Drukarka Kelant s400

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

virgin71 pisze:Wydaje mi się, że tak jak poprzednio kolega kupił coś, o czym nie wie jak to działa. Powiesz nam jak skończyła się poprzednia historia, z Jenny Printer?
Czy w wanience został glut z żywicy? Jakikolwiek? Jakie masz czasy utwardzania?
Pierwszego zdania nie skomentuje.

Co do drugiego zdania , zadaj pytanie w właściwym wątku , bo robisz bałagan na forum.

Żadnego glutu nie bylo.

Niektórzy na pewno będą zdziwieni ,i znowu posypią się uszczypliwe komentarze , ale znalazłem usterkę ..

Usterka to problem z portem usb , oraz jakaś dodatkowa z ekranem dotykowym. Włożyłem pendrive do innego portu i wyświetlacz pod zbiornikiem działa , lecz czasem wiesza się wyświetlacz dotykowy. Ciekawe jest to że pierwszy port usb normalnie czyta pendrive ,i drukarka normalnie inicjuje proces drukowania , pokazuje aktualnie drukowaną warstwę , lecz uv dysplay nie działa. Producent w instrukcji nic nie pisze o portach usb. Na drugim porcie usb drukuje ,ale wyświetlacz dotykowy wiesza się czasem.
Narazie wysłałem email do producenta ,zobaczę co zaproponuje..

W późniejszym czasie wrzucę jakieś foto z wydrukiem z tej drukarki.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: dziobu »

100 lat bym myślał i bym tego nie wymyślił. Czyli wygląda na kichę programową.
A masz inny klucz USB (firma/pojemność) żeby sprawdzić czy na nim będzie tak samo? (niektóre klucze identyfikują się inaczej w systemie; dla PeCeta nie ma to znaczenia, ale biblioteka/kontroler w uC już nie musi tego akceptować).
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: virgin71 »

Marek79 pisze: Co do drugiego zdania , zadaj pytanie w właściwym wątku , bo robisz bałagan na forum.
Bałagan robisz Ty, wybiórczo odpowiadając na pytania. Poprzedni wątek jest zamknięty właśnie z tego powodu, dlatego pytam, czy się udało.
dragonn
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

virgin71 pisze:
Marek79 pisze: Co do drugiego zdania , zadaj pytanie w właściwym wątku , bo robisz bałagan na forum.
Bałagan robisz Ty, wybiórczo odpowiadając na pytania. Poprzedni wątek jest zamknięty właśnie z tego powodu, dlatego pytam, czy się udało.

Jeszcze nie...
Walczę z tematem , ale nie codziennie bo nie mam ostatnio za dużo czasu.
Udało się wgrać tego timgrome ,jako oprogramowanie zastępcze ,lecz dalej problem z tym poziomowaniem stołu , oczywiście mogę zablokować silnik osi z i ustawić ręcznie , ale trochę zabawy z tym jest , tym bardziej że jak zmienię dyszę na inną to trzeba poziomowanie na nowo przeprowadzić .
Dostałem częściową rekompensatę od Chinczyka .
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

dziobu pisze:100 lat bym myślał i bym tego nie wymyślił. Czyli wygląda na kichę programową.
A masz inny klucz USB (firma/pojemność) żeby sprawdzić czy na nim będzie tak samo? (niektóre klucze identyfikują się inaczej w systemie; dla PeCeta nie ma to znaczenia, ale biblioteka/kontroler w uC już nie musi tego akceptować).

Z innym pendrive jeszcze nie sprawdzałem , celowo użyłem tego co był w zestawie , bo skoro producent go dokłada to zapewne jest kontatybilny
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: dziobu »

Marek79 pisze:(...)bo skoro producent go dokłada to zapewne jest kontatybilny
To jest błędne założenie. Masz chińską drukarkę.
Świetnym przykładem są karty SD z innych drukarek, ale także czytniki tychże kart czy dołączony do zestawu filament.
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

Załączam foto pierwszego wydruku.
Ogólnie oceniam wydruk ok , lecz trochę psują wydruk te wypustki powstałe od otworów w platformie trzymającej wydruk ,oraz zniekształcenie bocznej ściany jednego z elementów ,też od otworu w platformie , można drukować na podporach , ale tak czy tak trzeba dodatkowo obrabiać drukowny element. Więc jak uda się rozwiązać problemy softem , to zamówię platformę bez otworów.
Załączniki
20190916_180431.jpg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Berg »

No właśnie. Nie zakumałem o co chodzi z tymi wypustkami. Myślę, że zamysłem producenta jest to by drukować wyłącznie na rafcie.
SQ9KRD
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: virgin71 »

W żywicówce założenie takie jest zawsze.
Marek79
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 12 kwie 2019, 13:05
x 1

Re: Drukarka Kelant s400

Post autor: Marek79 »

Drukarka naprawiona , nowy software i inny pendrive.


Pytanie jeszcze jaką żywice polecacie ?

Zauważyłem że podczas drukowania drukowany element przykleja się do foli w zbiorniku , i następnie jak platforma się podnosi słychać takie strzelanie , czy to normalnie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”