Zmorph 2.0S - Upgrade

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Arecki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:07
Lokalizacja: Mazury
Drukarka: Zmorph 2.0S

Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: Arecki »

Witam. Mam drukarkę Zmorph 2.0S z głowicą 3mm/dysza 0.4. Niby to drukuje, ale przydałby się jakiś upgrade części, ekstrudera, cokolwiek...

Problem w tym, że ta drukarka NIE ISTNIEJE w internecie, obojętnie czy to S/SX/VX. Na youtube prawie nic, żadych poradników, dyskusji na forach, brak informacji, żadnych części w sklepach, zero, jakby nie istniała w google. Oficjalna witryna Zmorph to też dno, żadnych aktualizacji firmware, voxelizera, nic.

Drukuję z poliweglanu PolyMax PC z temp 250/105, wszystko Ok, ale te dysze mosiężne oryginalne to jakiś dramat.
Czy ktoś wie od jakiej drukarki mogą pasować dysze ze stali hartowanej ? Ewentualnie co usprawnić, aby dopasować?

Naprawdę załamał mnie ten złom, bo w porównaniu do FlashForge czy Zortrax, to jest jakaś amatorszczyzna i pośmiewisko w całym całokształcie.

Bardzo proszę o jakieś informacje i wsparcie, bo chyba nie może być aż tak źle. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 5
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: TDI-CAD »

Mogę wytoczyć przejściówkę M8 na M6 z kołnierzem. Będą pasować każde dysze, również hartowane.
S3b
Awatar użytkownika
Arecki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:07
Lokalizacja: Mazury
Drukarka: Zmorph 2.0S

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: Arecki »

Byłbym wdzieczny, kupiłbym odrazu dwie sztuki na przyszłość.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Arecki pisze:ale przydałby się jakiś upgrade części, ekstrudera, cokolwiek...
Tzn? Czego Ci brakuje?

Voxelizer istotnie jest leciwy ale i tak nowszy niż S3D :D Poza tym z niezbędnych rzeczy to niczego mu nie brakuje.
Oficjalny firmware możesz pobrać stąd: https://github.com/zmorph/Smoothieware-ZMorph-fork, ale smoothie możesz pobrać ze strony twórców; najnowsze. Ale samemu skompilować.

Po części możesz do nich napisać. Brałem od nich dysze stalowe; na stronie nie mają ale mi zrobili. Stoliki też dostałem. Wystarczy się zainteresować.

Ale do drukowania ciekawszymi materiałami polecam fullmetal; ja mam takie coś:
viewtopic.php?f=34&t=5197
Arecki pisze:bo w porównaniu do FlashForge czy Zortrax, to jest jakaś amatorszczyzna i pośmiewisko w całym całokształcie.
W porównaniu do FF czy Zortraxa tu możesz wgrać swój zmodyfikowany soft. Ot taki detal.
Awatar użytkownika
Arecki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:07
Lokalizacja: Mazury
Drukarka: Zmorph 2.0S

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: Arecki »

Tak, już to wszystko przerabiałem. Widziałem Twój projekt i takich właśnie projektów brakuje do Zmorph'a. Byłbyś w stanie wykonać drugi taki na 1.75, bo widze że pasuje P&P w standardowe gniazdo.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Brakuje bo większość ludzi używa tego co mają. Tak na prawdę mało kto używa nietypowych materiałów.

Nie pasuje do końca. Trzeba wyciąć trochę plastiku ze środka (tam gdzie są LEDy) bo inaczej wentylator się nie mieści; nie wymaga to rozkręcania karetki.
Awatar użytkownika
Arecki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:07
Lokalizacja: Mazury
Drukarka: Zmorph 2.0S

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: Arecki »

A jak cenowo złożenie takiego kompletu. Polecasz po dłuższym użytkowaniu? Bo brakuje mi w tych 20-30 stopni wiecej na głowicy, bo jak dam dysze stalową, to zapewne może spaść mi temperatura na końcu z tych 250 na powiedzmy 230-240, a poniżej 250 już PC traci wytrzymałość.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: dziobu »

Przy 250 to w kółko wymieniałem PTFE. Firmowych głowic nie przegrzewam już ponad ~235°C i to znacząco zwiększyło ich trwałość.
Używam ich cały czas z dyszami stalowymi (stalowa E3D i E3D-X) i drukuje wszystkim co sie da. TPU w sumie też jakoś leci jak trzeba. Firmowe głowice są świetne do ABSu/ASA/HIPSu, itp ale do PLA czy PETa sie nie nadają.

Kosztowo to nie pamiętam; nie wiem też jak ceny poleciały. Głowica E3D V6, BMG i silnik. Pewnie okolice 800-900 brutto. Do tego kilka szpejów (kable, molex, itp) no i wydruk. Można wsadzić trójkątnych to pewnie wyjdzie taniej, ale dla świętego spokoju wolałem oryginały. Poza samą debilną konstrukcją V6 (viewtopic.php?f=30&t=189&start=470#p118224), to nie narzekam.
Awatar użytkownika
Arecki
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 17 gru 2020, 18:07
Lokalizacja: Mazury
Drukarka: Zmorph 2.0S

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: Arecki »

Ok. Dzieki za odpowiedzi. Troche już wiem. Bedzie teraz wiecej czasu na świeta to sprawdze pare rowiązan. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 5
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Zmorph 2.0S - Upgrade

Post autor: TDI-CAD »

Akurat toczyłem dyszki do Zmorpha to poszła przejściówka. Czy to będzie działać, trudno powiedzieć...
20201217_225210.jpg
20201217_225229.jpg
20201217_225244.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”