Prusa mini

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Malcolm_x
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2020, 06:10

Prusa mini

Post autor: Malcolm_x »

Witam
Chcilabym podziękować na wstepnie za przyjęcie do grona :)
Przejdę odrazu do meritum.
Potrzebuje drukarki do chałupniczego wydruku praktycznie jednej czesci w ilościach z 3-4 szt w tygodniu. Niestety czesc ta musi byc z ABS (tak mi sie wydaje)
Jest to czesc mozna powiedzieć tuningowa do samochodu do wnętrza. Stad wytrzymałość mechaniczna ciut większa no i zakres temperatur tez ważny.
Pytanie do znawców. Czy owa Prusa nadaje sie do Druku ABS? Niby tak jest napisane na stronie, ale chce sie upewnić.

Dlaczego Prusa mini? Wlasnie chodzi mi o jak najbardziej bezobsługowa drukarkę typu plug n play.
Nie bede miec czasu na „poprawianie” chińczyka... do tego musi byc jak najcichsza no i wielkości tez ma znaczenie. Niestety praktycznie zawsze druk bedzie w momencie wyjścia mojego do pracy, lecz zona bedzie musiała tego słuchać caly Dzien... (male mieszkanie)

Z gory dzikeuje wam bardzo za odp!
adrian009
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 17 wrz 2020, 13:20
Lokalizacja: Poznań
x 10

Re: Prusa mini

Post autor: adrian009 »

Prusa to na pewno dobry wybór dla kogoś zaczynającego przygodę z drukiem. ALE! ABS wydziela nieprzyjemny zapach podczas druku (szkoda żony;))
W którym miejscu w aucie będzie ta cześć? Czy będzie przenosiła duże obciążenia? Czy musi mieć bardzo dobrą estetykę?
-
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Prusa mini

Post autor: morf »

Przede wszystkim do ABS dobrze jest mieć zamknięta komorę.
Prusa mini to bardzo "otwarta" konstrukcja. Oczywiście jest ma tyle mała że można łatwo zrobić obudowę nakładaną na całą drukarkę do krótkich wydruków.
Natomiast zdecydowanie jeśli mają to być wielogodzinne wydruki to lepiej poszukać czegoś zaprojektowanego do tego celu.

Rozumiem że zaczynasz dopiero podróż z drukiem 3d. Być może nie musi być to ABS a wystarczy PETG? Napisz coś więcej odnośnie samej części jakich ma być wymiarów i na jakie siły ma być narażona.
Done is better than perfect.
Malcolm_x
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 lis 2020, 06:10

Re: Prusa mini

Post autor: Malcolm_x »

Dziekuje wam bardzo za odpowiedzi!
Praktycznie bede drukować jedna rzecz narazie. Cos bardzo podobnego do tego:
E98CE930-E691-4C7D-BF5A-DA711B435CE7.jpeg
Mankamentem mojego jest to iz bedzie posiadał zatrzaski na wcisk. Ogolnie bedzie to obudowa do dwóch zegarów zamontowanych w ori kratce w samochodzie. Takze kwestia wytrzymałości wiąże sie praktycznie tylko z wyjmowaniem i wkładaniem w miejscach owych zatrzasków.
Dlaczego Prusa? Oglądałem duzo testów opinii i wydaje mi sie se Prusa moze zrobic cos w miare dobrego, co nie bedzie wymagało odemnie az takiej obróbki w postaci kilku warstw szpachli...
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Prusa mini

Post autor: morf »

IMHO na spokojnie PETG da rade.
PLA w lato mogłoby sie podtopic :)
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”