Anycubic Mega S - profil drukarki w Cura

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
elroy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2021, 02:09

Anycubic Mega S - profil drukarki w Cura

Post autor: elroy »

Dzień dobry!
Posiadam od niedawna drukarkę Anycubic Mega S. Podłączyłem, wypoziomowałem stół, wydrukowałem dwie sówki i ok. Jakość całkiem spoko, bez większych niuansów.
Między czasie zobaczyłem na https://www.anycubic.com/collections/sa ... -i3-mega-s że jest nowy firmware 1.1.5. Zrobiłem upgrade i wydaje mi się, że od tego czasu zaczęły się problemy. Drukarka, zwłaszcza jak ma wydrukować otwór, zaczyna się zachowywać dziwnie i żaden wydruk się nie udaje. Przypadkowo zmieniłem w Cura na Ender 3 (chciałem sobie skopiować rozbiegówkę) i nagle drukarka zaczęła poprawnie funkcjonować. W ogóle ten sam drukowany model inaczej jest rozpoczynany na obu profilach.
Czy to faktycznie wersja firmware daje w kość, czy Mega S, to jednak nie to samo co i3 Mega? (na oko wygląda, że tak...)
Spotkaliście się z czymś takim?
Awatar użytkownika
obrms
Postów w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 29 cze 2020, 09:58
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Crapality K1C, KP3S
x 126

Re: Anycubic Mega S - profil drukarki w Cura

Post autor: obrms »

elroy pisze: Czy to faktycznie wersja firmware daje w kość, czy Mega S, to jednak nie to samo co i3 Mega? (na oko wygląda, że tak...)
Spotkaliście się z czymś takim?
Pytanie czy wgrałeś właściwy firmware. Bo firmware do i3 Mega i i3 Mega S się różnią.
elroy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2021, 02:09

Re: Anycubic Mega S - profil drukarki w Cura

Post autor: elroy »

Tak tak, firmware prawidłowy wgrałem. Hm, skoro firmware się różnią, to w zasadzie profil też może nie działać z i3 Mega na Mega S w Cura.
Widzę, że również masz tą drukarkę. Na jakim slicerze działasz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”