Anycubic Vyper problem z wydrukiem

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
bucky
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2023, 21:26

Anycubic Vyper problem z wydrukiem

Post autor: bucky »

Witam serdecznie,

jestem posiadaczem Anycbica model Vyper, po zakupie i zmontowaniu skalibrowałem ekstruder, ponaciągałem paski, sprawdziłem wszystko i rozpocząłem zabawę z wydrukami 3d. Modele ciąłem w Curze lecz niestety pomimo zmian w ustawieniach nie byłem w stanie usunąć nitowania oraz poprawy jakości, z pomocą przyszedł slicer Prusy i problem niteczek i jakości znikł. Doszedłem do ustawień które uznałem za zadowalające po czym chciałem rozpocząć drukowanie makiet do rozmaicenia gier bitewnych, rpg i w tym miejscu rozpoczynają się moje problemy - niezależnie czy tnę modele w Curze czy Prusie mam klika problemów technicznych z wydrukiem modeli:

- z racji iż są to dość duże modele gdzie niektóre wydruki pokazuje na 23-24h lub dłużej po około 4 lub 5 godzinach (tak średnio) drukarka nagle staje jak martwa w trakcie drukowania i pomaga tylko hard reset z zasilania którego nie widzi drukarka jako kontynuację

- jeśli pierwszy problem nie występuje to często końcówka jakby po podobnym czasie zachacza o model, wywala filament na boki, robi rowek w modelu i staje martwa przyklejając się do modelu

- czasami na początku wydruku wszystko idzie dobrze po czym nagle silnik krokowy pcha do końca cały czas w osi x lub y nie przestając dochodząc do krańcówki wydając szalone dźwięki

Testowałem kilka różnych filamentów różnych firm i nic nie zmienia, kupiłem markową kartę pamięci i nadal nic. Stąd proszę was o pomoc co może być problem moich kłopotów z wydrukiem?? Szukałem po internetach, na forum i niestety nigdzie nie mogę odnaleźć rozwiązania mojego problemu. Kiedyś posiadałem stockowego Ender 3 i nie miałem takich problemów nawet z wydrukami 2dniowymi. Mam nadzieję że dobrze opisałem problem, w razie co mam zdjęcia szkodzeń modelu etc.

Z pozdrowieniami

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”