Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 7
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: tomek_3100 »

To właśnie zgłosiłem. I taką odpowiedź otrzymałem. Muszę do inpostu jutro zadzwonić.
Widzę tą paczkę w apce ale cały czas jest "w trakcie przygotowania". A teraz jak klikam w nią pojawia się "niespodziewany błąd połączenia" a poza tym bez zmian. Numer na stronie inpostu wogole się nie wyszukuje
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: tapy »

"Widzimy, że paczka dotarła do twojego lokalnego przewoźnika i czeka na odbiór..."

I to jest też właśnie myk, jaki wykorzystują sprzedawcy. Mam zakupioną pierdołę od Funnsora i mam wielką ochotę ich za to pogonić, jak na prawdziwego Janusza przystało. Oferta ma zapis - Darmowa dostawa do Poland za pośrednictwem Seller's Shipping Method. Dostarczone do xx.xx lub pełny zwrot pieniędzy., i wysyłają przewoźnikiem który pewniakiem wyrobi się za minimum 50 dni.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: FlameRunner »

zontar pisze:Jak tylko możesz zgłoś brak przesyłki, to problem logistyczny i dają 100% zwrotu. Za miesiąc przesyłka i tak dojedzie.
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem. Sugerujesz wyłudzenie zwrotu pieniędzy?
zontar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 83
Rejestracja: 21 lis 2017, 23:22
x 7

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: zontar »

Sugeruj sobie co chcesz. Masz ochronę kupujacego, płacisz za terminową dostawę albo zwrot kasy. Po ochronie kupującego przesyłka wyskakuje na zrealizowaną, więc nie robiąc nic jesteś w plecy. Nie zrób sporu to g... potem dostaniesz jak nie dojedzie, nie wspomnę już że po 3 miesiacach czekania to już tej rzeczy możesz nie potrzebować 
Ostatnio zmieniony 12 paź 2020, 00:27 przez zontar, łącznie zmieniany 1 raz.
mcxmcx, dziobu
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: emartinelli »

FlameRunner pisze:
zontar pisze:Jak tylko możesz zgłoś brak przesyłki, to problem logistyczny i dają 100% zwrotu. Za miesiąc przesyłka i tak dojedzie.
Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem. Sugerujesz wyłudzenie zwrotu pieniędzy?
To jest egzekwowanie zapisów zobowiązania a nie wyłudzenie.
mcxmcx
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: FlameRunner »

Przeczytałem "weź pieniądze z powrotem, a potem produkt i tak dostaniesz" i się nastroszyłem, sorry. xD Poważnie to działa tak, że jak minie jakiś czas, to należy się zwrot kasy i potem już Chińczyka nie obchodzi, co z paczką?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Abys »

Dokładnie, ostatnio miałem taką sytuację.
Po przekroczeniu czasu na dostarczenie złożyłem spór, ali odpisało mi abym poczekał jeszcze 4dni.
Pieniądze zwrócili mi na konto, a czy dojdzie przesyłka jeszcze to nikogo już nie interesuje.
Ale wątpię, pewnie rozjebała się etykieta albo ktoś sobie przygarnął i tyle z paki.


Ps. Dodam jako ciekawostka, że z komentarzy u tego sprzedającego wynika że nie jestem pierwszy poszkodowany :D
Tak że u tego majfrienda zdarzają się niedostarczone przesyłki, kilka takich akcji jeszcze i pewnie wyleci z ali.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 12
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Zepco »

Na Ali zwykle robię tak, że jak nie dotarła w określonym czasie a mogę jeszcze poczekać, to piszę do sprzedawcy o przedłużenie czasu o miesiąc. Zwykle na to przystają. Jak to nie pomaga to dopiero otwieram spór.
Choć mam jedną przesyłkę na którą szybko liczyłem i dotarła tylko do magazynu wysyłki i dalej nic od ponad dwóch miesięcy.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Mati »

tapy pisze:"Widzimy, że paczka dotarła do twojego lokalnego przewoźnika i czeka na odbiór..."

I to jest też właśnie myk, jaki wykorzystują sprzedawcy. Mam zakupioną pierdołę od Funnsora i mam wielką ochotę ich za to pogonić, jak na prawdziwego Janusza przystało. Oferta ma zapis - Darmowa dostawa do Poland za pośrednictwem Seller's Shipping Method. Dostarczone do xx.xx lub pełny zwrot pieniędzy., i wysyłają przewoźnikiem który pewniakiem wyrobi się za minimum 50 dni.
Miałem podobny przypadek. Paczka była już w Polsce (inpost), zmieniała statusy, aż tu nagle cała poprzednia historia zniknęła i pojawiło się "wydano do doręczenia". Oczywiście paczka nie przychodziła, a bok inpostu na wiadomość odpisał, że z powodu błędów procesowania paczka wraca do nadawcy.
Spór na aliexpress i kasa wróciła na konto w ciągu kilku dni. Co ciekawe ta paczka ma cały czas ten status, mimo że minęło już kilka miesięcy od zwrotu kasy.
Awatar użytkownika
tomek_3100
Postów w temacie: 7
Posty: 253
Rejestracja: 12 lis 2019, 08:33
Drukarka: Xy2 pro, V2
x 32
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: tomek_3100 »

Moja już nie dotrze raczej.
Założyłem spór, Ali zakończyło i odrzuciło. Co najlepsze nie mogę nawet sprawdzić uzasadnienia ponieważ ciągle tylko "błąd serwera". Pisałem do sprzedawcy, twierdzi że paczka jest dostarczona i mam iść na pocztę polską po nią, a paczka miała iść inpostem;) chyba 25 zł się poszło...
Anet A6---sprzedana:)
CoreXY ---sprzedana:)
Tronxy xy2 pro -- wół roboczy :)
CoreXY v2--- kalibruje...
Flsun i3- zmodowana/sprzedana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”