Żywica Anycubic white zmienia kolor

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
Tomek Kemot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 30
Rejestracja: 21 paź 2018, 18:28

Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: Tomek Kemot »

Wrzuciłem temat na Photonowego Facebooka. Koś zareagował spytał się co i jak i że będą szukać przyczyny i sposobu rozwiązania problemu. Wnioskuje z tego że to chyba nie jest normalne :?
mscichu
Postów w temacie: 2
Posty: 89
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:05
x 9

Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: mscichu »

Korzystam z żywic daylight i one mają to do siebie (kolor naturalny), że świeżo po wydruku mają kolor pomarańczowy, po naświetlaniu przechodzą w szary, a po dwóch przechodzą w standardowy beżowy.

Swoją drogą ostatnio robiłem projekt i odlewałem z żywic poliuretanowych z barwnikiem pod kolor grafitowy ok 100szt obudów i na słońcu po około miesiącu wszystkie zmieniły kolor na naturalny.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: virgin71 »

Ja używam Firm, ale sprawdzę ten Hard.
Tomek Kemot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 30
Rejestracja: 21 paź 2018, 18:28

Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: Tomek Kemot »

Dyskusja na Facebooku nic nie wniosła :cool2: Wszyscy którzy zabierali głos w tej sprawie na moje pytanie czy mieli kontakt z tą żywica przyznawali że nie :smile2:
Natomiast z tego co obserwuje od kilku dni żywica zaczyna się wybielać :D Nie jest jak na razie tak śnieżno biała jak po wydruku ale wyraźnie zaczyna iść to w stronie białego koloru.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: TDI-CAD »

Zaważyłem, że na żywicy AC aqua blue po zbyt długim naświetlaniu lampą UV, robią się przebarwienia. Nie ma tego efektu gdy zmniejszę intensywność naświetlania. Wychodzi na to, że za bardzo przypiekam wydruk światłem UV.
Tomek Kemot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 30
Rejestracja: 21 paź 2018, 18:28

Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: Tomek Kemot »

Zgadza się im dłuższe naświetlanie tym większe możliwe przebarwienia żywicy. Problem w tym że wg moich doświadczeń czas naświetlania UV po wydruku wpływa na wytrzymałość elementu. Im dłuższy tym ostatecznie element bardziej wytrzymały. :smile2: Zatem muszę to porządnie wypiec :D
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: virgin71 »

Nie, to oznacza gówniany barwnik. Przecież UV to światło dzienne, słoneczne. Jak się zacznie lato, to wydruki się odbarwią? Może trzeba stosować barwniki żelowe?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Żywica Anycubic white zmienia kolor

Post autor: mcxmcx »

virgin71 pisze:Nie, to oznacza gówniany barwnik. Przecież UV to światło dzienne, słoneczne. Jak się zacznie lato, to wydruki się odbarwią? Może trzeba stosować barwniki żelowe?
Na świetle dziennym się dotwardzi bez problemu, ale jak kolega wali UV bardzo dużo, to się jednak degraduje.

Nie chodzi o czas a o natężenie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”