Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Berg »

z tym tarciem to nie potwierdzam a zredukowana średnica potrafi sprawiać problemy. W każdym razie ja mam takie doświadczenia. Miałem, wywaliłem. Wiem, że zdania są podzielone.
Awatar użytkownika
Szenszi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2021, 23:23
Drukarka: Vertex k8400
x 3

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Szenszi »

Zamówione materiały na oplot. Uchwyt na hotendzie zmieniony.
Uchwyt
Uchwyt
@berg mógł byś podzielić się plikiem Skp na ten uchwyt? Potrzebuje wydrukować jeszcze jeden na ekstruder a tam jest gwint M6.
Awatar użytkownika
Szenszi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2021, 23:23
Drukarka: Vertex k8400
x 3

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Szenszi »

Mały update.
Zrobiłem mod rurki. Rurka + oplot stalowy + termokurczka. Pomysł zaczerpnięty z tematu
viewtopic.php?f=72&t=1258&hilit=monofilament&start=100
Do tego dorobiłem jeszcze nowe uchwyty według pomysłu Berga z drobnym modem (narazie to wersja Beta. Muszę ją jeszcze poprawić). Dolna szczęka ma średnicę rurki gurna trzyma oplot.
Mod2
Mod2
Mod1
Mod1
Zszedłem do retract 1 przy speed 35.
Test1
Test1
Test2
Test2
Teraz mam tylko jeszcze obiekcje do chłodzenia drobnych elementów. Da się coś jeszcze w tym temacie poprawić?? :)
Awatar użytkownika
Szenszi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2021, 23:23
Drukarka: Vertex k8400
x 3

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Szenszi »

Ok mały update. Brak nitkowania okazał się jakimś przycięciem filament. Na innym modelu robiło się futro. Od tamtego czasu zrobiłem kolejne mocowania. Wzorując się na pomyślę Berga.
Mod 2
Mod 2
Mod 1
Mod 1
Dodatkowo dodałem dziś nowy heatbrake bi metal i dysza e3d oraz nowy mocniejszy wentylator na wydruk. Niestety różnicy między nowym heat brałem i oryginalna dysza nie widzę. Wręcz myślę że jest gorzej. Proszę o pomoc wydrukowałem już tyle testów że mógł bym zrobić korki dla reprezentacji :crazy:
Porownanie
Porownanie
Berg
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 781
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 448

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: majek »

Z tego pierwszego zdjęcia wychodzi, że pewnie mógłbyś spokojnie przenieść ekstruder wyżej o 15-20cm i o tyle skrócić rurkę, co samo w sobie powinno sporo pomóc.

A ten heatbreak bi-metal to masz 2 części miedziane i rurka, czy jedna miedziana tylko pod radiatorem, a reszta stal/tytan/cośtam?
Awatar użytkownika
Szenszi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2021, 23:23
Drukarka: Vertex k8400
x 3

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Szenszi »

Heat brałem mam taki:
https://allegro.pl/oferta/lacznik-gardz ... 0122052594
A dysze taką:
https://allegro.pl/oferta/oryginalna-dy ... 0221865972

Ekstrudera nie da rady przenieść bo wyżej już jest silnik na os Y
20211217_000308.jpg
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 781
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 448

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: majek »

Szenszi pisze:Heat brałem mam taki:
https://allegro.pl/oferta/lacznik-gardz ... 0122052594
A, ok. Mam podobny, ale jeszcze nie założyłem. Widziałem po internetach, że ten typ zwiększa część gorącą, więc daje się uzyskać większy przepływ, ale za to właśnie może bardziej cieknąć. Ja profilaktycznie kupiłem jeszcze tytanowy z miedzią tylko pod radiatorem jakby co.
Szenszi pisze:Ekstrudera nie da rady przenieść bo wyżej już jest silnik na os Y
A tam się nie da :-) Obróć go w osi pionowej o 90 stopni przeciwnie do wskazówek zegara i zamontuj całość poza pudłem. I tak masz szpulę od tej strony, więc miejsca raczej nie stracisz.
Albo silnik schować u góry z tyłu za obudową (już bez obracania), bo na innych zdjęciach widać, że powinno być miejsce.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Berg »

ekstruder najlepiej całkiem przenieść na górną część ramy i obrócić tak by od przodu było widać radełko, bo 1) łatwiej będzie się zakładać filament 2) będzie widać co się dzieje 3) skróci się rurka.

Sam tego nie zrobiłem ale jest w planie jeśli kiedyś coś będę robił z ekstruderami.
Szenszi pisze: Dodatkowo dodałem dziś nowy heatbrake bi metal i dysza e3d oraz nowy mocniejszy wentylator na wydruk. Niestety różnicy między nowym heat brałem i oryginalna dysza nie widzę. Wręcz myślę że jest gorzej. Proszę o pomoc wydrukowałem już tyle testów że mógł bym zrobić korki dla reprezentacji :crazy:
Jest dobrze. Nitki masz tylko u góry, pewnie dlatego, że tam wyłącza się retrakcja. To jest zasadniczo różna sytuacja, niż tu:
viewtopic.php?f=34&t=8443&start=48

gdzie miałeś nitki od spodu mimo retrakcji. Z nitkami, które powstają przy wyłączonej retrakcji najlepiej walczyć dobierając temperaturę. i zwiększając prędkość travel, przyspieszenie, jerk.
CZyli dać maksymalne parametry travel, przyspieszenie i zrobić wieżę temperatur przy retrakcji=0mm

Albo zwiększając maksymalną ilość retrakcji na 1mm filamentu. No ale to potem, po ogarnięciu powyższego. Bo jak się dwie rzeczy na raz testuje, to się nic nie testuje.
Zrzut ekranu 2021-12-17 o 14.09.31.png
Zrzut ekranu 2021-12-17 o 14.09.21.png
Awatar użytkownika
Szenszi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 33
Rejestracja: 10 lis 2021, 23:23
Drukarka: Vertex k8400
x 3

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Szenszi »

Witam wszystkich. Wesołych świąt. W przerwach między zajadaniem się świątecznymi ciastami itd udało mi się zmodyfikować drukarkę. Przeniosłem ekstruder:
Ekstruder 1
Ekstruder 1
Ekstruder 2
Ekstruder 2
Muszę jeszcze trochę poprawek zrobić w mocowaniach ale tak to obecnie wygląda. Poniżej wydruk 3mm szybkość 45mm/s ustawiłem window na wartość zasugerowana przez Berga.
3mm45mm/s
3mm45mm/s
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Vertex k8400 fraknenstain. Potrzebna pomoc

Post autor: Berg »

jakie masz poustawiane prędkości, jerk, przyspieszenia?
Spróbuj zrobić jeszcze raz wieżę temperatur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”