Rodzaj LED UV - z AliExpress

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: mcxmcx »

Czołem.

Mam pytanie o wybór LED UV z AliExpress.

Przykładowo takie:
£8.78 | 10pcs High power LED 5w UV 365NM 370NM 375NM 380NM 385NM 390NM 395NM 400NM 405NM 410NM 415NM 420NM 425NM 437NM lighting light
https://s.click.aliexpress.com/e/blnxPdYd

Są 400-405 i 405-410. Sprzedawca deklaruje że ma toto 5W, ale jest dziwnie tanie, za £8.78 jest 50W.

Czy ktoś widział takie diody w akcji, czy są jakieś inne sprawdzone?

Potrzebuje więcej i szukam po cenie.

Druga sprawa jak sprawdzić czy Toto generuje 5W ?

Pozdrawiam
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Nanab
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2018, 19:52

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: Nanab »

Nie jestem prawnikiem, ale jestem pewien, że nie wolno im świecić z mocą 5W. Realnie może koło 2W dadzą.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: dragonn »

Nanab pisze:Nie jestem prawnikiem, ale jestem pewien, że nie wolno im świecić z mocą 5W. Realnie może koło 2W dadzą.
Aliexpress i jakiekolwiek "przepisy" :lol: :lol: :roll:
szendo
Postów w temacie: 2
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: szendo »

Nie kupuj tego ... szukaj chociażby z chipami Epistar i najlepiej weź 3W i w wiekszej liczbie.
Po co Ci tak w ogóle UV?

BTW. UV lepiej zasilać ciut niższym prądem jak pisza w specyfikacji. U mnie się tak soczewki rozpuściły przy kilku. Oczywiście miałem odpowiednie chłodzenie.
MarCiu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 27 sie 2017, 23:26
Lokalizacja: Lubsko
x 6

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: MarCiu »

mcxmcx pisze:...
Druga sprawa jak sprawdzić czy Toto generuje 5W ?
Tak ogółem to dioda nie generuje 5W Dioda najwyżej może pochłonąć 5W mocy. A ile z tego wygeneruje światła to inna historia.

O ile policzyć ile dioda pochłonie energii to bardzo proste obliczenie. O tyle ilość wytworzonego światła (a już temperatura barwowa, lub długość generowanej fali), można sprawdzić tylko odpowiednim sprzętem, niekiedy za k złotówek.

Ale znając Chińskie opisy i ich diody, to bierz, że moc tej diody jak będzie połową opisanej, to będzie dobry wynik.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: @GUTEK@ »

szendo pisze:BTW. UV lepiej zasilać ciut niższym prądem jak pisza w specyfikacji. U mnie się tak soczewki rozpuściły przy kilku. Oczywiście miałem odpowiednie chłodzenie.
Co do soczewek to możliwe, że miałeś ten problem, a nie chłodzenia - https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=253209#253209
szendo
Postów w temacie: 2
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: szendo »

@GUTEK@ pisze:
szendo pisze:BTW. UV lepiej zasilać ciut niższym prądem jak pisza w specyfikacji. U mnie się tak soczewki rozpuściły przy kilku. Oczywiście miałem odpowiednie chłodzenie.
Co do soczewek to możliwe, że miałeś ten problem, a nie chłodzenia - https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=253209#253209
Wow dzięki za hinta jest to bardzo prawdopodobne - mam ledy 395nm ...
Wszystkie inne czyli full spectrum, white, royal blue, nie mają tego problemu mimo iż działają na 100 % cyklu, a te z UV są problematyczne i topią się a są uruchomione na 25 - 40 % PWM ... (napięcie wszędzie katalogowe - 5%)
PS. przykręcony do nich radiator ma tylko 30 stopni
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: mcxmcx »

Oczywiście chodzi mi o podświetlenie do drukarki sla - zgodnie z zasadą "mocniej lepiej".
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
kurczak
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 19 wrz 2018, 20:14
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: CR10,Ender2,saphireP
x 3

Re: Rodzaj LED UV - z AliExpress

Post autor: kurczak »

Jakby ktoś chciał sprawdzić swoje ledy, to w pracy mam sprzęt pomiarowy kula calkujaca do pomiaru strumienia świetlnego , czy spektroradiometr do pomiaru widma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”