, nie można jej cofnąć (używając ok 10 N siły)
Zamocowanie głowicy jest proste i umożliwia łatwą (a przynajmniej tak się wydaje) regulację jej wysokości.
Wystarczy poluzować jeden wkręt na boku obudowy i można przesuwać głowicę góra, dół.
Tunel nawiewu drukowany, jednostronny. Szkoda, że z turbinką 40x20 jest spasowany bez zakładki.
Będzie wiało wszędzie dookoła tylko nie na wydruk. Trzeba to uszczelnić. W ruch pójdzie silikon.
Chłodzenie radiatora bez kierownicy 30x30x10.

Dobra zabieram się za składanie.
Fotek nie robię bo jest dokładna instrukcja obrazkowa. No chyba, że wyjdzie jakiś babol.
Link do instrukcji składania poniżej.
1. Assembly.zip
(17.11 MiB) Pobrany 117 razy
IMG_8379.JPG
IMG_8378.JPG
IMG_8377.JPG
IMG_8376.JPG
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: kapi »

arkomania.pl pisze:1.5mm grubości blachy, to dość dobrze.
dla mnie - cienkie :cool2:
ciekaw jestem ogólnego wyglądu całego złozonego pudła.
czy porobili jakieś zamki usztywniające.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 27
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: TDI-CAD »

Już poskładałem. Sztywność ok. Jednak do poprawy jest to co wcześniej pisał Arek. Mocowanie silników X jest za wiotkie i trzeba je usztywnić. Na szczęście jest tam sporo miejsca to dokręcę tam kątownik aluminiowy.
Mam podłączoną elektronikę, ogarniam ułożenie kabli.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 27
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: TDI-CAD »

Uff. Zmontowane i podłączone. Odpaliła od pierwszego włączenia. Na razie na sucho. Chciałem w pierwszej kolejności wykonać wydruk bez żadnego modyfikowania drukarki. Miałem nadzieję, że to się uda. Jednak patrząc jak w palcach wygina się mocowanie silników X i to jeszcze bez naciągnięcia pasków to tragedia. Szkoda czasu na próby.
Wstępnie to mam takie spostrzeżenia:
- najgorsze jest wiotkie mocowanie silników X, bezwzględnie do poprawy,
- drukarka przychodzi w drobiazgach, najmniejszą część trzeba poskręcać,
(Dla mnie to frajda ale gdyby ktoś się skusił kupić 5 sztuk do firmy, to czasowo polegnie. Mając pewną wprawę złożenie zajęło mi 15h bez prób druku),
- okablowanie jest dobrze opisane, każda wtyczka ma numerek, który odnajdziemy na obrazkowym schemacie,
- producent jednak nie zadbał o długości przewodów, niektóre są praktycznie na styk, niektóre za długie,
- ilość przewodów jest ogromna, każdy interface płyty głównej jest zajęty, trzeba mocno przyłożyć się do układania przewodów aby to nabrało wyglądu,
- mocowanie płytek jest na cienkich plastikowych słupkach, na razie działa ale jest do poprawy, trzeba coś dodrukować,
- przykręcenie 2-ch odchylanych blaszek trzymających płytę lub szkło musiałem poprawić bo nie udało się tak skręcić stołu aby nie było luzu a można było odsuwać blaszki, widać na zdjęciach. Dorobiłem tulejkę z małym kołnierzem, który pozwolił na dokręcenie śrub bez blokowania blaszek,
- w głowicach wymieniłem łącznik na taki dzielony z blokowanym odcinkiem PTFE od strony dyszy, w originale przychodzą przelotowe,
Trochę fotek - sorki za jakość telefonem zrobione....
Tu kable poukładane:
20201017_222133.jpg
A tak wygląda "sieć" przed spięciem przewodów,
20201017_210946.jpg
Tu chciałem wykożystać 2 osobne otwory w ramie do poprowadzenia przewodów głowicy, jednak jedna strona okazała się za krótka,
20201017_195906.jpg
20201016_134826.jpg
20201016_134759.jpg
dziobu, Neon, 1kamil, rydz, zontar, Berg
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 27
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: TDI-CAD »

Kalibracja trwa. Jest dość intuicyjna. Dostajemy 2 pliki z g-codami do kalibracji położenia osi X i Y. G-code drukuje 2 grzebienie naprzeciwko siebie. (Pierwszy głowicą nr 1 drugi głowicą nr 2) Coś w rodzaju noniusza na suwmiarce. Z poziomu menu wybieramy, które ścieżki grzebienia się pokrywają i zapisujemy w firmware. I tak kilka razy, aż grzebień pokryje się idealnie na środkowym ząbku. Puki co nic się nie dzieje. Zacznę drukować to wrzucę fotki.
20201020_220157.jpg
mcxmcx, dziobu, Berg, Neon, rydz, zontar
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 27
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: TDI-CAD »

Tak cały czas drukuje drobne modele. Generalnie ok ale jednak drukarka jest wagi lekkiej. Nie nadaje się do użytku przemysłowego. Ale frajda z drukowania jest. Producent dostarcza profile do Cura. Są 3 profile: druk pojedynczy lub 2 materiałowy, 2 elementy jednocześnie, 2 elementy w odbiciu lustrzanym. Profile są dopracowane i działają w miarę ok. Mam jedynie zastrzeżenia do użytych bardzo niskich przyspieszeń. Działa to dobrze przy niewieścich elementach, tak do 40mm. Na większych widać ogromne zgrubienie, w momencie kiedy głowica zwalnia i przyspiesza. Na pewno pomoże zwiększenie przyspieszenia. Nie próbowałem jeszcze czy możliwe jest użycie parametru K.
Tu filmik s wydrukowanego Benchy. Ale tu ciekawostka, nie wiem jakim cudem udało się połączyć PLA z Easy Pet-G. Jeden raz przez pomyłkę mi wyszło. Normalnie te materiały nie łącza się zupełnie. Nie można użyć PEt_G do suportu PLA bo PLA się do niego nie przyczepi zupełnie.
Filmik przed usztywnieniem osi X:

źródło: http://www.youtube.com/watch?v=i2H6ohruzfM

Druk dwu-głowicowy:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CwQRcxjtdzk&t=72s[/youtube]

Dość przypadkowy wydruk a PLA i białego PE|T-G -Byłem przekonany, że biały to easy pla a to jednak był easy pet-g - nie powinien się połączyć a jednak ...

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xiDmKb0K7Js
dziobu, rydz, Neon, Berg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: dziobu »

Kolory kolorami, ale wydruk jakościowo to raczej jest średni. Dobrze widzę? Bez przebudowy połowy drukarki masz co poczarować żeby drukowała lepiej?
Awatar użytkownika
Neon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 38
Rejestracja: 09 paź 2020, 00:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała
x 1

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: Neon »

dziobu pisze:Kolory kolorami, ale wydruk jakościowo to raczej jest średni. Dobrze widzę? Bez przebudowy połowy drukarki masz co poczarować żeby drukowała lepiej?
Dokładnie , bo rozumiem że powyższe wydruki są bez modów drukarki. Na dzień dobry uszczelnić złącze wylotu wentylatora + wzmocnić oś X.
- Czy próbowałeś coś druknąć z ABS ? Bo petg i pla chyba idzie dobrze
- czy dla początkującego drukarza CLIMBER 7 będzie dobrą podstawą do modyfikacji ?
- czy za cenę 350$ jest to dobry sprzęt ?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 15.11.2020
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Kupiłem Climber 7 - układ IDEX

Post autor: zontar »

To kwestia ustawień by drukowała lepiej, skoro nic się nie chybota, paski naciagniete to powinno być lepiej. Materiał użyty to jakiś drewniany kolor, niektórzy mieli z nim klopot.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”