Sapphire Pro - doświadczenia

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Lukas42
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2020, 08:14
x 7

Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Lukas42 »

Cześć!

Zakupiłem i idzie do mnie Sapphire Pro.

Jakie są Wasze doświadczenia z tą drukarką? Widziałem kilka tematów o tej drukarce, ale same problemy techniczne.

Niestety jestem zmuszony z powodu braku miejsca sprzedać Ender 5 Plus, gdzie po jakimś czasie zapchała się dysza/hotend.

Czy w Sapphire Pro można zainstalować czujnik poziomowania w dyszy taki jak w Creality 6 SE? Czy do tego potrzebne są wózki a nie szyna?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Pjoter »

Przepraszam, czy ty sprzedałeś drukarkę tylko z tego powodu że zatkal się hotend w niej? I zamówiłeś kolejnego chińczyka?
Andrzej_W, Abys
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Lukas42
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2020, 08:14
x 7

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Lukas42 »

Nie, jeszcze nie sprzedałem - sprzedaję obecnie.

Na początku zdania był powód - nie mogę go trzymać/użytkować tam gdzie dotychczas.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Pjoter »

A okej, no to mój błąd. Czujnik poziomowania z creality se 6 to belka tensometeyczna. Zainstalowanie i skonfigurowanie tego jest możliwe. Istnieją jednak o wiele prostsze metody autolevelingu.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Rnext
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2020, 05:11
x 23

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Rnext »

Jakość montażu i kontrola jakości to u tego Chińczyka totalna kpina łamana na surrealistyczny żarcik. Nie wiem, może oni tam za mało ryżu jedzą albo za dużo sake(?) piją. Zresztą chyba idą coraz bardziej po taniości, bo moja sprzed tygodnia ma nawet badziewną naklejkę na płycie czołowej a nie malowane proszkowo logo jak to widać na filmikach z YT.
Endera tylko z grubsza obmacałem, podłączyłem wgrałem bootloader na potrzeby aktualizacji systemu i śmiga. SP już wymaga poważnej uwagi. Nie poważniejszej - poważnej. Z takich rzeczy ciekawszych - w trakcie testów odkręciła się jedna ze śrubek mocujących prowadnicę Y (moja wina, tam nie sprawdzałem a trzeba zajrzeć nawet w mysią dziurę), zablokowało się po 5 minutach kółko zębate w narożniku tej samej osi. No i uziom zasilacza nie jest przeniesiony na obudowę.

Generalnie - po wyjęciu z pudła nadaje się na dokończenie kompletnie rozgrzebanego projektu a nie do włączenia i drukowania. No i jeszcze ten dobijający interfejs fabrycznego firmware'u. Jakim szczęściem było zobaczyć logo "Marlin". Więc też update koniecznie. Ale gdybyś podobnie jak ja nie nacieszył się za długo bez problemu wyświetlaczem dotykowym, to popraw tasiemkę łączącą go z płytą. U mnie odmówił macania przy którymś włączeniu. Poprawianie nic nie dawało, odwróciłem taśmę i chodzi.

O ograniczeniu prądu grzałki hotendu przeczytasz w jednym z moich tematów. IMO dobrze jest to zrobić, bo grzeje jak opętana. Zwłaszcza że i tak pewnie będziesz aktualizował FW. Włożyli tam 50W jak do webasto Kamaza.

Nie wiem jak u Ciebie, ale podkładka na stole jest jakaś dziwna. Ma chyba wewnętrzne spurchlenia tu i ówdzie, bo ładnie kładziony filament potrafi miejscami bardzo widowiskowo się wybrzuszyć miejscowo (zawsze w tych samych miejscach). Ale ja i tak zakładam blachę wkrótce ze szkłem zamiennie. Chociaż powierzchnia podkładki jest IMO rewelacyjna.

Acha, przy zakładaniu pasków na głowicy, bądź sprytny ;) Nie zapinaj ich na pierwszej szczelinie i potem opaska, bo nie po to w nowych edycjach Chińczyk zrobił mniejsze, równoległe szczeliny. Jak nie wymyślisz, to pstryknę fotę. Wtedy końcówka paska ani opaska nie włazi w kółko zębate ani z lewej ani z prawej. No i druknij sobie od razu nowe mocowania silników X i Y bo są krzywo względem rolek. Te z thingverse też umożliwiają jako-takie napięcie paska. To z grubsza tyle co i na przedzie.

Acha. I tak jeszcze raz bym kupił.
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: tapy »

Lukas42 pisze:z powodu braku miejsca sprzedać Ender 5 Plus
Plus? Mnie wielkość Ender 5 przeraża, a co mówić o Twoim "maleństwie". Na marginesie, chodzi mi po głowie pewna koncepcja, by standardowego Endera 5 przerobić tak, by zmieścił się tz był do wykorzystania, typowy stół MK2A 300x200. Wózki i napęd osi Y do śmietnika...
Gigantomania Creality, duże to synonim dobre - pewnie celują w klientów z Rosji.
Lukas42
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2020, 08:14
x 7

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Lukas42 »

Po tym wszystkim co przeczytałem tutaj i na wielu filmach na YouTube, anulowalem moje zamówienie na Saphire, na szczęście jeszcze paczka nie była wyslana i się udało. Zamówiłem creality 6 se - mam nadzieję że obędzie się bez większych problemów a w przyszłości może wrócę do saphire dla samej przyjemności budowy i modów ( po obecnym enderze 5 plus mam dość modowania ( mosquito hotend, micro swiss hotend, dual extruder itd ;) )
mobile4you
Postów w temacie: 2
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: mobile4you »

Lukas42 pisze:[...] Zamówiłem creality 6 se[...]
Gdzie zamawiałeś?
Lukas42
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2020, 08:14
x 7

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Lukas42 »

Banggood. Tam też kupowałem na wiosnę ender 5 plus. Mają dużo zamówień - dostałem info że wysyłka opóźni się o 6 dni.. czyli wyślą około 23 września...
mobile4you
Postów w temacie: 2
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: mobile4you »

Lukas42 pisze:Banggood. Tam też kupowałem na wiosnę ender 5 plus. Mają dużo zamówień - dostałem info że wysyłka opóźni się o 6 dni.. czyli wyślą około 23 września...
Ale wysyłka z Chin?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”