Gate XL [LE] - Całkowita przebudowa

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
MosfetN
Postów w temacie: 2
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Gate XL [LE] - Całkowita przebudowa

Post autor: MosfetN »

Od dłuższego czasu dostaję pytania o modyfikacje mojej drukarki , dlatego też postanowiłem podzielić się projektem aby każdy mógł sobie taka modyfikacje przeprowadzić. Modyfikacja dotyczy drukarki Gate XL (większa wersja Gate LE) teoretycznie 90% projektu to to samo i bez problemu wszystko powinno pasować do wersji LE. Niektóre elementy takie jak wózek osi X zostały od razu zaprojektowanie z myślą o skurczu ABS,u dlatego tez może być konieczna modyfikacja rozstawu mocowań łożysk liniowych w zależności od parametrów druku. Wszystkie wymiary były "zdjęte" suwmiarką z drukarki dlatego tez mogą być małe błędy w projekcie (u mnie wszystko pasuje). W sumie to ze starej drukarki od nic nie zostało , no może poza paroma elementami :D .Cały ten proces modyfikacji rozpoczął się od wymiany głowicy UDS 4.5 na e3d v6 ;)


Lista modyfikacji:
- obniżona platforma osi Y o pare mm
- przeprojektowane mocowanie łożysk liniowych w osi Y (obejma)
- wzmocnione mocowanie łożysk na końcu paska w osi Y
- nowa obudowa dla elektroniki z wentylatorem oraz otworami wentylacyjnymi (ramps/ cokolwiek innego co się zmieści)
- nowe mocowania silników osi Z wycięte z 4 mm alu (poprzednie drukowane wyginały się jak szalone)
- nowe X endy z obejmami na prowadnicach wraz z aluminiowymi backplat,eami (poprzednie plastikowe również się wyginały)
- uchwyt na szpulę z regulacją docisku (filament sam się nie odwija)
- nowy modularny wózek osi X na 4 łożyskach
- nowy ekstruder z przekładnia 3:1 kompatybilny z e3d v6
- nowy ekstruder bez przekładni
- możliwość łatwego montażu akcesoriów do wózka osi X (np. wentylator,laser ,czujnik indukcyjny , serwo) co pozwala na szybkie prototypownie (mnóstwo otworów do których można coś przykręcić)
- nowe mocowania rurki na kable (przykręcane)
- nowe mocowanie krańcówki osi Z (przykręcane do profilu + regulacja śrubką)
- nowe odkręcane mocowanie nakrętki śruby osi Z (w każdej chwili można wymienić na kulową czy trapez)
z axis mount.jpg
Y axis.jpg
y axis mount.jpg
X end.jpg
x axis carr.jpg
x axis carr 2.jpg
Wózek osi X drukarka 3Dss.jpg
sss.jpg
IMG_3664.JPG

Pliki CAD do pobrania : https://grabcad.com/library/gate-xl-le-bytechlab-mod-1
balgator
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
balgator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:24
x 24

Re: Gate XL [LE] - Całkowita przebudowa

Post autor: balgator »

Akurat spośród wszystkich modyfikacji nie widzę dwóch, które wpłynęły w największym stopniu na mojego Gate LE - elastyczne sprzęgła aluminiowe, a potem zintegrowane z silnikami osi śruby trapezowe. Baardzo polecam.
MosfetN
Postów w temacie: 2
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Gate XL [LE] - Całkowita przebudowa

Post autor: MosfetN »

balgator pisze:Akurat spośród wszystkich modyfikacji nie widzę dwóch, które wpłynęły w największym stopniu na mojego Gate LE - elastyczne sprzęgła aluminiowe, a potem zintegrowane z silnikami osi śruby trapezowe. Baardzo polecam.
W projekcie została uwzględniona możliwość wymiany śrub w osi Z (wystarczy wydrukować nowe mocowanie nakrętki). Jeśli chodzi o śruby zintegrowane z silnikami to jak najbardziej zgadzam się ,ale sprzęgła aluminiowe (te sprężynujące) to totalna porażka powodowały bicie śrub oraz przez brak sztywności powodowały opadanie osi X wraz z ruchem wózka. Gdyby śruba była obustronnie łożyskowana wraz z łożyskiem oporowym to już inna sprawa.
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”