Zmorph 2.0S - Upgrade

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Trochę to trwało ale w końcu przyszły do mnie zamówione tulejki i wózki.
W międzyczasie narysowałem sobie kilka części karetki i po zamontowaniu okazało się, że stare tulejki są ok. Wszystko jeździ gładko i nic się nie blokuje. Wychodzi na to, że stare części były gorzej spasowane.

Za to wózki prowadnic stołu były w bardzo złym stanie. Dobrze, że zamówiłem nowe. Teraz stół nie ma żadnych luzów i chodzi idealnie.

Nie wiem, czy to nie przesada ale wymyśliłem sobie, że dobrze byłoby móc używać standardowych dysz w moim Zmorphie. Zamówiłem sobie rurkę heatbreak z gwintem M6 tak, żeby pasowała do standardowego heatblocka.
Wstępnie wygląda obiecująco, tylko nie przewidziałem, że wywalenie oryginalnej dyszy i heatblocka tak bardzo skróci mi odległość między stołem a karetką, że w efekcie dysza nie dosięga do stołu. Muszę zamówić trochę dłuższy heatbreak.

Czy myślicie, że heatbreak ze stali nierdzewnej wystarczyłby gdybym chciał zrobić go full metal?
Załączniki
20210226_133540.jpg
20210226_133558.jpg
Pierwsza przymiarka i niestety heatblock za blisko karetki. Na szczęście miałem inny, mniejszy tylko musiałem go obrócić, żeby wystawał w stronę środka otworu w karetce.
Pierwsza przymiarka i niestety heatblock za blisko karetki. Na szczęście miałem inny, mniejszy tylko musiałem go obrócić, żeby wystawał w stronę środka otworu w karetce.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Nie. Fullmetal wymaga możliwie krótkiej strefy przejścia z części ciepłej do chłodnej. Rurka sama w sobie tego Ci nie da. Już obecne rozwiązanie z PTFE jest średnie i nie do wszystkiego się nadaje.
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Jeszcze kilka zdjęć.
Załączniki
Drukarka z nowymi plastikami. Dzięki koledze "dziobu" w większości mogłem je wydrukować. Drukowałem z Fiberlogy ABS Plus.
Drukarka z nowymi plastikami. Dzięki koledze "dziobu" w większości mogłem je wydrukować. Drukowałem z Fiberlogy ABS Plus.
20210226_215052.jpg
20210226_215109.jpg
Mniejszy heatblock, obrócony "do góry nogami" dzięki czemu jest wysunięty w stronę środka otworu w karetce. To jest najniższe położenie w osi Z. Niżej już nie zejdzie. Stołu też nie podniosę.
Mniejszy heatblock, obrócony "do góry nogami" dzięki czemu jest wysunięty w stronę środka otworu w karetce. To jest najniższe położenie w osi Z. Niżej już nie zejdzie. Stołu też nie podniosę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Dziwne że w formie tuningu jeszcze nie wywaliłeś mocowania i magnesów do pokrywy. Jakoś tak wychodzi że wszędzie gdzie widzę te drukarki te pokrywy są pościągane.

btw.
Gdzie masz dysze chłodzenia wydruku?
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

dziobu pisze:Dziwne że w formie tuningu jeszcze nie wywaliłeś mocowania i magnesów do pokrywy. Jakoś tak wychodzi że wszędzie gdzie widzę te drukarki te pokrywy są pościągane.

btw.
Gdzie masz dysze chłodzenia wydruku?
Ale one mi się tak podobają :) Poważnie. Uważam, że te zawiasy to bardzo ciekawe rozwiązanie. Dlaczego miała by mi przeszkadzać pokrywa? Ja tu się napracowałem, żeby zabudować Endera a jak kupuję drukarkę z zabudową to mam ją wywalać?

Chłodzenie wydruku mam jeszcze stare ale jest na wiatrak 40x40 (nie było go z drukarką). Nie wiem czy nie zmienię tego na 5015. Wogóle to jaki tam jest wentylator oryginalnie? We wtyczce są 4 piny.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Wywalasz obejmy mocujące i magnesy. Pokrywę wtedy możesz zdjąć i położyć obok. A jak trzeba to wieszasz ją tak jak teraz - na śrubie.

Jak potem znajdę gdzieś te wentylatory to napisze Ci typ. I w zupełności wystarcza bo ze względu na dysze nawiewu i tak wieje tylko z jednej strony. Ja mam takie coś:
viewtopic.php?f=9&t=1090#p19028
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Jeszcze chwilkę poczekam na nowy heatbreak i wtedy będę wiedział gdzie mi się dysza "kończy" :) Jak już wszystko dogram to pomyślę nad chłodzeniem wydruku. Naprawdę trzeba tam aż dwa wentylatory? Nie mam doświadczenia z niczym innym, niż chińskie drukarki a tam wystarcza mi jeden wentylator 5015. W sumie do drukowania PLA to można by pomyśleć o zdejmowaniu pokrywy ale do PLA to ja mam już 3 drukarki w tym Sunlu S8 , którą "dopieszczam". Ta drukarka ma pole 310x310x400.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

To raczej kwestia ułożenia dysz. Ja dałem dwa bo tak było prościej. Używam ich do PLA i czasem jak z czegoś innego drukuję rzeczy które trzeba lekko schłodzić ze względu na kształt czy gabaryt (zwłaszcza przy małej dyszy).
Zanim wsadzisz tam turbinę to sprawdź gdzie Ci się zmieści. Wbrew pozorom miejsca za dużo to nie ma, choć od frontu pewnie by weszła.


edit.
Sunon EB40202S2-000U-999
(przynajmniej takie mam tu odłożone)
Taki powinieneś mieć w głowicy - wyciągasz zawleczką z boku i możesz go wyjąć.
gwidon777
Postów w temacie: 19
Posty: 282
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: gwidon777 »

Wentylator chłodnicy heatbreaka (te dwie aluminiowe blaszki, trzymające heabreak to chyba chłodnica) jest zasilany dwoma kablami. To dla mnie logiczne ale dlaczego wtyczka z tyłu ma 4 piny? Może ma jeszcze jakieś funkcje?
Załączniki
20210226_142854.jpg
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

To też chłodzenie silnika. No i zbieracz syfu na radełku :D

Z karetki wychodzą 4 piny - 2x wentylator i 2x LEDy.
Tu masz opis złącza: A tu z moimi nieczytelnymi (wybacz :D) notatkami:
zl.jpg
Piny na tym złączu to FAN1 i FAN3. OIDP FAN3 steruje LEDami i domyślnie włączony jest cały czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”