Two Tress Sapphire Pro

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
duniu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 12:52

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: duniu »

Super modyfikacja :thumbup: orbiter to jeden z lepszych ekstruderów.
Wersja 1.5 czy 1.0 ? W sumie za chwilę powinna być wersja 2.0.
Retrakcja już skalibrowana ? Jak wyniki na Direct ?
Łańcuch jak dobrze widzę drukowany, nie zacina się ?
No i widzę, że szkoło ustąpiło miejsca podkładce magnetycznej z pei.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 70
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: cyfron »

Orbiter 1.5 ale już w wersji bez wkręcanego prowadzenia filamentu, retrakcja skalibrowana na 0.4mm :) - łańcuch drukowany z Calibramu, nic się nie zacina, w przypadku zabudowy spokojnie zmieści się pod pokrywą. Dodatkowa masa na karetce nie zmusiła mnie do zmniejszenia przyspieszeń a dzięki krótszej retrakcji i mniejszemu pressure_advance skomplikowane wydruki idą trochę szybciej - znacznego wzrostu jakości nie zauważyłem, ale retrakcja i nitki są zdecydowanie łatwiejsze do opanowania. Podkładka magnetyczna to spora wygoda w porównaniu do szkła i klipsy nie zabierają pola wydruku.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 70
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: cyfron »

Próbuję uruchomić w Klipper brzęczyk w mojej szafirce. Orientuje się ktoś pod jakim pinem znajdę beeper?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 70
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: cyfron »

Gdyby ktoś czuł potrzebę zainstalowania Orbitera w swojej Sapphire Pro:
https://www.prusaprinters.org/prints/71 ... ive-mount-
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 5
Posty: 108
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 14

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: JohnJames »

A nie haczy Ci łańcuch o płytę? U siebie mam nieco inaczej bo łańcuch z allegro tak dobrze mi się nie składał, ale dałem go 2 cm wyżej, żeby wszystko było w powietrzu.
Sapphire Pro - coś tam dłubię
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 70
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: cyfron »

Masz na myśli górną ramę? Opiera się delikatnie w jednym miejscu ale nie powoduje do haczenia.
JohnJames
mk77
Postów w temacie: 61
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:27
x 10

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: mk77 »

Ten orbiter faktycznie będzie najsensowniejszą opcją na direct dla sapphire pro ? Patrząc pod kontem możliwości, waga, cena? Czy jednak coś innego nada się bardziej?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: Pjoter »

A o co ci chodzi z "najsensowniejsze"? Bo nie ma jednego ekstrudera lepszego od pozostałych. Masz ekstruder Orbiter który jest lekki i daje rade z drukowaniem. Masz BMG i do tego dobierasz hotend (tak samo jak orbiter) i wyjdzie to chyba taniej niż sam orbiter. U mnie w HEVO, BMG już przedrukowało dziesiątki kg filamentu i jak na razie nic nie zmieniam. Poza tym masz Hemere, Matrix, Titan Aero itp. Te są kompaktowe, a dwa pierwsze pozwalają na szybki druk gumy. Musisz sam stwierdzić co i jak chcesz drukować i ile możesz na to wydać. I wtedy możesz wybrać jakąś opcję.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
JohnJames
Postów w temacie: 5
Posty: 108
Rejestracja: 28 sie 2020, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Sapphire Pro
x 14

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: JohnJames »

mk77 pisze:Ten orbiter faktycznie będzie najsensowniejszą opcją na direct dla sapphire pro?
Ja mam Sherpę z Dragonem. Nie narzekam ;)
Pewnie będzie to też zależeć od bardziej konkretnych wymagań, ale na poziomie podstawowym ekstruder to ekstruder. Liczy się waga i ewentualnie silnik+przełożenie.
mk77
Sapphire Pro - coś tam dłubię
mk77
Postów w temacie: 61
Posty: 102
Rejestracja: 28 sty 2021, 18:27
x 10

Re: Two Tress Sapphire Pro

Post autor: mk77 »

Co do wymagań to mam tytanową gardziel od TDI-CAD i w końcu chciał bym ją zamontować w oryginalnym hotendzie. Na jego radiator dmucha SUNON 40x40x20. Do tego hotendu chciał bym dołożyć jakiś lekki extruder aby precyzyjniej ogarnąć retrakcję abym mógł na tej gardzieli drukować w PLA. Chcę też móc drukować z TPU. Oczywiście jeśli gardziel full metal to i wydruk z materiałów wymagających temperatury głowicy powyżej 250 stopni.
Właśnie też jestem na etapie odpalania UART więc i chciał bym drukować z prędkościami nie mniejszymi niż 100mm/s.
Wychodzi na to że ma to być maksymalnie uniwersalne rozwiązanie (na tyle na ile to możliwe) pod kontem różnych materiałów z których chcę drukować.
Zablokowany

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”