Alfawise - wyciek filamentu - czyszczenie

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise - wyciek filamentu - czyszczenie

Post autor: maciekk »

Tak, mam te 2 śrubki, to właśnie one sprawiły mi największy problem przy wykręcaniu - zachlapały się filamentem, który wszedł w gwint i nie było szans na odkręcenie... Jedna się lekko zwichrowała, więc teraz mam skręcone na jedną śrubę. Te śrubki odpowiadają za trzymaniu bloku w pozycji do radiatora i uniemożliwiają odkręcanie. Przy okazji mojego "remontu" okazało się, że rurka PTFE jest uszkodzona... (na szczęście to nie przeszkadza w niczym) I ciekawostka... jak wejdziesz w ustawienia i "about" to pokazuje tam wersje oprogramowania itp, ale miedzy innymi czas pracy - na mojej było 17h. Pytałem sprzedawcę, czy to używana drukarka, to zapewniał mnie, że jest nowa... :)
Widzę, że również masz czarny radiator, to chyba kolejna nietypowa rzecz (mój ma wymiary: 26x15x37 mm) - taki radiator nigdzie nie jest występuje na zdjęciach tej drukarki (trudno go równiez kupić). Mam na wymiane mniejszy (oryginalny? ), ale nie wiem czy można go zastosować.
Bardzo dziwna konfiguracja tej drukarki (widzę, że nie tylko mojej).
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 355

Re: Alfawise - wyciek filamentu - czyszczenie

Post autor: Abys »

Radiator wygląda na ten z Endera 3, a odnośnie about i czasu pracy to puszczają testowe wydruki po montażu więc nie będziesz miał 0h.
Chyba że kupiłeś w PL, może coś tam testował ktoś.
Te 17h to jest żaden przebieg, z czasem sam do tego wniosku dojdziesz.
Więc nie robiłbym z tego problemu, skręć to na 2 śruby bo z czasem możesz mieć problem a koszt śmieszny.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise - wyciek filamentu - czyszczenie

Post autor: maciekk »

Nie robię problemu, tylko zastanawiało mnie, skąd taki przebieg... Poszukam tego radiatora, a śrubkę oczywiście uzupełnię, tylko chwilowo nie miałem takiej na domowym stanie. Oryginalna na skutek podgrzewania i zaklejena filamentem się zdeformowała i nie ma szans na dokręcenie. Dodatkowo sam łeb śruby na wkrętak krzyżowy już się wyrobił i teraz ani to krzyż ani imbus :).
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 16
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise - wyciek filamentu - czyszczenie

Post autor: maciekk »

Abys pisze:Radiator wygląda na ten z Endera 3, .
Niestety przejrzałem prawie cały net - i nigdzie takiego radiatora (o takich wymiarach nie ma). Mój radiator jest sporo wiekszy niż ten z Endera. Mój ma 26x15x37 mm a ten z Endera: 12x20x27 mm. Sprawdziłem, że rozstaw otworów montażowych jest taki sam, więc sie zamontuje. Pytanie tylko, czy mniejszy radiator będzie odbierał tyle ciepła ile jest wymagane (ma zdecydowanie mniejszą powierzchnię odbierania ciepła). Zakładam, że będzie ok, ale z samej ciekawości zastanawiam się skąd producent wytrzasnął nietypowy radiator...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”