Duplicator D7 Plus Ile wart bez lcd

Drukarki tworzące wydruki poprzez naświetlanie żywic.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Duplicator D7 Plus Ile wart bez lcd

Post autor: mcxmcx »

Czołem.

Człowiek sprzedaje Duplicator 7 (D7) Plus z uszkodzonym LCD, ale że sprawna szybka pod zbiornik (nie wiem jak on to zrobił).

Ile toto moze być warte?

Ekran z tego co dopatrzyłem to $40, da się kupić.

Mam w mieście, mogę obejrzeć, LCD z parametrami działa.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Duplicator D7 Plus Ile wart bez lcd

Post autor: dziobu »

LCD w DLP jest elementem eksploatacyjnym także jego wymiana tak czy owak jest niezbędna po iluś drukach.
Uwalić mógł tak jak ja jeden - zalałem. Rozwaliłem FEP, żywica wyciekła, wpadła szparą pod osłonę i podciekła do panelu. Nie zauważyłem tego. Po pierwszym wydruku nie było czego czyścić; wszystko na hasiok.

LCD ostatnio kupiłem tu (sam LCD $25): https://pl.aliexpress.com/item/32791465507.html
ale upewnij się jaki tam jest. $40 kosztuje w komplecie z ramką:
https://pl.aliexpress.com/item/32954105166.html

To już kwestia czy potrafisz to wymienić czy nie. W Photonie LCD był przyklejony do szybki i nie byłem w stanie go oderwać. Potem wymieniłem osobno LCD i osobno szybkę, ale ich nie kleiłem. Rant w obudowie to trzymał na miejscu a dociskał zasobnik. I tak teraz mam. Mogę wymienić to co trzeba a nie cały zestaw. Niemniej, na wszelki wypadek...mam też ten za $40 :D
Mam wrażenie że ta konstrukcja w D7 jest identyczna ale nie mam gdzie tego sprawdzić.

Ile to warte? Tyle ile taka używana drukarka -koszt LCD -Twój czas poświęcony na wymianę. Jeśli reszta działa to jest to normalnie sprawna drukarka.


edit.
Te ekrany bez szyby czołowej to pełnoprawne panele; przed montażem trzeba usunąć podświetlanie i panel dotykowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki 3D "żywicowe" - UV-LCD, MSLA, DLP, SLA itp.”