Anycubic problemy z karta

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
jack83
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2022, 21:41

Anycubic problemy z karta

Post autor: jack83 »

Witam serdecznie .
Jestem użytkownikiem drukarki Anycubic S .
Ogólnie jestem z niej zadowolony , czasami tylko pojawiają się problemy z odczytem plików z karty SD .
I właśnie chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami na ten temat , by inni zwłaszcza nowi posiadzcze tej drukarkiwiedzieli jak sobie poradzić z podobnymi problemami .
Jeśli po wgraniu pliku g-code i włożeniu karty do czytnika drukarka nie widzi pliku najlepiej sformatować kartę SD i wgrać go ponownie .
Jeśli okaże się ,że to nie pomoże można spróbować wgrać plik na inną kartę .
Czasami powodem problemów odczytu plików z karty SD może być zbyt długa nazwa pliku .
Ten sam plik z wpisaną krótszą nazwą będzie widziany przez drukarkę .
W ostatnim czasie kupiłem drugą drukarkę Anycubic tym razem model pro .
Jest to drukarka używana i sprzedający powiadomił mnie o tym ,że trzeba wymienić głowicę i drukarka nie widzi plików na karcie .
Od razu pomyślałem sobie ,że problem karty rozwiąże sformatowanie jej .
Zakup tej drukarki i problemy z kartą porzedniego właściciela drukarki i moje spostrzeżenia w trakcie roziwązywania tego problemu były głównym powodem napisania tego postu ,by inni użytkownicy Anycubica ( być może nie tylko tej drukarki ) w przypadku problemu z kartą wiedzieli co zrobić .
Poprzedni właściciel tej drukarki musiał borykać się z tym problemem przez dłuższy czas , ponieważ razem z drukarką dostałem dodatkowe moduły płytek czytnika kart SD i modułu wpinanego w płytę główną w który podłącza się moduł karty SD .
Kupując drukarkę byłem pewien ,że problemy z kartą rozwiąże jej sformatowanie lub wymiana na inną kartę .
Po sformatowaniu karty i wgraniu nowego pliku okazało się , że drukarka nadal nie czyta pliku .
Gdy wyjmowałem karte pojawieł się komunikat , że karta jest niepodłączona .
Ponieważ mam drugą drukarkę Anycubic mega postanowiłem sprawdzić czyta druga drukarka odczyta plik na karcie . Okazało się że tak .
Ponieważ drukarka miała dodatkowe płytki postanowiłem spróbować wymienić je spodziewając się braku połączenia na jednym z modułów .
Okazało się jednak , że to nic nie pomogło .
W z wiązku z tym że nie wymieniałem tylko płyty głównej pomyślałem że może to właśnie płyta główna ma jakąś przerwe w obwodzie drukowanym Mam zapaoswą płykę główną do anycubica i postanowiłem wgrać do niej nowy soft i sprawdzić ,czy czytnik będzie działał z tą kartą .
Po wgraniu firmware ze strony Anycubic okazało się , że nowa płyta główna również nie widzi pliku .
Rozwiązanie problemu podpowiedział mi kolega również użytkownik drukarki Anycubic . Okazło się że przyczyną problemów z kartą była długa nazwa pliku .
Chcąc sprawdzić kartę wgrałem akurat plik z długą nazwą , która moja drukarka odczytywała a kupiona drukarka używana nie czytała tej samej karty .
Gdy wgrałem plik z krótką nazwą okazało się ,że rownież orginalna płyta główna , która była w tej drukarce również odczytuje plik .
Być może powodem opisanych wyżej problemów jest błąd w oprogramowaniu drukarki , ponieważ jedna drukarka czyta kartę a druga nie .
Żeby jednak uniknąć podobnych problemów z kartą najlepiej kupić kartę dobrej jakości .
Wiem , że powyższy opis tego problemu był długi ale może pomoże on innym użytkownikom Anycubica uniknąć podobnych problemów .
jack83
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2022, 21:41

Re: Anycubic czujnik poziomowania stolu

Post autor: jack83 »

Witam serdecznie .

Ostatnio kupiłem używaną drukarkę Anycubic P .
Model ten jest wyposażony w laser i czujnik pomagający wypoziomować stół ( czujnik ten producent nazwał leveling module ).
Czujnik ten podpinany jest obok gniazda gdzie podpina się przewody do głowicy , zaś sam czujnik montuje sie na zimnej głowicy .
Czujnik ten działa na takiej zasadzie , że jeśli odległość czujnika od stolu jest prawidłowa słychać brzęczyk .
Ja kupiłem drukarkę używaną i uszkodzoną i niesety płyka pod którą podpina sie głowicę i czujnik nie ma wlutowanych pinów czujnika .
Zamontowany jest identyczny model płytki jak w modelu Anycubic mega S którą posiadam już od dłuższego czasu .
W modelu Anycubic P otwór umożliwiający podpiecie przewodów głowicy drukującej jest szerszy by umożliwić podpięcie czujnika .
W płytce pod ktorą podpinannmy głowicę obok jest miejsce na wlutowanie pinów czujnika . W płytce są 3 otwory , a czujnik ma gniazdo na dwa piny .
Podejżewam że piny do czujnika nalezy wlutowac w dwa pierwsze piny przy gniezdzie glowicy , ale chciałem sie upewnić i może ktos kto posiada ten model drukarki
mógłby mi pomóc i sprawdzić , czy dobrze myśle ( że należy wlutować dwa piny zaraz przy gnieżdzie drukarki ) i pytanie drugie , czy przypadkiem nie trzeba wlutować
dodatkowych elementów w płytkę tak jak jest to opisane po drugiej stronie płyki drukowanej . Do mojego postu dodaje zdjęcia płytki drukowanej .
Załączniki
plytk1.png
pytka a.png
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”