TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
dawid54
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2021, 11:51
Drukarka: Tronxy x5sa Pro
x 2

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

Post autor: dawid54 »

Z modów polecam synchronizacje osi Z paskiem, raz na zawsze pozbędziesz się problemu opadania jednej z osi. Kolejno napinacze pasków osi x/y ( w corexy nierówno naciągnięte paski mogą spowodować przekoszenie belki po której porusza się hotend). Słabym elementem drukarki jest extruder z hotendem, ( często przez niego miałem najróżniejsze problemy z wydrukiem) zmieniłem na direct (Matrix) i jestem zadowolony.
Zapoznaj się z http://customize-3d.com/chitu-g-code-explained.html za pomocą komend będziesz mógł zmienić prędkości, przyspieszenia itp. Ja np. miałem akceleracje ustawioną na 100mm/s^2...
Na starcie odpuść sobie zmianę płyty, zdobądź doświadczenie w druku i ewentualnie później zmień płytę główną.
blasterpl
gwidon777
Postów w temacie: 1
Posty: 285
Rejestracja: 23 sie 2020, 21:40
x 55

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

Post autor: gwidon777 »

Pjoter pisze:W kwestii poprawy jakości wydruku? Nic, przykładem może być to że 8bitową płytę ciągle ma Prusa MK3S+ - i wydruki wychodzą bardzo dobre (tak 8+/10 bym im dał)
Nowsze, lepsze płyty mają więcej możliwości, dedykowane porty, wyjścia, wejścia, WiFi itp. To znacznie ułatwia modyfikowanie drukarki. Ale samo w sobie nie poprawia jakości
Trochę nie w temacie: Jakie drukarki według Ciebie drukują lepiej?
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1783
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 757

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

Post autor: Andrzej_W »

Każda która sobie drukarz ogarnie i wyeliminuje jakieś standardowe problemy i bolączki trapiące konstrukcję
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

Post autor: Pjoter »

Mogę mówić tylko z mojego doświadczenia. Kontakt miałem z maszynami do 20k zł i lepiej od Prusy drukowały konstrukcje z lepszą rama (czyli jakieś kostki ze stołem w osi Z lub nieruchomym) i do tego mocno dopieszczane przez właściciela. Np moje hevo drukuje lepiej od Prusy. Detal wychodzi lepszy, gorzej jest z poziomowaniem stołu (nie mam kompensacji temperaturowej czujnika).
Ofc mówiąc 8+/10 mi chodziło właśnie o detale. Bo można mówić też o lepszej drukarce pod względem druku z ABSu lub druku materiałów podporowych itp.
gwidon777
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
blasterpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 39
Rejestracja: 24 wrz 2021, 13:57
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: TRONXY X5SA 400 PRO
x 1

Re: TRONXY® X5SA-400 PRO jakie mody

Post autor: blasterpl »

Co nieco już wiem i co nieco pomodzilem , na razie z jakością wydruku jest ok. Doskwiera mi za to zdecydowanie za mały , przez co zupełnie nieczytelny ekran. Czy są jakieś większe (tak z 5cal chociaż) ekrany? Nie chciał bym wymieniać całej elektroniki , bardziej interesuje mnie taki większy ekran który podłącze po prostu w miejsce oryginalnego maleństwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”