Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Post autor: etet100 »

Zapewne nikt tej drukarki jeszcze w polsce nie ma ale może ktoś śledzi niusy i ma jakieś przemyślenia?

https://shop.snapmaker.com/products/sna ... 3d-printer

Sporo tych kickstarterowych już dotarło do odbiorców więc coś tam już o tej drukarce powoli wiadomo. Większość tych zadowolonych pewnie używa i się nie odzywa. Pojawia się natomiast (między innymi na facebooku) trochę niezbyt zachęcających zdjęć wydruków. Jakieś tam beznadziejnie brzydkie ścianki, jakieś poprzesuwane warstwy, jakieś pozlewane kolory z poszczególnych ekstruderów, jakieś odrywające się wydruki i tak dalej. Są nawet jakieś uwagi co do patentu z prowadzeniem filamentu (poziomo ustawiona rurka, tak żeby nie wystawało ponad górną pokrywę). Ktoś tam zdaje się pisał, że filament w nieużywanej głowicy potrafił mu się wyłamać przy wejściu do ekstrudera. Dużo osób pisze także o blokowaniu się filamentu.

Warto ryzykować coś takiego? Abstrahując od stosukowo wysokiej ceny. Zastanawiam się ile z takich problemów dotyczących jakości da się rozwiązać poprawkami firmware, optymalizacją profili i tak dalej. Bo mechanicznie drukarka wydaje się być dosyć solidna.
panWiadr0
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Post autor: dziobu »

Czytałem i o blokującym się filamencie, o pozrywanych kablach, o nierównej pracy silników, o niedziałającym panelu. Nie wiem ile z tego to faktyczne problemy a ile to opinie ludzi dla których jest to pierwsza drukarka a sami są osobami atechnicznymi - bo to jednak ma znaczenie. Z tego samego powodu trzeba z dystansem patrzeć na jakość, choć tu w filmach promocyjnych też widać że miejscami dupy nie urywa także może coś w tym jest.

IMHO sprzęt cierpi na liczne wady wieku dziecięcego, także jeśli nie musisz to po prostu poczekaj na poprawiony model. Sam pewnie niewiele zrobisz bo tu wszystko jest dedykowane i na wymiar.
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Post autor: etet100 »

Zastanawiam się statystyczny fundator tej drukarki to osoba mająca pojęcie czy jednak nowicjusz. Raczej bym stawiał na to pierwsze. Ale z grupy na facebooku nie kojarzę jednego porządnego zdjęcia. Same "coś tam wyszło i przynajmniej za trzecim razem doszło do końca".

Miesiąc temu zamówiłem w przedsprzedaży i teraz myślę czy im pisać że chciałbym zrezygnować.
Awatar użytkownika
sit_fun
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality Ender 3
x 1

Re: Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Post autor: sit_fun »

Do mnie dotarła kilka dni temu. Dopiero wyjąłem z kartonu. Wszystko wygląda porządnie i dobrze złożone. Nie zauważyłem problemów urwanych kabli, czy innych, ale za krótko aby chwalić. Zrobiłem kalibrację, puściłem kilka testowych druków z modeli zapisanych w pamięci drukarki. Problemy są, najnowszy soft ma problem z layer shift. Zauważyłem po 3dbenchy w mirror mode, że mimo kalibracji prawa dysza jest wyżej niż lewa. Także jeszcze pewnie długa droga do rewelacyjnych efektów, ale wg mnie potencjał jest. Autorzy słuchają opinii i widać, że wiedzą co robią i naprawiają po kolei kolejne problemy.

Drukarkę wsparłem podczas KS, pytałem nawet o nią w wątku co kupić: viewtopic.php?f=4&t=7781&p=127497#p127497 i mimo odradzania, zaryzykowałem. Po zakończeniu kampanii zbierali feedback i cały czas upgradowali drukarkę. Także to co dostałem mocno różni się na plus względem tego co prezentowali na kickstarterze.

Kilka zdjęć i filmików z druku mojego autorstwa.
Załączniki

[Rozszerzenie mp4 zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

[Rozszerzenie mp4 zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

IMG_8753.jpeg
IMG_8755.jpeg
IMG_8749.jpeg
IMG_8748.jpeg
IMG_8741.jpeg
IMG_8738.jpeg
IMG_8733.jpeg
dziobu
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Post autor: etet100 »

Kilka dni to troszkę mało. Problemy mogą dopiero wyjść przy bardziej intensywnym użytkowaniu. A twórcy, choćby się starali naprawdę mocno, pewnych błędów konstrukcyjnych nie naprawią. Dlatego będę pewnie czekał na wersję 2, która będzie miała kolejne problemy...
Awatar użytkownika
sit_fun
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2019, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Creality Ender 3
x 1

Re: Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Post autor: sit_fun »

Ja absolutnie nie namawiam do zakupu ;) Dziele się jedynie wstępnymi przemyśleniami. Gdybym nie wsparł na KS to prawdopodobnie skorzystałbym z przywileju kupna jak już wszystko naprawią ;)
etet100
Postów w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Snapmaker J1 (wcześniej Jadelabo J1)

Post autor: etet100 »

Nie twierdzę że namawiasz.

Masz jakieś konkretne plany co do tej drukarki? Inne niż drukowanie rekina? Jakieś wydruki w wyższej temperaturze (abs, nylon, z włóknami szklanymi), bardziej techniczne (w sensie krytyczne wymiarowo)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”