Sapphier Pro - ustawienia limitów i Marlina

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
avatr
Postów w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2022, 17:44
Drukarka: Sapphire Pro

Sapphier Pro - ustawienia limitów i Marlina

Post autor: avatr »

Witam.

Jako, że jest to mój pierwszy post to pragnę wszystkich przywitać ;)

Mam Sapphire Pro bez żadnych modyfikacji tylko to co dał producent. W celu dobrego ustawienia stołu drukarki postanowiłem wgrać Marlina. No i w ogóle wszyscy piszą, że najlepiej jest to zrobić ;)

Wgrałem Marlina 2.0.9.3 z przykładem do Sapphire Pro. Wszystko działa. Jednak porównując ustawienia limitów drukarki jakie były a są teraz widać różnice. Niestety nie wiem jak określić czy te limity są prawidłowe dla tej mechaniki czy powinny być inne.

Jest to moja pierwsza drukarka i zaczynam się uczyć. Chciałbym dobrze ustawić drukarkę aby móc wyeliminować później jakieś problemy ze źle ustawionym FW i ewentualnie mieć problemy tylko ze sobą :D

Gdyby jakiś użytkownik tej drukarki mógł mi pomóc z tymi limitami byłbym bardzo wdzięczny. Jeżeli udałoby się to wszystko ładnie ogarnąć to bez problemu wrzucę pliki konfiguracyjne i binarkę dla innych bo użytkowników Sapphire Pro przybywa.

W nawiasie () podam wartości jakie odczytałem z eeprom drukarki przed zmianą FW.

DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT { 80, 80, 1600, 406 } (80.3, 80.3, 1600, 412)
Jak sprawdzić które ustawienie kroków jest poprawne? Jakiś testowy wydruk liniału o danej długości, szerokości i wysokości?
Extruder sprawdziłem wg poradnika https://www.youtube.com/watch?v=d_YIUqi ... JD&index=1 i zmieniłem wartość.

DEFAULT_MAX_FEEDRATE { 300, 300, 10, 50 } (200, 200, 4, 70)
DEFAULT_MAX_ACCELERATION { 3000, 3000, 100, 10000 } (1000, 1000, 100, 1000)
DEFAULT_ACCELERATION 2000 (1000)
DEFAULT_RETRACT_ACCELERATION 1000 (1000)
DEFAULT_TRAVEL_ACCELERATION 2500 (1000)

Czy jerk włączać? Wcześniej były ustawienia (15, 15, 0.4, 5) teraz jest to wyłączone.
//#define CLASSIC_JERK
#if ENABLED(CLASSIC_JERK)
#define DEFAULT_XJERK 10.0
#define DEFAULT_YJERK 10.0
#define DEFAULT_ZJERK 0.3

Włączona jest jedynie poniższa linijka dla extrudera.
#define DEFAULT_EJERK 5.0

Wymiary stołu X230, Y220, Z235 to jest max tak jak w swoim wątku pisał @cyfron.

Włączone w przykładzie jest od razu Mesh bed leveling.
#define GRID_MAX_POINTS_X 3 Jaką najlepiej ustawić siatkę? 7x7?
Wszystko dobrze działa. Znalazłem jeszcze ustawienie //#define PROBE_MANUALLY co to daje? Nie jest potrzebne do mesh bed leveling?

Mam włączone #define RESTORE_LEVELING_AFTER_G28 to daje mi możliwość, że jak w startowym gcode po G28 dam M420 S to przywróci auto poziomowanie podczas druku?

Co daje włączenie //#define ENABLE_LEVELING_AFTER_G28

Eksperymentowałem też z ustawieniem języka w LCD i język polski jest bez znaków specjalnych. Idzie to zrobić żeby się wyświetlały? To tak bardziej z ciekawości bo chyba zostanie angielski.

Warto jeszcze coś zmienić w pliku configuration.h?
Może jakieś ciekawe zmiany w LCD ktoś ma przetestowane?
Czy jest możliwość dodania do LCD informacji ile % wydruku jest wydrukowane lub pozostały czas orientacyjny do końca druku? Aktualnie mam informację tylko ile czasu jest drukowane.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Mam nadzieję, że udało mi się wyraźnie wszystko przedstawić.

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”