Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: maciekk »

Jak napisałem posta, to pomyślałem nad tym co napisał @annon (ze to połaczenie po UART). A mam UART-USB po flashowaniu jakiegoś przełącznika do Home Assistanta.. Odpiąłem wyświetlacz i podłączyłem wprost do USB - po kolejnym flashu sytuacja bez zmian. Ekran startowy i brak reakcji na dotyk. Czyli drukarka nie jest tu przyczyną. Widać w kodzie, który wgrywam jest już konfiguracja do marlina i stąd ten ekran startowy.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: Jarewa »

To nic z tym nie zrobisz... Mógł bym rzec wyświetlacz na części albo elektro śmieci...
annon
Postów w temacie: 4
Posty: 106
Rejestracja: 10 cze 2020, 09:15
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie
Drukarka: Tatara Hayabusa
x 7

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: annon »

A gdyby w programie wyświetlacza był taki myk że potrzeba echo od drukarki aby wejść w dalsze funkcje... nie wiemy. Spróbował bym marlina z innym baudrate dla serial port.
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: maciekk »

Obawiam się, że czeka mnie złomowanie elektrośmieci. I poszukiwania alternatywnego wyświetlacza. Chyba, że Francuzi znaleźli jakieś rozwiązanie - widać sporo czasu spędzili na opracowaniu czegoś, co przywraca te drukarki do życia..
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: Jarewa »

To teraz poznałeś tajemnice czym różni się od np. Edera i czy warto było oszczędzać..
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: dziobu »

Prawdopodobnie ładujesz zły firmware. Albo niepełny. Albo nadpisałeś kalibrację ładując inne rzeczy.

Ten ekran to panel HMI firmy DWIN.
Opisane są dwie metody kalibracji panelu dotykowego:
  • Kliknięcie 20x na ekranie w miejscu gdzie nie ma żadnego przycisku (ale nie piszą np jaki jest na to czas); Ale pisałeś że nie działa,
  • Na karcie SD utwórz plik o nazwie "CONFIG.TXT" i wpisz do niego tekst "TP_CORRECT"; wsadź kartę i włącz zasilanie.
A np tu masz opis i narzędzia do pogrzebania sobie w tym panelu:
https://www.electroniclinic.com/dmg8048 ... d-tutorial
morf
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: maciekk »

Próbowałem wgrać firmware, który jest typowany w paczce z softem dla mojej Alfawise - nie działał. Później znając już niespodzianki z softem dla drukarki, podejrzewałem, że dla wyświetlacza również nie jest OK. Udało mi się ściągnąć soft udostępniony przez Tronhoo (a wiec bezpośrednio od producenta) - tam również jest paczka z softem do wyświetlacza. Wgrałem ten soft i jak na razie wynik jest taki sam - dotyk nie działa. Nie wiem, czy te 2 softy się różnią (pobieżne porównanie wskazuje, że są takie same). W samym firmware (katalog DWIN) sa zawarte bitmapy, które widzę po sflashowaniu i włączeniu wyswietlacza.
Klikanie nie działa, ale nie testowałem jeszcze możliwości z plikiem config.txt - @dziobu dzięki, za pomysł.

@Jarewa - drukarka była w bardzo atrakcyjnej cenie, więc się skusiłem.. jak na razie nie żałuję (albo żałuję jedynie tego, że nie mogę cieszyć się wydrukami jeszcze).. ale w czasie "walki" z ta drukarką wiele się nauczyłem i z pewnością wciągnęło mnie w to hobby...
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 347

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: Jarewa »

To dobrze że wciąga i są walki. Tylko pytanie ile jeszcze rzeczy wymienić trzeba będzie :smile2: by to normalnie drukowało. To tak tylko pisze by inni wiedzieli co szukają wyboru że nie ma drukarki dobrej taniej. Bo albo zrobiona ze elektro śmieci i brak wsparcia jakiegoś a sprzedawcy czymś tam się ratują albo trzeba dopłacić i wymieniać coś nie coś..
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: maciekk »

Niestety sposób nr2 podany przez @dziobu nie działa... Po przygotowaniu pliku i włożeniu do wyświetlacza i restarcie ekran nie wstaje. Po wyjęciu karty natychmiast odpala się ekran startowy (bitmapa startowa chyba) bez reakcji na dotyk.. Mam już ten soft do pogrzebania w wyświetlaczu, tylko obawiam się, że on musi dogadać się z marlinem w drukarce. A to chyba nie jest takie proste (koledzy z Francji chyba też na tym utknęli).

Jeszcze trochę z nim powalczę, ale obawiam się, że to cegła niestety...
Awatar użytkownika
maciekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2022, 08:33
Lokalizacja: Tczew
Drukarka: Alfawise U30Pro
x 2

Re: Alfawise u30Pro - niedziałający wyswietlacz

Post autor: maciekk »

Witajcie,
Mały update sytuacji - aby temat nie wisiał. Firmware do drukarki wgrany - drukarka działa (na typowym firmware niestety nie ruszy. Potrzebny jest dedykowany soft pod płyte Tronhoo).
Ekran po długich walkach powrócił do życia. Konieczne było wgranie dedykowanego firmware oraz ponowna kalibracja ekranu (i wszystko ponownie jak z płytą było inne niż standard). Generalnie poza nauką jak sobie z tym poradzić to równolegle trenowałem język francuski i hiszpański.
Aktualnie jedno i drugie działa (czyli drukarka + wyswietlacz).

Dzięki wszystkim zaangażowanym za wsparcie.

Temat do zamknięcia.
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”