[Sapphire Pro] Cura 4.9

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Michał_L
Postów w temacie: 2
Posty: 190
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

[Sapphire Pro] Cura 4.9

Post autor: Michał_L »

Dobry wieczór,
Działała sobie Cora 4.8 z profilem Sapphire Pro pobranym z GitHuba. Coś mnie podkusiło i zrobiłem upgrade do Cura 4.9. I nie miała baba kłopotów... Cura odmawia współpracy z istniejącym profilem. Stara wersja Cury usunięta, a nowa wciąż kwiczy że profil drukarki jest nieprawidłowy/popsuty...
Czy ktoś z Was używa tej najnowszej wersji z sapphire Pro i móglby się podzielić profilem drukarki?
Z góry bardzo dziekuję.

Update: Wygrzebałem oryginalną kartę z oprogramowaniem dostarczoną z drukarką, próba importu drukarki z pliku sapphire-pro.curaproject.3mf skutkuje komunikatem że w tym pliku nie ma definnicji żadnej drukarki.
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: [Sapphire Pro] Cura 4.9

Post autor: mobile4you »

Michał_L pisze:[...] próba importu drukarki z pliku sapphire-pro.curaproject.3mf skutkuje komunikatem że w tym pliku nie ma definnicji żadnej drukarki.
Plik typu 3MF to w Cura plik projektowy.
Otwórz go normalnie (Otwórz z menu), daj otwórz jako projekt. W konfiguratorze pojawi się nazwa (chińskie krzaczki) nowej drukarki. Można zmienić jej nazwę. Natomiast trzeba zmienić średnicę filamentu, bo w ustawieniach ma 2.85 (uwaga na przecinek).
Michał_L
Michał_L
Postów w temacie: 2
Posty: 190
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:08
x 2

Re: [Sapphire Pro] Cura 4.9

Post autor: Michał_L »

mobile4you pisze:
Michał_L pisze:[...] próba importu drukarki z pliku sapphire-pro.curaproject.3mf skutkuje komunikatem że w tym pliku nie ma definnicji żadnej drukarki.
Plik typu 3MF to w Cura plik projektowy.
Otwórz go normalnie (Otwórz z menu), daj otwórz jako projekt. W konfiguratorze pojawi się nazwa (chińskie krzaczki) nowej drukarki. Można zmienić jej nazwę. Natomiast trzeba zmienić średnicę filamentu, bo w ustawieniach ma 2.85 (uwaga na przecinek).
Diękuję. Póbowałem importować drukarkę z tego pliku - nie wyszło. Otworzyłem plik jako projekt i było jak mówisz, z tym że Cura nadal protestowała przy starcie.
Spróbuję chyba jeszcze raz, Ideamaker jakoś mi nie pasuje, choć to może tylko kwestia przyzwyczajenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”