Anycubic Photon - żywica

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: virgin71 »

Mi się makerjuice nie sprawdził i śmierdzi w porównaniu do PhotoCentric. Ja użīwałem czerwonego koloru, może to jego wina.
zawartek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2018, 22:20

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: zawartek »

A ja mam pytanie, a właściwie stweirdzenie. Bo któryś z was pisał że mu się folia podziurawiła .
Z tego co ja wiem a nikt naprawde poza serwisem tego nie mówi, że film FEP jest osłonięty z góry i z dołu folią ochronną którą trzeba usunąć.
Po zerwaniu jej ( ja rozebrałem po prostu założoną i usunąłem folię) pokazuje się idealnie przeźroczysty film FEP. Drukowanie dopiero wtedy zaczyna nabierać idealnych kształtów a czas naświetlania można skrócić ! :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: dziobu »

Może i po zakupie folia była czymś osłonięta, ale arkusze które kupuje nie mają żadnej folii ochronnej.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: virgin71 »

Nie pamiętam, żeby folia miała okleinę, ale może coś zmienili z czasem. W każdym razie, teraz używam folii, które nic nie mają, są nawinięte na rolkę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: dziobu »

Drogą zakupu stałem się posiadaczem żywicy FormFutura Platinium LCD Series (<reklama>https://www.3drukarki.pl/Zywica-DLP-For ... gram-p1834</reklama>).

W skrócie - ładny kolor (biały jest biały a nie żółtawy), szybki wydruk (50um -> 12s), dość mocny detal i NIE MA ZAPACHU (tj ja nie czuję zupełnie nic, ale mnie inne też nieszczególnie śmierdzą).
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 2
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: Drunk_ZoZol »

Do mnie leci aktualnie Dragon o kolorze "Solid Purple" oraz Photocentric Firm - Przeźroczysty - Zdam relację jak dojdzie. W dodatku mam otrzymać próbki żywicy odlewniczej oraz flex - też się pochwalę jak wyjdzie + z odlewniczej będzie odlany srebrny pierścionek ^^
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: dziobu »

Flex jest świetny (Photocentric Flexible Black). Jak toto ogarnąłem to nawet ośmiornica fajnie wychodzi.
Teraz bawię się tą FF i jest zadziwiająco wytrzymała. Może nawet zrezygnuje z Monocure. Muszę sobie kolorków dokupić bo poza czerwonym to mam same clear/białe/szare/czarne i smutno się robi ;)
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 2
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: Drunk_ZoZol »

Jestem po pierwszym druku przy użyciu Dragon "Solid Purple" - Smród smród i jeszcze raz smród. Monocure przy tym to fiołkami pachnie. Nawet mogę "zobrazować" zapach - połączcie zapach jagód (soku najlepiej) i dodajcie do tego najgorszego softu żywicę poliuretanową. Bleh. I to mimo odpięcia wentylatora - niesie jak cholera.

Za to sam wydruk... Dalej mi się suszy (nie włączam sprężarki o prawie 4 rano :P), mogę wrzucić zdjęcia po utwardzeniu - ale ostrzegam że będzie sporo supportów bo leci do znajomego by się pobawił w malowanie i poprawianie :D

Wstępnie: Ustawienia podobne do Monocure - Warstwa 0.05, 12 sekund na warstwę, 8 warstw pierwszych każda 60 sekund - Ani razu nie usłyszałem charakterystycznego pykania FEP - Dlaczego? Otóż o tym dlaczego przekonałem się chcąc ściągnąć wydruk ze stołu.

Żywica przed utwardzeniem zachowuje się jak galaretka - dosłownie. Gibie się to to, jest BARDZO elastyczne - ale też i rwące - przytrzymuje sobie wydruki takimi nożyczkami zaciskowymi do tamowania krwotoku - złapałem, zacisnąłem i... wyrwałem kawałek żywicy :D Rwie się jak gąbka przed utwardzeniem.

2 x myte w specyfiku : 200ml Ajax + 100ml Wody destylowanej + ok. 150 ml IPA - pomiędzy nimi płukane w b. ciepłej wodzie (70 stopni, jednocześnie zdejmowałem supporty - niestety przypadkiem oskalpowałem głowę figurki - to to rwanie dziwne..)

I jak na razie wrzuciłem na grzejnik - figurka dalej się lekko lepi - co przy Monocure nie miało miejsca po takim myciu.

Dalej czeka mnie Photocentric, ale jeszcze nie wiem co druknąć przeźroczystego :D

Btw. Dziobu - Apropo photocentric to spotkałem się z opinią, że trzeba wydłużyć czas pomiędzy warstwami, by żywica mogła spłynąć gdyż jest bardzo gęsta - prawda to?

A i jeszcze jedno - Żywica firmy Dragon strasznie łatwo płynie - prawie jak woda. Moim zdaniem jest to zaleta - wydruk chwilę po zakoczeniu drukowania nie miał na sobie prawie w ogóle nieutwardzonej żywicy - dodam że nie odgazowuje żywic do druku.
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 22
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: dziobu »

Drunk_ZoZol pisze:Dalej czeka mnie Photocentric, ale jeszcze nie wiem co druknąć przeźroczystego :D
https://www.thingiverse.com/thing:4029335
Drunk_ZoZol pisze:Btw. Dziobu - Apropo photocentric to spotkałem się z opinią, że trzeba wydłużyć czas pomiędzy warstwami, by żywica mogła spłynąć gdyż jest bardzo gęsta - prawda to?
A nie prościej zaczekać i sprawdzić samemu jaką ma gęstość? :D
Ich żywice które miałem/mam mają konsystencję mleka. Tak gęsta że trzeba było kombinować była tylko Anycubicowa która przyszła z drukarką.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Anycubic Photon - żywica

Post autor: Julian »

dziobu pisze:Drogą zakupu stałem się posiadaczem żywicy FormFutura Platinium LCD Series (<reklama>https://www.3drukarki.pl/Zywica-DLP-For ... gram-p1834</reklama>).

W skrócie - ładny kolor (biały jest biały a nie żółtawy), szybki wydruk (50um -> 12s), dość mocny detal i NIE MA ZAPACHU (tj ja nie czuję zupełnie nic, ale mnie inne też nieszczególnie śmierdzą).
Dlatego namawiałem Cię na nią. Kolorów jest mało niestety (jak dobrze pamiętam - 7 ).
Mamy w magazynie - nie ma na sklepie - nowości od FF. Żywicę dentystyczną i dwie techniczne bardzo wytrzymałe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”