CR 10 MAX [AutoHome za nisko]

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
piotr.siekierka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2021, 06:29

CR 10 MAX [AutoHome za nisko]

Post autor: piotr.siekierka »

Cześć.

Niedawno zacząłem przygodę z drukiem 3D w pracy. Teraz jeszcze dodatkowo w domu. W domu pracuję na Ender 3v2, w pracy na CR-10 MAX.
CR'kę odziedziczyłem po innym pracowniku. Pewnego dnia pojawił się problem z odczytem temperatury. Wymieniłem termistor i problem ustał, jednak pojawił się kolejny. Z poziomowaniem. Hotend zsuwa się w dół, bez ograniczenia. Przesyłam filmik poniżej. Aktualizacja oprogramowania nie pomogła. Szukać winy w niesprawnym BLTouchu ?


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=e1BDCuTNUpk
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: CR 10 MAX [AutoHome za nisko]

Post autor: Jarewa »

BLT jest sprawny... Na filmiku nie widać o co ci chodzi jeżeli dysza wali w stół po to znaczy że osfet ci się przestawił podczas grzebania w bloku... Musisz na nowo osfet ustawic
Robin
Postów w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 19 mar 2020, 16:27
Lokalizacja: Wrocław
x 20

Re: CR 10 MAX [AutoHome za nisko]

Post autor: Robin »

Jarewa pisze:BLT jest sprawny... Na filmiku nie widać o co ci chodzi jeżeli dysza wali w stół po to znaczy że osfet ci się przestawił podczas grzebania w bloku... Musisz na nowo osfet ustawic
Przed tym dodatkowo opuściłbym BLT wkładając podkładki na śrubach mocujących, pomiędzy czujnik a uchwyt.
Często przy ustawieniu minimalnym mały "glut" na dyszy wcześniej naciska na stół, który ucieka przed czujnikiem i nigdy nie zadział.
Na taką ewentualność mam regulowany uchwyt BLT nie nie muszę się bawić w żadne czary z kalibracją programową.
Każe opuścić stół na z 0.1 i sprawdzam na kartkę, a korekty robię pokrętłem. Oczywiście pierwsze uruchomienia trzeba przeprowadzić zgodnie ze sztuką, kolejne drobne już tylko pokrętłem.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: CR 10 MAX [AutoHome za nisko]

Post autor: Jarewa »

Nie robiłem nigdy mechanicznie bo dla mnie trafić 0.05mm z ustawieniem i tak graniczy z cudem, więc nie uniknie programowej zmiany..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”