Sapphire Pro - doświadczenia

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Lukas42
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2020, 08:14
x 7

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Lukas42 »

Tak, niestety z chin. Nie znalazłem zaufanej wysyłki z Europy..
Rnext
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2020, 05:11
x 23

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Rnext »

A oficjalny sklep producenta na Ali wysyłający aktualnie z Czech i z Niemiec nie jest zaufany?
https://pl.aliexpress.com/item/40002116 ... 5c0fpedVJF
Lukas42
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2020, 08:14
x 7

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Lukas42 »

Creality 6 SE kupowałem z Banggood, nie znalazłem wysyłki z Czech. Saphire Pro kupowałem z Ali, z Czech.
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 14

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: JohnJames »

Rnext pisze:Zresztą chyba idą coraz bardziej po taniości, bo moja sprzed tygodnia ma nawet badziewną naklejkę na płycie czołowej a nie malowane proszkowo logo jak to widać na filmikach z YT.
U mnie (też sprzed tygodnia ;) ) też jest naklejka - ale jest to naklejka zabezpieczająca. Po zerwaniu jest w miarę ładne logo, aczkolwiek w zagłębieniach zostaje chyba trochę kleju.
Rnext pisze:SP już wymaga poważnej uwagi. Nie poważniejszej - poważnej.
Poprę kolegę dla potomności i dopiszę, że _cała_konstrukcja_ ma być przy montażu _przejrzana_. Zdarzają się niedokręcone wkręty.
Rnext pisze: Nie wiem jak u Ciebie, ale podkładka na stole jest jakaś dziwna. Ma chyba wewnętrzne spurchlenia tu i ówdzie, bo ładnie kładziony filament potrafi miejscami bardzo widowiskowo się wybrzuszyć miejscowo (zawsze w tych samych miejscach). Ale ja i tak zakładam blachę wkrótce ze szkłem zamiennie. Chociaż powierzchnia podkładki jest IMO rewelacyjna.
Ja też chwalę podkładkę, aczkolwiek stół jest wykonany w taki sposób, że czujnik temperatury wystaje lekko w górę, w związku z tym w tym miejscu stół jest krzywy. To może nie są duże różnice, ale mimo wszystko to nie jest płaska powierzchnia ;)
Zastanawiam się, czy nie rzucić na to szyby, ale adhezja do tej podkładki jest elegancka.
Rnext pisze:Acha, przy zakładaniu pasków na głowicy, bądź sprytny ;) Nie zapinaj ich na pierwszej szczelinie i potem opaska, bo nie po to w nowych edycjach Chińczyk zrobił mniejsze, równoległe szczeliny.
Przepraszam, ale to mocowanie pasków, nawet z podwójnym wycięciem, to jest jakaś kpina. Ani tego naciągnąć samemu, ani potem regulować.
Paski po założeniu muszą być obcięte przy samej opasce.
Dodam, że z powodu położenia rolki prowadzącej pasek, pasek powinien wychodzić z wnętrza karetki żeby nie było dodatkowych oporów przy dojeżdżaniu X do endstopu.
Jeśli kolega przedpiśca ma dostęp do działającej drukarki, to sugerowałbym chyba wydrukować sobie od razu mocowanie z regulacją naciągu z Thingiverse (https://www.thingiverse.com/thing:3965545).
Rnext pisze:Acha. I tak jeszcze raz bym kupił.
Ile to się człowiek może nauczyć na chińskim sprzęcie.
Poważnie :mrgreen:

Co jeszcze zauważyłem.
Blacha karetki jest inna niż kilka miesięcy temu.
Na Thingiverse są fan-duct'y do chłodzenia pod standardowe wentylatory 40x40 które... nie pasują, bo chińczyk wymyślił sobie, że zrobi dodatkowe listki osłaniające dyszę przed podmuchem z wentylatorów. Myślę co z tym zrobić. Pierwszy pomysł jest taki, żeby rozebrać i nadmiar odciąć.

W drugiej iteracji zastanawiam się, czy nie wymieć hotendu na jakiegoś klona E3Dv6. Ale czy warto i czy będzie jakakolwiek widoczna poprawa w stosunku do tego, co jest teraz?
Jak tak patrzę, to wymiana wymaga wydrukowania całych mocowań.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Pjoter »

Z mojego doświadczenia z chińskimi drukarkami typu bowden - zawsze była poprawa po wymianie na klona e3d z PTFE lining od Trianglelabs. Wynika to z faktu że chińczyki lubią dawać heatbreak pozwalający na dojcie rurki ptfe do samej dyszy. Podczas retrakcja generuje to powstawanie szczeliny przy dyszy (i zatykanie hotendu). Wspomniany klon e3d jest dobrej jakości, pozwala na dobre chłodzenie heatsinku, jego mocowania są dostępne dla chyba każdej popularnej drukarki, pozwala na zamontowanie fajnego chłodzenia wydruku opierającego się na tym z Prusy mk3s (wymagania to 1x wentylator 5015):
https://www.thingiverse.com/thing:3687678
No i usprawnia retrakcję bo nic przy dyszy się nie rusza. Jak dla mnie to znacznie ułatwia początki z drukarka. Oczywiście da radę i bez tego. Ludzie drukują na stockowym enderze czy Sapphire (i to bardzo dobrej jakości wydruki)
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Rnext
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2020, 05:11
x 23

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Rnext »

JohnJames pisze: U mnie (też sprzed tygodnia ;) ) też jest naklejka - ale jest to naklejka zabezpieczająca. Po zerwaniu jest w miarę ładne logo, aczkolwiek w zagłębieniach zostaje chyba trochę kleju.
Ale jaja, obśmiałem się z siebie 10 minut chyba. Co śmieszniejsze, nosiłem się z zamiarem jej odklejenia w ramach akcji "no (brzydkie) logo". A tu takie ładne pod spodem ;) Ale też nie malowane, tylko ładna, metalizowana naklejka.
JohnJames pisze:Przepraszam, ale to mocowanie pasków, nawet z podwójnym wycięciem, to jest jakaś kpina. Ani tego naciągnąć samemu, ani potem regulować.
No tu pomyślunku im zabrakło, w istocie lepiej by było mieć fabryczny naciąg niż cudować. Ale to też element swoistego uroku.
JohnJames pisze:W drugiej iteracji zastanawiam się, czy nie wymieć hotendu na jakiegoś klona E3Dv6. Ale czy warto i czy będzie jakakolwiek widoczna poprawa w stosunku do tego, co jest teraz? Jak tak patrzę, to wymiana wymaga wydrukowania całych mocowań.
Ja wymienię na 100%. Rozwiązanie "Enderoidalne" z rurką do samej głowicy już przerobiłem i chwilami się zastanawiam czy producent(ci) miewa przebłyski konstruktorskie czy nie. Tymczasowo ogarnąłem temat rozdzielającym PTFE krążkiem w radiatorze. Więc sprawa raczej pilna.
Pjoter pisze:Z mojego doświadczenia z chińskimi drukarkami typu bowden
Moje doświadczenie nie jest wielkie, ale i tak mi wystarczy ;)
A to najlepiej klona od Trianglelabs? Myślałem że to nie robi różnicy, bo np. tylko jedna fabryka to tłucze.
Niestety widzę że w PL cienko z dostępnością od ręki, a ja tak uwielbiam czekać...
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: Pjoter »

Jest różnica. Jest kilka sklepów które mają części lepszej jakości m.in Trainglelabs.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
LechuW
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2021, 17:49

Re: Sapphire Pro - doświadczenia

Post autor: LechuW »

Panowie jakieś 2 tygodnie temu dołączyłem do grona posiadaczy Sapphire pro. Po wyoglądaniu wielu filmików ja YT okazuje się, że producenta poprawił sporo wad i mój egzemplarz nie ma wielu początkowych bolączek typu nie takie śruby jak trzeba. Jest to moja druga drukarka, ale nadal jestem zielony w temacie. Mocowanie pasków to rzeczywiście nie trafiony pomysł z faktu bliskości rolek:( Stół niestety u mnie nie jest za prosty.
Zakupiłem do niego magnetyczną nakładkę od Two Trees.
Piszę, bo drukarkę złożyłem i ustawiłem 2 dni temu. Oprogramowanie oryginalne pod MKS robin nano v 1.2 w wersji 2.0 Próbowałem Marlin ale jakoś wolno chodzi lub reaguje na tym wyświetlaczu.
Otóż wrzuciłem do wydruku kostkę testową z Cury na środku stołu ( opcja zaczynaj na środku włączona) a drukarka zaczyna drukować w samym lewym dolnym rogu stołu patrząc od góry. Drukuje 1/4 kostki.
Jak to naprawić?
Z poprzednią drukarką nie miałem takich problemów( model Two Trees TT-1S)
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”