Anycubic Photon

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Anycubic Photon

Post autor: emartinelli »

Ostatnio oglądałem wydruki (nie takie reklamowe) z żywicówki Anycubic Photon i muszę powiedzieć, że byłem pod wrażeniem.
Oczywiście chodzi głównie relacja jakość/cena zwłaszcza, że na gearbest można ją dostać już za 1895.55zł (+ ewentualne cło i VAT)
Co prawda technologia nie dla mnie ale patrząc na ceny może powoli się popularyzować...
Pole robocze: 115 x 65 x 155mm
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 2
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Anycubic Photon

Post autor: Drunk_ZoZol »

Patrząc po tym jakie problemy bywają z "tanimi żywicznymi" to cóż. Sam się zastanawiałem nad drukarką Wanhao. Po ilości postów na fb gdzie raz na 20 postów jest jeden pozytywny z udanym wydrukiem... no cóż, dość szybko mój zapał ostygł. Z żywicznych aktualnie "najtańszy" z tych mniej problematycznych jest Formlabs Form 2 ;) Także... nie, nie jest tanio.

Ogólnie pisząc na przykładzie Wanhao Duplicator 7 to z najczęstszych problemów są:

- Przerywanie wydruku (Nagle, bo tak. raz się uda a raz nie xD - ponoć obwiniane jest oprogramowanie bądź spadek napięcia) - najczęściej występuje pod koniec wydruku

- Nierówne podświetlenie - niektórzy to rozwiązują przy pomocy kartki papieru która rozprasza światło. Minus takiego rozwiązania? Nawet 3krotny czas naświetlania warstwy.

- W przypadku Wanhao D7 trzeba albo mieć podpiętego PC'ta z wyjściem HDMI (bądź inne rozwiązanie) albo dokupić box. Widzę że tutaj wbudowali box sterujący także o tyle dobrze. :D

- Padające wyświetlacze - No ale nie można mieć wszystkiego. Orientując się ile kosztuje sam taki wyświetlacz to nie są duże koszta - ok. 40$ jeden - z chin.

No i wydruki niekiedy pozostawiają wiele do życzenia. Raz warstwy są bardzo widoczne, raz niemal idealne.

Osobiście gdybym miał coś brać to właśnie tego Form 2 - wydruki są zdecydowanie lepsze, laser ma większą żywotność no i jest mniej problematyczny ogólnie. Wszystko co na wyświetlaczach jakoś przestało do mnie przemawiać. No i dalej czekamy na rozwinięcie Cristelii http://www.fabrykator.pl/board/viewtopic.php?f=87&t=394
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Photon

Post autor: dziobu »

Pozwólcie że odkopię temat.
Ma ktoś tą drukarkę? Działa toto?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 10
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic Photon

Post autor: TDI-CAD »

Kupiłem. Bedzie za tydzien. Wezmę na zlot.
Kopytko, morf, HIWIN, MaxXxi47
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic Photon

Post autor: virgin71 »

Ja mam, działa. Co chcesz zobaczyć?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Anycubic Photon

Post autor: FlameRunner »

Wszystko.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 31
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic Photon

Post autor: virgin71 »

Co chcesz wydrukować na swojej drukarce? Wszystko!
Wiesz, że to tak nie działa.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Anycubic Photon

Post autor: Cosik »

Raczej chodziło o wszystkie informacje na jej temat :D Btw, gdzie ją masz? :D
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
Enter
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 35
Rejestracja: 03 kwie 2017, 11:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
x 1

Re: Anycubic Photon

Post autor: Enter »

Pochwalę się - też zamówiłem. Liczę, że pojawi się w tym tygodniu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 25
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic Photon

Post autor: dziobu »

virgin71 pisze:Ja mam, działa. Co chcesz zobaczyć?
(nie wszystkie pytania dotyczą konkretnie drukarki, ale prawie ją kupuję i wciąz się waham ;p)

Interesuje mnie to od strony praktycznej:
- Czy jest problem z zostawieniem jej np na 2-3 tygodnie? Trzeba jakoś specjalnie czyścić, konserwować?
- Czy żywica po otwarciu ma jakiś "termin przydatności"? Oczywiście zakładam przechowywanie w odpowiednich warunkach, (teoretycznie nie, ale nawet tusze do plujki miały...),
- Jak tak na prawdę upierdliwe jest obcowanie z żywicą? Raz czytam że jej zbieranie i czyszczenie to masakra; ktoś inny mówi że "spoko",
- Załóżmy że chcę drukować jakieś pierdoły w ilości hurtowej; da się z tego korzystać 24/7 czy co jakiś krótki czas trzeba wymienić folię/coś poprawić, skalibrować, itp?
- Żywica ponoć śmierdzi; jak bardzo to faktycznie przeszkadza? Nie żebym chciał koło tego spać, ale potrzebuję opinii kogoś wiarygodnego ;) (to taki problem jak z ABSem w FDM; jednym śmierdzi bardzo a inni nie czują),
- Czy wydruk trzeba jeszcze osobno utwardzać? Ewentualnie inaczej dopieszczać?
- Wydruki myje się w propanolu (?) - na ile starcza pojemnik z propanolem? Wystarczy jak raz na miesiąc go zmienię czy to co 2-3 wydruki już bardziej brudzi niż myje? Zakładam że drukarka chodzi 24/7 i wydruk zdejmuję 1-2/dziennie.
- Często, tak w praktyce, wydruk Ci odpada? Dużo jest problemów z trzymaniem do stołu?
- Czy kupił byś ją jeszcze raz?

Odpowiedzi na większość pytań znalazłem sobie w sieci. Ale testy czy filmiki osób które żyją z testowania nieszczególnie do mnie przemawiają (sam potrafię zakrelmaować swoje drukarki jako cud techniki ale jak trzeba to też udowodnię że to szajs).
Dlatego chciałbym opinię kogoś kto korzysta z tego do pracy a nie do nagrywania filmików ;)
FlameRunner, MaxXxi47
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”