Anet ET4 Pro Przestała działać

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Cześć, wymieniałem w swojej Anet ET4 Pro rurke teflonową na inną, rozgrzałem hotend, wykręciłem wszystko, wyciągnąłem starą rurkę, czyściłem hotend druciakiem, nagle drukarka zgasła, tzn. zgasł ekran, wszystko inne, czyli wentylatory od zasilacza i samej drukarki działały cały czas, tylko ekran, teraz po każdym włączeniu dzieje się to samo, nie odpala wcale ekran, działają jedynie wentylatory, to samo drukarka nie jest wykrywana przez PC po kablu a wcześniej normalnie była, brak reakcji na jakiekolwiek komendy z PC. Co się mogło wydarzyć tak nagle? :sad:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=4mH9zyaZUPc
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Pjoter »

Brzmi jakbyś zwarl kable grzałki i termistor za pomocą szczotki drucianej. Elektronika się po tym chyba nie podniesie. Trzeba kupić nowa
morf
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 3
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: dekas »

Jeżeli chcesz ją reanimować to wyślę Ci moją płytę, ale ma Marlina.
Pozdrawiam, Tomek
Kavku
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Mam płytę nową od tej drukarki, ale po prostu mnie ciekawi co się mogło podziać, bo były wcześniej podejrzenia do uszkodzonej płyty, jak mogłem zwrzeć kable grzałki i termistora skoro to jest wszystko izolowane, raczej? A co do uszkodzonej płyty, podejrzenia były, ponieważ sama drukarka od samego początku dawała dupy w drukowaniu, albo jakieś kreski, albo braki w filamencie, różne cuda, dlatego chciałem także dzisiaj wymienić też tą rurkę na nową a tu nagle zgasła i tyle było.. :x
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Również po otwarciu na zasilaczu pali się zielona dioda, czyli poprawnie a na płycie głównej cisza, powinny się palić dwie lampki na czerwono, nie palą się. ://
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 3
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: dekas »

Moja ET też dawała, uważam jednak, że problemem była słaba jakość wszystkiego, a elektronika chyba z tego najlepsza.
Pozdrawiam, Tomek
Kavku
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Ehh, dosłownie brak słów, ja mam jakiegoś pecha do tych drukarek, miałem Easythreed x1, padł 2 krotnie silnik ekstrudera, miałem Endera, też dotarł do mnie uszkodzony, co w nim było, nie wiem, drukował odstępami od warstw, no i teraz ta Anet, co z nią jest nii tak, też nie wiem, z poczatku myślałem że szpara między dyszą a rurką, bo nawet nie wycieli stożka i myślałem że się czopował, poprawiło się na chwile dosłownie i się zaczęło znowu psuć, zmieniłem dysze na 0.6, katorga, paski takie że hohoh, mówie zmienie rurke na inną, no i się akurat w miejscu tego zatrzasku rurki PTFE w Hotendzie zlepił filament, to chciałem nagrzać tą szczotke drucianą by jakoś to tam wyszorować i nagle brak ekranu, no katorga ;xx Tylko nie kminie jakim cudem mogłem wywołać zwarcie jak tam nie ma gołych kabli, to jak -_-...
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Sama płyta też jak patrze wygląda okey, nie ma żadnych przypaleń ani nic, więc dziwne O.o
Kavku
Postów w temacie: 14
Posty: 48
Rejestracja: 21 maja 2021, 05:07

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: Kavku »

Tak to wygląda u mnie obecnie, jedynie świeci zasilacz :/

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ReLnhHM5SUg
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1544
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anet ET4 Pro Przestała działać

Post autor: TDI-CAD »

Od samego patrzenia nie naprawisz.
Wyłącz wszystko, podokręcaj śruby mocujące przewody, podociskaj wtyczki w gniazda.
Weź multimetr posprawdzaj napięcia na zasilaczu, sprawdź czy na wejściu płyty jest zasilanie.
Sprawdź multimetrem czy grzałka nie ma zwarcia, podobnie termstor.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”