Two Tress Sapphire Pro

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: Tenshuchiyu »

Miał ktoś problem z wyświetlaczem ? Tzn nie wiem czy to wyświetlacz czy oprogramowanie . Po złożeniu drukarki, pierwsze uruchomienie włącza się menu. Wybieram jedna z opcji po czym nie dział przycisk wstecz.
Niektóre przyciski działają inne nie. Trochę jakby dotyk był w inny miejscu ...
Nie wiem co to moze być. Sprawdzałem podłączenie wyświetlacza i wszystko ok.
Jakieś pomysły ?
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
azael
Postów w temacie: 35
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:00
Lokalizacja: Silesia
Drukarka: Voron 2.4r2
x 21

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: azael »

Sprawdź inny soft, bo miałem taki przypadek na jednej z wersji stockowej. Nie pamiętam już na której.
skoVoronek 2.4
mk77
Postów w temacie: 61
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:27
x 10

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: mk77 »

Dziś chyba dobiegła do końca (mam taką nadzieję) moja walka z błędem dotyczącym temperatury głowicy.
Maksymalnie streszczając to wymieniłem termistor oraz grzałkę. Przy okazji okazało się że gwint w bloku grzewczym w którym siedziała śruba mocująca grzałkę był jakiś wadliwy. Przegwintowałem to na M4 i dałem większą śrubkę.
Oczywiście kompletnie nic to nie pomogło.
Dziś znalazłem przyczynę. Przy wydruku PLA od drugiej warstwy startuje chłodzenie wydruku i jest chyba na tyle mocne że odbija się od stołu strumień powietrza i leci na głowicę. Temperatura w tym momencie spada o około 10-15 stopni i nie jest w stanie się podnieść do zadanej w czasie krótszym niż zadziała zabezpieczenie termiczne i wywala błąd. Taka sytuacja zachodzi tylko przy wyższych temperaturach. Tak mniej więcej do 220 grzałka daje radę w miarę szybko dogrzać ubytek ciepła wywołany chłodzeniem i potem już trzyma bardzo stabilnie temperaturę.
Gdy testowałem drukarkę robiłem to bez druku tylko zadawałem temperaturę nawet do 255 stopni i wszystko idealnie działało, bo oczywiście wentylatory się nie włączały i nie zaburzały temperatury.
Rozwiązaniem na to oczywiście poza modyfikacją samego chłodzenia jest albo założenie silikonowego wdzianka na blok grzewczy lub jak to zrobiłem zwiększanie prędkości wentylatorów o 25% z każdą warstwą.
Rozebrałem kilka razy całą głowicę, posprawdzałem wszystkie kable i styki, wymieniłem termistor i grzałkę a problemem okazało się chłodzenie.
Piszę to na przyszłość jak by ktoś miał podobny problem i też wymienił wszystko co się da a to nie pomogło.
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: Tenshuchiyu »

azael pisze:Sprawdź inny soft, bo miałem taki przypadek na jednej z wersji stockowej. Nie pamiętam już na której.
Trochę niepotrzebne spanikowałem :problem:
Kiedy przespałem się z problemem i przyjrzałem wyświetlaczowi , zauważyłem że przy zdzieraniu folii został kawałek na krawędzi i przyciskał w tym miejscu na dotyk :shock:

Już wsUstko działa a oto wynik pierwszego druku bez żadnych kalibracji:
20210418_080215~2.jpg
20210418_080207~2.jpg
20210418_080125~2.jpg
20210418_080115~2.jpg
Chętnie poznam opinie fachowców co w pierwszej kolejności do poprawy ? :DD
TwoTrees Sapphire Pro
mk77
Postów w temacie: 61
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:27
x 10

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: mk77 »

Jak na moje nie fachowe oko to bym powiedział że na zdjęciu 1 delikatnie za wysoko stół
A wg zdjęcia 2 to zwiększ delikatnie Flow
duniu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 12:52

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: duniu »

Zanim zaczniesz zwiększać flow to skalibruj kroki eksteudera żeby mieć pewność, że podaje odpowiednią ilość filamentu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2668

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: Berg »

Nie jest źle. Nie ma czym się przejmować.
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: Tenshuchiyu »

mk77 pisze:Jak na moje nie fachowe oko to bym powiedział że na zdjęciu 1 delikatnie za wysoko stół
A wg zdjęcia 2 to zwiększ delikatnie Flow
Na 1 zdjęciu jest góra :oops:

Wielkie dzięki za podpowiedzi. Aktualnie drukuje waze jak skończę to skalibruje ekstruder i zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Planuje też poprawić chłodzenie wydruku i wgrać marlina.

Jeszcze jedno pytanko.
Przed samym wydrukiem dysza schodzi już rozgrzaną na środek stołu i zostawia tam zawsze kropkę filamentu. Jak ustawić żeby tak się nie działo. A zamiast tego żeby przed drukowaniem robiła łonie z boku stołu? :crazy:
TwoTrees Sapphire Pro
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 5
Posty: 108
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 14

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: JohnJames »

Jaki masz startowy g-code?
Sapphire Pro - coś tam dłubię
Awatar użytkownika
Tenshuchiyu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 43
Rejestracja: 28 lis 2017, 15:44

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: Tenshuchiyu »

JohnJames pisze:Jaki masz startowy g-code?
Nie będę zgrywał mądrego bo się na tym nie znam (jeszcze).
Generalnie na drukarce nic nie zmieniałem - nie wiem nawet jakim programem. Na Cura ściągnąłem profil z sieci i chyba nie jest on do końca poprawny. Bo druk nie jest idealnie na środku tylko trochę przesunięty w lewo a w programie jest na środku.
Jakby ktoś mógł podpowiedzieć gdzie mogę siendoedukowac to będę wdzięczny :crazy:
TwoTrees Sapphire Pro
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”