Anet ET4 Pro Przestała działać

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Elhape pisze:Kavku przeczytaj sobie to ;)
viewtopic.php?f=22&t=2109
O dzięki serdeczne, brakowało mi tego, jeszcze raz dzięki xD

To wstawiam w załączniku teraz :D
IMG_20210522_015900.jpg
IMG_20210522_015828.jpg
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 3
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: dekas »

Zapadki potrafią się mocno wgryźć w rurkę.
Wciśnij grzybek, wepchnij kawałek ruki, i wtedy da się wyjąć.
Oczywiście jak rurka jest solidnie pogryziona, powrót nawet przez rochyloną zapadkę będzie nieprzyjemny, ale zwykle się udaje.

pozdrawiam, Tomek
P.S. Kiedy piszesz o czwartej rano (być może też po etanolu) Twoja polszczyzna zaczyna być trudna...
Nie wspominam o tym, że operacje na delikatnym sprzęcie mogą dać nieoczekiwane efekty.
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

dekas pisze:Zapadki potrafią się mocno wgryźć w rurkę.
Wciśnij grzybek, wepchnij kawałek ruki, i wtedy da się wyjąć.
Oczywiście jak rurka jest solidnie pogryziona, powrót nawet przez rochyloną zapadkę będzie nieprzyjemny, ale zwykle się udaje.

pozdrawiam, Tomek
P.S. Kiedy piszesz o czwartej rano (być może też po etanolu) Twoja polszczyzna zaczyna być trudna...
Nie wspominam o tym, że operacje na delikatnym sprzęcie mogą dać nieoczekiwane efekty.
Nie wiem w jaki sposób dla ciebie moja polszczyzna jest trudna, ale okey, to nie ja zapominam literek w słowach, możliwe że także jesteś po "etanolu" i może także dlatego moja polszczyzna jest dla ciebie trudna, może jednak nie wchodź na forum jak masz się czepiać po "etanolu".

A co do "grzybka", nie da się go kliknąć. Posiadam także inną zaślepkę w której ten grzybek chodzi poprawnie, normalnie da się go klikać i tam wchodzi rurka normalnie, niestety nie użyję tej poprzednie zaślepki bo ma ułamany gwint, takie świetne części są do Anet, że gwint został po prostu w środku Hotendu, nawet nie używałem siły żadnej. :unknown:
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Temat do zamknięcia, okazała się uszkodzona szybkozłączka, zamówiłem nowe z Polski lepsze od tamtych i sprawdzają się elegancko. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: bratmat »

Podłącze się pod temat bo nie mogę tworzyć nowego :-) Kupiłem nową rurkę PTFE 4mm ale nie pasuje do mojej ANEty ET4 PRO - Oryginalna ma średnicę zewnętrzną 3,8 a z allegro mają 4mm - myślałem że to jest standard ale wychodzi że nie bardzo. Rurka nie wchodzi do głowicy wystarczająco daleko i filament zapycha głowicę - stara wchodzi jakieś 2 cm głębiej. Chciałem przezroczystą dlatego ta zmiana. Jaką kupić by była kompatybilna z anetą ? Pewnie to jakiś rozmiar w calach
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Pjoter »

PTFE 4mm to jest standard i jestem zdziwiony że nie pasuje :D Przeźroczyste ma chyba gorsze właściwości (jest mniej śliskie o ile pamiętam) i lepiej korzystać ze standardowego PTFE lub Capricorna jeśli ktoś chce więcej wydać. Pokaż zdjęcie hotendu (po zdjęciu osłony z wiatrakami). Tam chyba będzie pasować heatbreak od TDI-CAD.
https://tdi-cad.pl/ender_heatbrake
Jeśli nie ten to zwykły heatbreak od v6 też z PTFE lining się nada. Ja ich używam, nie lubię tych na przelot bo z definicji mogą się zapychać i generować "problem szparki".
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Anet ET4d Pro Przestała działać

Post autor: Igor »

Mialem problemy by ekstruder przeciągnął PETG przez 80cm przezroczystej, to nie sa rurki teflonowe, PTFE jest mleczny sam w sobie.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
bratmat
Postów w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 09 cze 2021, 17:28
Drukarka: ANET ET4 PRO Marlin

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: bratmat »

mój hotend wygląda jak ten na zdjęciu https://imgaz.staticbg.com/thumb/large/ ... e.jpg.webp

Może ktoś ma anet et4 i może zmierzyć zewnętrzną średnicę rurki bowdena - mój oryginał jakby nie mierzył ma 3,8mm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”