Zmorph 2.0S - Upgrade

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Dostałem nowy heat break.? Nie wiem jak nazwać tę aluminiową rurkę, przez którą filament dostaje się do heating blocka.
Załączniki
Tak się prezentuje prawie gotowy extruder. Dzięki przerobionemu heat break mogę stosować standardowe rurki z PTFE i do tego standardowe heating blocki i dysze :) Pierwszy wydruk już za mną i wyszło całkiem nieźle. Póki co druk z ABS bo jeszcze pracuję nad chłodzeniem wydruku. Radiator póki co wykonany samodzielnie na prowizorycznej "tokarce". Extruder prawie gotowy, ponieważ w ostatecznej wersji nie ma trytytki tylko jest oryginalne mocowanie kabli.
Tak się prezentuje prawie gotowy extruder. Dzięki przerobionemu heat break mogę stosować standardowe rurki z PTFE i do tego standardowe heating blocki i dysze :) Pierwszy wydruk już za mną i wyszło całkiem nieźle. Póki co druk z ABS bo jeszcze pracuję nad chłodzeniem wydruku. Radiator póki co wykonany samodzielnie na prowizorycznej "tokarce". Extruder prawie gotowy, ponieważ w ostatecznej wersji nie ma trytytki tylko jest oryginalne mocowanie kabli.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2021, 23:26 przez gwidon777, łącznie zmieniany 1 raz.
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Jeszcze zachciało mi się oświetlić wnętrze drukarki. Lubię widzieć jak wychodzi wydruk no i żeby wszystko było dobrze widoczne na podglądzie zdalnym o ile uda mi się podłączyć Octoprinta.
Załączniki
20210306_210716.jpg
Po lewej stronie widać małe mocowanie do taśmy LED. Planowałem dać takie taśmy z 4 stron ale LEDy są tak mocne, że chyba zostanie tylko jeden pasek 20 cm. Na zdjęciu tego nie widać ale świeci naprawdę mocno.
Po lewej stronie widać małe mocowanie do taśmy LED. Planowałem dać takie taśmy z 4 stron ale LEDy są tak mocne, że chyba zostanie tylko jeden pasek 20 cm. Na zdjęciu tego nie widać ale świeci naprawdę mocno.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

A masz chłodzenie tego radiatora?
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

dziobu pisze:A masz chłodzenie tego radiatora?
Pracuję nad tym.
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Powoli kończę zabawę z Zmorphem. Chłodzenie radiatora ogarnięte, chociaż musiałem zastosować hotendVolcano, ponieważ standardowy był zbyt szeroki i zawadzał o część nadmuchu na radiator. Jeszcze nie wszystko sprawdzone. Czekam na dysze do Volcano.
Załączniki
Nadmuch na radiator zrobiony. Dałem kilka magnesów (chyba za dużo) do mocowania chłodzenia wydruku.
Nadmuch na radiator zrobiony. Dałem kilka magnesów (chyba za dużo) do mocowania chłodzenia wydruku.
Wstępna przymiarka. Hotend Volcano pasuje tu idealnie. Ta wystająca rurka jest tylko do zblokowania heat blocka. Jeszcze nie doszły do mnie dysze do Volcano.
Wstępna przymiarka. Hotend Volcano pasuje tu idealnie. Ta wystająca rurka jest tylko do zblokowania heat blocka. Jeszcze nie doszły do mnie dysze do Volcano.
Wcześniej nie wrzuciłem. Tak wygląda nowy Heat Break. Oryginalna rurka skrócona i nagwintowana i do tego standardowa gardziel M6 z PTFE.
Wcześniej nie wrzuciłem. Tak wygląda nowy Heat Break. Oryginalna rurka skrócona i nagwintowana i do tego standardowa gardziel M6 z PTFE.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Nie prościej było zrobić swoją głowicę?
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Ale jak prościej? Prościej, niż to to się chyba nie da a przede wszystkim taniej :) Części, których użyłem kosztują "grosze" i są łatwo dostępne. Jeśli komuś nie zależy na czasie to może je kupić na Ali jeszcze taniej.
Dla mnie to ma znaczenie, ponieważ ja nie zarabiam na drukowaniu. Jakbym miał na tym zarabiać to bym kupił nową drukarkę i już a tak to dłubię sobie, co sprawia mi niemałą frajdę :)
W sumie to może spróbuję jakoś zacząć zarabiać. Może.
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

gwidon777 pisze:Prościej, niż to to się chyba nie da...
Jednak myślę, że da się prościej. Wydaje mi się, że nadmuch na radiator a może nawet sam radiator to fanaberia. W końcu jest nadmuch oryginalny i chociaż jest trochę wyżej to jakoś dawał radę w oryginale. W najprostszej wersji wystarczyło by uciąć oryginalną gardziel, nawiercić i nagwintować na M6.
Na początku chciałem korzystać ze zwykłych dysz, które są po prostu tanie ale jak już zacząłem myśleć o modyfikacjach to jakoś tak wyszło :P

Zastanawiałem się nad zrobieniem własnej wersji ekstrudera ale tak naprawdę nie poznałem jeszcze tej drukarki. Wydrukowałem na niej tylko kilka części a najdłuższy wydruk trwał kilka godzin. Jeszcze się nią pobawię, puszczę kilkudniowy wydruk to zobaczę. Może dojdę do wniosku, że potrzeba mi zupełnie nowego ekstrudera.

:piwo:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Dopiero teraz zajarzyłem że dalej robisz z PTFE w środku.
To w skrócie - chłodzenie jest potrzebne, bo to ichnie rozwiązanie nie jest najlepsze. A na pewno jak chcesz drukować z PLA/PET.

Ja to myślałem że robisz fullmetal... bo ta przeróbka dopiero ma sens. Z Volcanem tu szczególnie nie poszalejesz bo to nie jest szybka drukarka. No chyba że masz dziurę 0.8-1.0mm, ale to IMHO za dużo jak na takie pole robocze.
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

dziobu pisze:Nie. Fullmetal wymaga możliwie krótkiej strefy przejścia z części ciepłej do chłodnej. Rurka sama w sobie tego Ci nie da. Już obecne rozwiązanie z PTFE jest średnie i nie do wszystkiego się nadaje.
Bazując na Twojej opinii nie robiłem fullmetal. Mam pomysł i na to,tylko muszę jeszcze pomęczyć tokarza, żeby zrobił mi odpowiednią przejściówkę. Będzie podobna do obecnej z małą zmianą.
Planuję wykorzystać tytanowy Heat Break Hemera z Ali.
Załączniki
FullMetal.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”