Anycubic Photon

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 10
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic Photon

Post autor: TDI-CAD »

Pierwsze próby za mną. Ale coś nie jest tak.
1.Ustawiam na kartkę papieru oś Z. Dokręcam wkręt blokujący, wchodzę w ustawienia i zatwierdzam nowe Z=0 dla ustawionego stołu. Niby ok, ale jak dam Z homing to nie zjeżdża mi tacka do ustawionego zera tylko zatrzymuje się ok 2mm ponad wyświetlaczem. To tak ma być?
2. Jak daje test wyświetlacza to widać jak na LCD wyświetla się prostokąt ale nie jest zbyt jasny, jakby dioda podświetlania nie działała. Zrobię po południu fotkę. Wydaje mi się, że to powinno świecić bardzo jasno.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Photon

Post autor: FlameRunner »

2. Człowiek nie widzi UV. ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Anycubic Photon

Post autor: dragonn »

Ad 1. no musi się zatrzymać nad bo dochodzi przecież grubość całej miski.
Ad 2. https://www.youtube.com/watch?v=dVYJfl3tOQk tutaj to wygląda identycznie, o ile dobrze rozumiem to to jest dioda UV i większość światła jest niewidoczna, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli źle myśle.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 10
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic Photon

Post autor: TDI-CAD »

405nm jest w zakresie światła widzialnego :-)
Ale chyba jednak coś z pozycja Z0 jest nie tak. Potęguje wieczorem jeszcze.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Photon

Post autor: FlameRunner »

Sądziłem, że jak UV, to UV.
Niemniej, 405 nm jest na granicy światła widzialnego, nie będziesz postrzegał tego światła jako jasnego.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Anycubic Photon

Post autor: SQ9KRD »

Może ktoś zabrać kilka wydruków z python`a na zlot.
Jak twardość sztywność wydruków??
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 10
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic Photon

Post autor: TDI-CAD »

Wezmę drukarkę
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic Photon

Post autor: virgin71 »

SQ9KRD pisze:Może ktoś zabrać kilka wydruków z python`a na zlot.
Jak twardość sztywność wydruków??
Wezmę wydruki z tej żywicy dodawanej do Photona. Chyba jeszcze mam jakiś pierścionek z Photocentric, co mi klient nie odebrał (już trochę leży, a telefon milczy).
Wezmę żywicę, bo wystarczy, że Tomek bierze drukarkę:)
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Anycubic Photon

Post autor: Enter »

yup... w końcu odebrałem moją drukarkę i zaraz zabrałem się za druk by zobaczyć tą różnicę jakości. Wnioski są następujące:
- Pierwszy "ukończony" wydruk stanowiły dwa krążki - jeden przyklejony do stołu, drugi do dnia zbiornika. Zakładam, że to kwestia źle wypoziomowanego stołu, była korekta i teraz czekam, aż trochę wyjedzie z zbiornika
- Drukarka stosunkowo prosta i bardzo przypadała mi do gustu (póki co), liczę, że jakaś seria nieudanych wydruków nie zepsuje tego wrażenia
- Stolik bardzo ciężko odchodzi od prowadnicy (i pamiętałem o odkręceniu śruby), jest na tyle ciasno spasowany, że o mało nie przewróciłem maszyny (na szczęście wyjąłem wcześniej zbiornik XD)
- Jeśli chodzi o żywicę to aż tak strasznie się nie syfi - a przynajmniej nie tak jak zakładałem czytając opinie - powiedziałbym, że syf jest głównie z kiepskiego projektu. Wanienka mogłaby mieć dzióbek do zlewania, a papierowe filtry bardziej pod wymiar butelki. Myślę, że sensownym będzie zmajstrowanie jakiegoś lejka z identycznym filtrem do tego, co jest w papierkach

- Kwestia ostateczna - ZAPACH - dla mnie nie jest taki straszny, powiedziałbym, że mi kojarzy się z metalowymi opiłkami. Jeszcze zostało sprawdzić rano gdy nie będzie takiego przewiewu. Jeśli chodzi o intensywność to:
a) Histore są wyolbrzymione
albo
b) Mój węch jest już wystarczająco zniszczony po pracy w drukarni gdzie izopropanol i cleaner pachnie nawet przyjemnie xd
majsterpilka
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 10
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic Photon

Post autor: TDI-CAD »

Tak na szybko, nie wyszedł pierwszy wydruk a to chyba, że za blisko ustawiłem platformę. Nie zauważyłem, że kartka której użyłem (z kalendarza) ma 0,05mm. Wydruk nie przykleił się do platformy tylko do membrany. Jak ustawiłem na zwykłą kartkę 0,1mm to poszło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”