AnyCubic MAXv20 - problem z podawaniem filamentu

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
bootboy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2020, 13:43
x 3

AnyCubic MAXv20 - problem z podawaniem filamentu

Post autor: bootboy »

Cześć,
Dopiero co obłaskawiłem ten chiński paździerz, a już mam kolejny problem. Otóż nie mogę zaciągnąć filamentu, a jeśli mi się już uda, to po chwili przestaje go podawać i drukarka niestety tylko przesuwa głowicą w powietrzu. Kiedy używam opcji filament in pierwsze powiedzmy dwa kroki zaciągania filamentu są OK, a trzeci, ostatni, gdzie filament już powinien wydostawać się z dyszy niestety bez oczekiwanego rezultatu. Rozebrałem obudowę całego tego mechanizmu, kółko zębate które jak rozumiem ma udział w podawaniu filamentu jest całe, nie przekoszone, zęby nie pokruszone, radełko wyglada OK. Tak jak mówię, do pewnego momentu podaje, później blokada. Zakładam, że w dyszy zebrał się jakiś nagar, którego trzeba się pozbyć lub wymienić dyszę, ale tu jest pytanie... Jest na to jakiś trick? Mam jakaś zapasową dyszę, która przyszła w zestawie, mogę też dokupić coś co mi od razu zrobi tuning drukarki, tyle, że nie wiem jak to odkręcić. Jak próbuje to mi całość w rękach trzeszczy i boję sie, że zaraz to rozwalę:P To się zwyczajnie odkręca czy jest jakaś śrubka której nie zobaczyłem? No i ewentualnie skoro już to rozbieram na części pierwsze, to co byście polecili lepszego na wymianę.
Pozdro. Marcin
bootboy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2020, 13:43
x 3

Re: AnyCubic MAXv20 - problem z podawaniem filamentu

Post autor: bootboy »

Udało mi się rozkręcić ten paździerz, mam nadzieje, ze skręcę;) W środku zarówno w dyszy jak i głowicy straszny syf i kilka różnych zapieczonych resztek filamentu. Czas zamawiać części. Swoją drogą to normalne po raptem kilku szpulach?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: AnyCubic MAXv20 - problem z podawaniem filamentu

Post autor: Andrzej_W »

Jak była szczelina pomiędzy łącznikiem a dyszą lub rurką PTFE tak mogło się zbierać i blokować.
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 1
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: AnyCubic MAXv20 - problem z podawaniem filamentu

Post autor: tomek_3100 »

Po raptem kilku szpulach. .. Zależy czym drukujesz... U mnie takie kwiatki jak przechodzę z ASA na PLA się zdarzają.
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
bootboy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 27
Rejestracja: 21 gru 2020, 13:43
x 3

Re: AnyCubic MAXv20 - problem z podawaniem filamentu

Post autor: bootboy »

No po jakichś sześciu, najpierw było PLA które przyszło z drukarką, potem PLA+ od eSUN-a i nic więcej. No nic, po skręceniu działa jak trzeba. Wymieniłem gardziel z głowicą i blokiem grzejnym, a ten stary jakoś doczyszczę. Wprawdzie wziąłem się za to od zadka strony, i rozebrałem całość zanim zatrybiłem, że wystarczy odpiąć 2 kabelki i odkręcić jedną śrubę, ale nie szkodzi, czegoś się naumiałem. Swoją drogą wielce to rozrzutnie ze strony Chińczyków, że dają nadmiarowe śrubki... bo jakaś mi została:P
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: AnyCubic MAXv20 - problem z podawaniem filamentu

Post autor: Stanley_B »

Normalnie to czasem zbiera się jakiś pył, gdy radełko rżnie aż miło, bo przytyka przy wydruku. Szczególnie przy pierwszej warstwie, gdy ta idzie za nisko i radełko klika. Albo jest za zimno. Albo za słabo dokręcona śruba docisku. Albo zapomnę przełączyć na inny profil filamentu. Bo tak też bywa w nocy po całym dniu pracy.
A tak poza tym nie powinno być tam syfu. nawet po wielu szpulach. Pył? - tak, ale nie syf.

To raczej świadczy o poważnych problemach z wytłaczaniem i jego układem. Ekstruder, szparka itp...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”