Two Tress Sapphire Pro

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
mk77
Postów w temacie: 61
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:27
x 10

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: mk77 »

Znalazłem twoje ogłoszenie o sprzedaży między innymi stepów i tam jest jeden 2209 i jest on w wersji v2.0. Podejrzewam że jest to ten piąty zbędny z kompletu. Z tego co wyczytałem to są różnice między tymi wersjami i wersji 2.0 nie odpalisz wg tego opisu co ja przytoczyłem.
A tak jeszcze na marginesie, drukowaliście może na tej drukarce z TPU ? Mam ten extruder latający i rurka maksymalnie skrócona i tak się zastanawiam czy na Bowdenie pójdzie TPU. Nie jest tanie to nie chcę ryzykować zakupu w ciemno.
Awatar użytkownika
azael
Postów w temacie: 35
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:00
Lokalizacja: Silesia
Drukarka: Voron 2.4r2
x 21

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: azael »

mk77 pisze:Z tego co wyczytałem to są różnice między tymi wersjami i wersji 2.0 nie odpalisz wg tego opisu co ja przytoczyłem.
Niby dlaczego nie odpalisz?
mk77 pisze:A tak jeszcze na marginesie, drukowaliście może na tej drukarce z TPU ? Mam ten extruder latający i rurka maksymalnie skrócona i tak się zastanawiam czy na Bowdenie pójdzie TPU. Nie jest tanie to nie chcę ryzykować zakupu w ciemno.
Bez problemu, nawet łatwiej niż PET-G idzie. Drukowałem na Generic TPU z Prusy.
Załączniki
IMG_20210329_220907754~2.jpg
skoVoronek 2.4
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 70
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: cyfron »

Też nie widzę powodu dla którego nie miał by zadziałać. Osobiście zrobiłem tak jak na filmie i skoro działa, to nie będę zmieniał. Tak, to jest piąty od kompletu, który kupiłem.
mk77
Postów w temacie: 61
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:27
x 10

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: mk77 »

W dalszej części tego wątku, który przytoczyłem, jest poruszany temat różnic między tymi wersjami stepstickow.
Oczywiście jeśli masz już zrobione i działa to bez zasadnym było by to zmieniać.
Mi tylko chodziło oto że jest kilka sposobów odpalenia uart na naszej płycie głównej z stepami 2209 i jeśli robi się wszystko prawidłowo a nie działa to trzeba jeszcze sprawdzić wersję samych stepów.
Awatar użytkownika
azael
Postów w temacie: 35
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:00
Lokalizacja: Silesia
Drukarka: Voron 2.4r2
x 21

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: azael »

Taaaaa... już wiem o co Ci chodzi, ale trzeba czytać ze zrozumieniem. Tutaj masz info: https://wiki.fysetc.com/Silent2209/
Na czerwono masz zaznaczone dla wersji v.3, a nie v.2 jest błąd w oznaczeniu pinów. Musi działać, jak masz wpięty moduł Wifi, to daj znać napiszę Ci jak rozwiązać to przez port dla E1.
skoVoronek 2.4
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 70
Posty: 1419
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: cyfron »

Nieśmiały użytkownik @duniu męczy mnie przez PW o moją konfigurację klippera. Wstawię tutaj, gdyby ktoś jeszcze potrzebował:
https://pastebin.com/BLENzQbr

proszę tylko wziąść pod uwagę, że to jest konfiguracja, pod moją drukarkę z już zastosowanymi modami i siatką mojego krzywego stołu.
duniu
duniu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 12:52

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: duniu »

@cyfron wielkie dzięki za podzielenie się swoją konfiguracją klippera. Jak tylko znajdę chwilę czasu to posiłkując się Twoim konfigiem stworzę swoją i pochwalę się efektami. Siatka Twojego stołu nie będzie stanowiła problemu ponieważ mam bltouch u siebie .
Narazie mogę powiedzieć, że klipper jest na raspberry i działa do tego mam podłączony 5calowy ekran dotykowy z interfejsem klipperscreen dzięki temu mam interfejs dotykowy i widzę co się dzieje z drukarką na ekranie.
Pozostałymi przeróbkami pochwalę się jak ogarnę klippera do końca.
duniu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 12:52

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: duniu »

Zacznę od ponownych podziękowań dla użytkownika @cyfron za udostępnienie swojego pliku konfiguracyjnego z klippera, oszczędziło mi to czasu i bardzo usprawniło pracę nad swoją konfiguracją.

Teraz trochę o mojej drukarce.
Jest to pierwsza wersja ze złym położeniem rolek prowadzących pasek, problem ten został wyeliminowany poprzez wydrukowanie dostępnych na thingiverse nowych mocować zarówno z przodu jak i z tyłu drukarki.
Na płycie wymienione wszystkie sterowniki na TMC2209 V2.0 od MKS (aktualnie pracują w trybie UART dzięki zastosowaniu klippera do sterowania drukarką)
Wymieniłem hotend na klona V6 od Trianglelab, aktualnie z heatbreak w wersji "bore" czyli bowden dochodzi do dyszy.
Założony BL-Touch również od Trianglelab.
Całość założona na mocowaniu z thingiverse ze zintegrowanymi napinaczami paska i przerobione pod V6.
Długo pracowałem na szkle, ostatnio zastąpiła je podkładka magnetyczna z blachy sprężynowej z folią PEI, od TWO TREES.
Klipper pracuje u mnie na Raspberry Pi 4B, połączony z 5 calowym ekranem dotykowym ponieważ ten system nie obsługuje standardowego wyświetlacza z naszej drukarki. (na załączonych zdjęciach widać jak to wygląda)
Z małych rzeczy to mam jeszcze uchwyt na szpule z łożyskami ala Voron, mocowanie kabli od stołu i ekstrudera.
W planie założenie Flying extrudera i skrócenie bowdena.(już się drukuje) Po jego założeniu wezmę się za dokładną kalibrację wszystkich parametrów i zobaczymy jakie prędkości i jakość uda mi się uzyskać.
Załączniki
P_20210403_150832.jpg
P_20210403_150824.jpg
P_20210403_150741.jpg
Awatar użytkownika
azael
Postów w temacie: 35
Posty: 97
Rejestracja: 19 sty 2021, 12:00
Lokalizacja: Silesia
Drukarka: Voron 2.4r2
x 21

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: azael »

duniu pisze:Założony BL-Touch również od Trianglelab.
Jak Ci się to ustrojstwo sprawuje? Rozbieżne info czytałem na temat 3D-Touch'a, jedni pisali, że OK, inni że w porównaniu z oryginałem lipa. Do jasnej cholery doprowadza mnie stół, który przy dwóch wydrukach jest OK, a za trzecim razem rozjazd i trzeba znów ustawiać. Od pewnego czasu myślę nad jakaś "czujką" :)
Ciekawy jestem jak @cyfron opanował opanował ten cholerny stół na samym meshu.
skoVoronek 2.4
mk77
Postów w temacie: 61
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:27
x 10

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: mk77 »

@duniu super robota.
@azael mam dokładnie takie same odczucia odnoście poziomowania stołu. Męczę się z tym meshem ale co jakiś czas trzeba na nowo to poziomować. Zastanawiam się czy sprężyn nie zamienić sztywnymi tulejami bo mam wrażenie że czasami wysokość stołu rozkalibrowuje się poprzez mocniejsze szarpanie się z oderwaniem wydruku. Planuję zakup BL-Touch od Trianglelab ale tak jak piszesz, są różne opinie a dodatkowo nie bardzo wiem gdzie go zamontować przy tym chłodzeniu co mam teraz. Pozostaje mi montaż tylko z tyłu głowicy ale musiał bym sprawdzić czy nie będzie haczyć o nic.

A tak jeszcze przy okazji. Zdarzyło mi się dwa razy coś takiego. Podczas drukowania drukarka nagle się zatrzymuje, tak jak by przestały działać wszystkie silniki i zaczyna coś piszczeć. Zorientowałem się już po jakimś czasie od tego wystąpienia i jak podszedłem do drukarki to stół i głowica były chłodne czyli grzanie też przestaje działać. Po wyłączeniu i włączeniu drukarki, działa jak by nigdy nic.
Raz coś takiego przydarzyło mi się po jakiś 30 min druku a dziś po jakiś 4 godzinach.
Jedyne co to w obu przypadkach był to kolejny wydruk puszczony bez resetu drukarki pomiędzy wydrukami.
Tak się zastanawiam co jest przyczyną i czy po każdym wydruku trzeba wyłączać i włączać drukarkę ?
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”