Prusa i3 mk3s remake

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Prusa i3 mk3s remake

Post autor: XisD »

Witam,

Posiadam klona prusyy remake juz od ponad roku i jestem bardzo zadowolony, jak i od ponad roku mam podlaczone pod nia raspberry i octopprint, klikam w prusa slicer drukuj i wszystko ladnie zawwsze dzialalo ale od wczoraj ciagle rozjezdzaja mi sie warstwy i nie moge dojsc o co chodzi.

Rozebralem cala os X i jest wszystko idealnie ale odkrylem inna rzecz, ze jak drukuje przez octoprint to wszystko sie rozjezdza jak na filmiku, a jak drukuje np przez pronterface na kablu, to drukuje idealnie... Cos sie moglo uszkodzic z raspberry czy o co chodzi?

Puscilem wydruk 4 razy poprzez octo i wszystko rozjechane, 4 razy przez kabel i jest idealnie.
Na filmiku slychac ten przeskos w 10 sekundzie i drukuje z octoprint
https://youtu.be/y-BOYSRwZ0E
142424840_4175707899115978_6595840388346667441_n.jpg
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: Berg »

masz rPi Zero wpięte w płytkę Einsy, czy jakoś inaczej ?
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: XisD »

Berg pisze:masz rPi Zero wpięte w płytkę Einsy, czy jakoś inaczej ?

Raspberry Pi 3 B+ mam podpięte do płyty Einsy od roku i wszystko pięknie hulało bez problemu a teraz jakby warstwy gubiło nie wiem co jest grane.
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Holgin
Postów w temacie: 1
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: Holgin »

Nie zmieniło się nic z zasilaniem? Nie masz nowego urządzenia w pobliżu/w pokoju?
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: XisD »

Holgin pisze:Nie zmieniło się nic z zasilaniem? Nie masz nowego urządzenia w pobliżu/w pokoju?
Nie nic nie zmieniałem drukowałem przed wczoraj i wszystko ok. Włączyłem wczoraj by druknac coś i nagle warstwy się rozjechały to myślałem że os X gdzieś zachaczyla, puściłem znowu i to samo tylko w innym miejscu
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Koper90
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:45
x 7

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: Koper90 »

Ja bym na Twoim miejscu sprawdzil zasilanie Raspberry, one sa dosc wrazliwe na takie rzeczy. Sam mialem kiedys podobny problem. Zasilacz podawal za maly prad. Wymiana pomogla.
XisD
dale
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 11 lis 2020, 13:23
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 29

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: dale »

Nie wiem czy to pomoże, ale identyczne efekty miałem jak wpiąłem przedłużacz karty mikroSD w Anetę A6. Tam jest dosyć niewygodne gniazdo no i wpiąłem przedłużkę w nią, taśma biegła koło kabli zasilających i warstwy się zaczęły przesuwać w ten sposób. Nie masz możliwości wrzucenia wydruku do drukarki?
XisD
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: Berg »

XisD pisze:
Berg pisze:masz rPi Zero wpięte w płytkę Einsy, czy jakoś inaczej ?

Raspberry Pi 3 B+ mam podpięte do płyty Einsy od roku i wszystko pięknie hulało bez problemu a teraz jakby warstwy gubiło nie wiem co jest grane.
Pffff. Ja dalej nie wiem jak masz podłączone to rPi. Wpięte w płytkę, zgodnie z instrukcją ze strony Prusy, czy po kablu USB, czy jeszcze inaczej.

No i tak jak koledzy pytają. Jak jest zrobione zasilanie rPi?

PS: a wystarczyło by jedno zdjęcie. Jak to mawiają warte więcej niż 1000 słów.
XisD
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: XisD »

Raspberry podłączane jest do przetwornicy a potem do zasilacza i tam nic nie ruszałem od roku.
IMG_20210128_142309.jpg
IMG_20210128_143642.jpg
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Prusa i3 mk3s remake

Post autor: Berg »

1. Mam właśnie na biurku rPi3 i wyświetlacz 4'' Jak ostatnio coś na nim robiłem to działało pięknie. Parę dni temu wyjąłem z szuflady po pół roku i nie działa. Osobno LCD działa, rPi podłączone do TV działa. Razem nie. Po podaniu osobno zasilania do rPi i osobno do wyświetlacza, spięciu kablem HDMI - działa. Wniosek? Może zaśniedziały styki mikro-usb, może coś innego się stało, że teraz prądu potrzebuje więcej.

Jakkolwiek pasuje u Ciebie poprawić to zasilania oraz połączenie z Einsy.

rPi najlepiej zasilić podając napięcie bezpośrednio na piny. Już pominę kwestię tych złączek. One to do druta 2,5 są a nie kabelka 0,25...

Spiąć serial z Einsy najlepiej też pinami RX/TX. Właśnie Einsy specjalnie je ma. Opisane jest na stronie Prusy. Z tym, że trzeba użyć dwóch kabelków a nie wpinać, bo rpi3 za duże.

Generalnie będziesz miał mniej dziwnie odstających kabli i całość będzie lepiej wyglądać.

2. Jakkolwiek szansa, że to pomoże jest jak 1:10 :D Gubi kroki pewnie dla tego, że się przegrzewa . Obniż prąd na stepach, prędkości, max przyspieszenia i takie tam. Daj lepsze chłodzenie elektroniki.

Masz założone radiatory na stepstiki od spodu płytki ?

Co tam jeszcze do tego rPi masz podłączone? Co to za grube czerwone kable?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”