Anycubic czujnik poziompowania stolu

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
jack83
Postów w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2022, 21:41

Anycubic czujnik poziompowania stolu

Post autor: jack83 »

Witam serdecznie .
Ostatnio kupiłem używaną drukarkę Anycubic P .
Model ten jest wyposażony w laser i czujnik pomagający wypoziomować stół ( czujnik ten producent nazwał leveling module ).
Czujnik ten podpinany jest obok gniazda gdzie podpina się przewody do głowicy , zaś sam czujnik montuje sie na zimnej głowicy .
Czujnik ten działa na takiej zasadzie , że jeśli odległość czujnika od stolu jest prawidłowa słychać brzęczyk .
Ja kupiłem drukarkę używaną i uszkodzoną i niesety płyka pod którą podpina sie głowicę i czujnik nie ma wlutowanych pinów czujnika .
Zamontowany jest identyczny model płytki jak w modelu Anycubic mega S którą posiadam już od dłuższego czasu .
W modelu Anycubic P otwór umożliwiający podpiecie przewodów głowicy drukującej jest szerszy by umożliwić podpięcie czujnika .
W płytce pod ktorą podpinannmy głowicę obok jest miejsce na wlutowanie pinów czujnika . W płytce są 3 otwory , a czujnik ma gniazdo na dwa piny .
Podejżewam że piny do czujnika nalezy wlutowac w dwa pierwsze piny przy gniezdzie glowicy , ale chciałem sie upewnić i może ktos kto posiada ten model drukarki
mógłby mi pomóc i sprawdzić , czy dobrze myśle ( że należy wlutować dwa piny zaraz przy gnieżdzie drukarki ) i pytanie drugie , czy przypadkiem nie trzeba wlutować
dodatkowych elementów w płytkę tak jak jest to opisane po drugiej stronie płyki drukowanej . Do mojego postu dodaje zdjęcia płytki drukowanej .
Załączniki
plytk1.png
pytka a.png

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”