Kingroon KP3

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Kingroon KP3

Post autor: tapy »

Jako, że jestem tu nowy i nie ciąży na mnie fatum perfekcyjnego profesjonalisty więc opiszę swój nowy nabytek w postaci liliputa jakim jest Kingroom KP3. Zapewne w założeniach miała to być mniejsza wersja Ender 3, bo sporo elementów się z niej powiela, ale mam niejasne podejrzenie, że są nimi podzespoły, które nie przeszły wymogów jakościowych Creative w trakcie niespodziewanej dorocznej wizytacji prezesa tej firmy. ;)
W przypadku opisywanej drukarki niezrozumiałe jest dla mnie poświęcenie pracowników, by udostępnić klientom produkt prawie złożony, skoro i tak użytkownik musi ją rozebrać by móc ponownie złożyć tak, aby działała. Moją drukarkę skręcał Herkules więc tak doregulował napinacz karetki osi X, że wygiął ramkę i doprowadził do inwalidztwa kółka, które obecnie kuleje co obrót. Teraz trochę bardziej technicznie, drukarka ma podgrzewany stół (ale w zamian brak chłodzenia wydruków, by w głowach się nie poprzewracało!) o wymiarach 180x180 co przy zastosowanym zasilaczu 360W 24V doprowadza do jego szybkiego podgrzania. Całość steruje 32-bitowy MKS-Mini (z poprzedniej edycji, więc na A4988) z dedykowanym graficznym wyświetlaczem. Na wyposażeniu jest mechaniczny czujnik braku filamentu i metalowy ekstruder (więc lepiej niż miałem w Enderze 5). Oś Y jeździ na prowadnicy liniowej z wyjątkowo oszczędnym napinaczem w którym zabrakło choć podkładek przy łożyskach rolki... Jak ktoś ma zbędne elementy po zmodernizowanym Enderze 3 to ta drukarka ma potencjał drukować poprawnie za niewielkie pieniądze.
Załączniki
Druk bez żadnych kalibracji, tylko po poprawnym ponownym skręceniu.
Druk bez żadnych kalibracji, tylko po poprawnym ponownym skręceniu.
Ładny wyświetlacz, którego stolik zasłania ;)
Ładny wyświetlacz, którego stolik zasłania ;)
Całość
Całość
To teoretycznie należy tylko skręcić ze sobą.
To teoretycznie należy tylko skręcić ze sobą.
Paczuszka
Paczuszka
Holgin, JGFTW, Abys, Andrzej_W, Adinfo
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Kingroon KP3

Post autor: JGFTW »

Fajnie, że podzieliłeś się wrażeniami :thumbup:

Dobrze wiedzieć, że chińska QC trzyma poziom ;) Z drugiej strony też nie ma co się dziwić za takie pieniądzę (nie żebym bronił).

Mając to na uwadzę to wydaję mi się, że ta kostka wyszła lepiej niż się spodziewałem - to pewnie zasługa rozebrania i złożenia od nowa ;)

Bez chłodzenia wydruku raczej tak Ci to PLA będzie wychodzić, ale PETG powienien wyjść lepiej.
Także jak masz to wrzuć foty wydruków z niego ;)

Przy okazji sugeruję właśnie z PETG wybrać coś stąd: https://www.thingiverse.com/search?q=en ... t=relevant
(najlepiej takie poprawiające również przepływ powietrza radiatora głowicy)

Swoją drogą widziałeś wersję KP3S ?
kingroon_kp3s.jpg
Fakt, że o trochę ponad stówę droższa, ale ma prowadnice na X,Y, ciche stepsticki, chłodzenie wydruku, a nawet ekstruder bezpośredni ;)
Abys
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Kingroon KP3

Post autor: tapy »

JGFTW pisze:Fakt, że o trochę ponad stówę droższa, ...
No z tym to nie jestem pewien, swoją wyczaiłem w cenie 4 silników, ekstrudera i elektroniki ;) (420 z kurierem z Czech), a tamta... no cóż. W tym "lepszym" modelu nie przekonuje mnie sposób zamocowania prowadnicy liniowej, która jest odsadzona na ceowniku z blachy. Chyba w ramach tej różnicy cenowej, lepiej tu dołożyć MGN12 i nadal podziwiać "śpiew" silników krokowych. :D

Co do kostki, użyty filament należy do najbardziej wrednych z mojej kolekcji i wydruk puściłem na profilu Ender5 (60mm/s dla drukarki z kółkowym inwalidztwem, było stanowczo za dużo) co i tak skutkowało lepszym efektem niż jaki otrzymałem kiedyś na stockowym Anecie A8 i Flsun Kossel Mini. Jak otrzymam zamówione kółko, to podrukuję bardziej wymagające modele i wrzucę na forum jak drukuje taki karzełek za 400.
Pomimo oczywistych wad takiej drukarki, przekonała mnie jej wielkość i przy okazji cena. Myślę, że da się na niej zrobić poprawne (nie mylić z dobre) wydruki, które będą się nadawały do niektórych zastosowań, przy niewielkich wkładach inwestycyjnych.

PS. Nawiew na wydruk jest(?!).. tz. blaszka, która dzieli nawiew na radiator i wydruk, ochoczo pobrzękując mało czujnego drukarza doprowadzi do zawału lub niezwłocznego odcięcia prądu. :D
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Kingroon KP3

Post autor: tapy »

Odkopię temat, bo trochę ją ulepszyłem w oparciu o dostępne podzespoły (chińczyk mode on). Kolejny raz potwierdza się moja teza, by gotowy zestaw z dalekiego wschodu działał przyzwoicie, należy do niego co najmniej dołożyć połowę ceny zakupowej. Tu co prawda trochę przekroczyłem ten budżet, ale kwota którą na nią wydałem nie dawała mi zbyt wielu możliwości. Obecnie ta drukarka ma płytę MKS Robin Nano, ze stepperami TMC2208 na osiach XY i LV8729 dla Z i E. Kolejne przeróbki to wymiana sprzęgła osi Z na sztywne i przebudowa całego toru X (prowadnica MGN12C, wózek (tz. upgrade enderów) i osłona z wentylatorami od Ender 3/5). Jak widać na załączonym obrazku, wszystkie elementy są gotowcami, dostępnymi na znanym chińskim portalu, więc da się to zrobić nawet bez posiadania drugiej drukarki! Czasy się pozmieniały, kiedyś to było prawie niemożliwe.
Załączniki
Kingroon.jpg
Andrzej_W
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Kingroon KP3

Post autor: cyfron »

Bez wydruków testowych po przeróbce nie liczy się.
JGFTW
Grzesinski
Postów w temacie: 1
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: Kingroon KP3

Post autor: Grzesinski »

tapy pisze:Kolejny raz potwierdza się moja teza, by gotowy zestaw z dalekiego wschodu działał przyzwoicie, należy do niego co najmniej dołożyć połowę ceny zakupowej.
Całkowicie się zgadzam. Z naciskiem na co najmniej.
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Re: Kingroon KP3

Post autor: Norbas »

Może ktoś zna różnicę pomiędzy KP3S a KP3S 3.0 ? Widziałem też opisy KP3S+ ....
Chcę kupić coś na start dla córki nastolatki i ma być niedrogo i w miarę kompaktowo.
Rozważałem Artillery Hornet ale tam bowden eliminuje pewne materiały z druku więc na pierwszy plan wysunęła się KP3S.. tylko kilka rodzai i trudno się w tym połapać.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Kingroon KP3

Post autor: Pjoter »

Różnice ogólne między Kingroonami to tak:
- na początku KP3 różniły się układem na jakich osiach były prowadnice (czasem os Y, czasem os Z była na rolkach) do tego były różnice między ekstruderem (czasem Titan, czasem BMG, czasem dual drive bez przelozenia) - to już daje 6 roznych drukarek
- później zrobili wszystkie osie na prowadnicach i zaczęli wprowadzać modele różniące się rozmiarem stolu (180 vs 200 mm) I chyba nadal ekstruderem
- teraz najnowszy model v2.0 czy jakoś tak ma klippera, 3 osie na prowadnicach, stół 200 mm. Jak na razie tylko jedna drukarka w tej serii jest

Co do konkretnych różnic między modelami to musisz sam poczytać na stronie produktu. Z nazwami jest wielki burdel, ja z tych drukarek interesuje się tylko najnowszym modelem aby wiedzieć jakie usprawnienia wprowadzają.

Edit:
Taki screen z Alli
Screenshot_20230819_131955_AliExpress.jpg
Ja bym bral KS3S PRO S1
Bo prowadnice na wszystkich osiach i wbudowany zasilacz.
JGFTW
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Norbas
Postów w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 06 sie 2023, 16:46

Re: Kingroon KP3

Post autor: Norbas »

No i leci do mnie KP3S Pro S1 jako pomoc dla Endera i jako drukarka dla córki żeby się nie przepychać z wydrukami.
Mam jednak problem w rozszyfrowaniu części zapasowych które chciałbym domówić do drukarki a nawet na stronie producenta nie mogę się połapać.
Może ktoś będzie mi w stanie podać pewne informacje.
Po pierwsze zapasowe dysze identyczne z fabryczną , nie wiem jakie mają oznaczenia, jakie pasują.
Druga sprawa to silikonowy kapturek na hotend , rodzajów mnóstwo a nigdzie info jaki pasuje do KP3S Pro S1.
Trzecia to chciałbym od razu dokupić twardsze pomarańczowe spręzyny, ale nie znam wymiarów oryginału i nie wiem czy to 4x8 5x10 oraz czy długość 20 czy 25mm.
Rurka PTFE pasująca średnicą do ekstrudera. Mam zamiar pominąć czujnik filamentu , wydrukować uchwyt na górę drukarki bu filament szedł z góry bezpośrednio do ekstrudera, chciałbym więc dać z 3-4cm rurki PTFE bo bez niej ponoć się wyciera plastikowy element w ekstruderze (wejście filamentu).

Jedyne z czym nie mam problemu z ogarnięciem to magnetyczna mata na stół+nakładka PEI ze struktórą ( taka jaka jest w Ender 3 S1 Pro ).

Może ktoś zna odpowiedzi na powyższe i zechce się podzielić informacjami?
Na Ali wpisując model niestety wyskakują różne opcje ale w wielu wariantach i brak pewności, a w opisach informacji.
Do producenta napisałem, ale od niedzieli czekam na odzew bezskutecznie...
Adrian
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 09 sty 2021, 16:17
x 4

Re: Kingroon KP3

Post autor: Adrian »

Norbas pisze: 22 sie 2023, 22:20 No i leci do mnie KP3S Pro S1 jako pomoc dla Endera i jako drukarka dla córki żeby się nie przepychać z wydrukami.
podziel się proszę wrażeniami.
Bo zastanawiam się czy brać kp3s pro s1 i dołożyć 3d touch + magnetyczny stół z PEI, czy wziąć Ender 3 V3 SE i kupić tylko nakładkę PEI bo magnetyczny stół i autolevel już ma.
Pomijamy wymiary, nie mają żadnego znaczenia dla mnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”