Sapphire Pro - naciąg pasków.

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 1
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

Sapphire Pro - naciąg pasków.

Post autor: zbyszp »

Miałem składać kolejnego Hypercuba, dlatego zamówiłem płytkę jak poprzednio i profile 2020 przycięte pod projekt większego hypercuba (profile mam na sprzedaż), ale koniec końców kupiłem używkę z Sapphire Pro.
Parę rzeczy, które planowałem już jest w niej zrobione - wyciszone silniki w obudowie, mocowanie przewodów do stołu, direct, ale zamierzam wrócić do bowdena więć będę rozbierał kilka elementów i przy okazji sprawdzę i jeśli potrzeba nasmaruję prowadnice.

Moje pytanie dotyczy zamontowanego tam wydrukowanego napinacza (projekt z TV). Paski są bardzo ciasno napięte, czy jest to poprawne ustawienie? Ja w swoim hypercubie nie miałem napinaczy, naciągnąłem ręcznie i nie było żadnych problemów z wydrukami, ściany proste, kostka kanciasta itd. a drukowałem wypełnienie co najmniej z prędkością 80mm/s?

Jedyne na razie co mnie irytuje w tej drukarce to wyświetlacz dotykowy, wolę jednak pokrętło i Marlina, ewentualnie esp3d na wifi.
Awatar użytkownika
fifrak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 13 lis 2021, 19:01
Lokalizacja: Częstochowa
Drukarka: Sapphire Pro
x 1

Re: Sapphire Pro - naciąg pasków.

Post autor: fifrak »

O jakim projekcie napinacza mówisz, jakiś może pogląd na to? Sam w sumie się zastanawiam, jak, mocno powinny one być napięte w tej drukarce..?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”