Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 4
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Silvered87 »

Artu pisze:Poczta też w zapaści :evil: Do dzisiaj brak :x
A czego spodziewałeś się po PP?
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 12
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Zepco »

Panowie, mieliście kiedyś taką sytuację? Mam już otwierać spór czy jakimś cudem ta przesyłka jednak dojdzie?
Screenshot_20220202_204200_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Adinfo »

Zepco pisze:Panowie, mieliście kiedyś taką sytuację? Mam już otwierać spór czy jakimś cudem ta przesyłka jednak dojdzie?
Od 18-stego stycznia status wskazuje, że coś jest nie tak, dalej widać, że zwrot do nadawcy. Ale ilość tych statusów jest jakiś dziwny i pokręcony, może nadawca coś porządnie pokręcił i wyszło w trakcie. Nie liczyłbym na to, że ta przesyłka do Ciebie dojdzie. Zrób spór i nie czekaj.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: majek »

Weź sprawdź na stronie DHL-a, bo ten tracking w Ali jest do bani, źle mapują oryginalne statusy i później wychodzą takie bzdety. Dla Inpostu np. Ali pokazuje, że paczka jest doręczona jak dotrze do sortowni w PL.
morf
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: McKee »

Wygląda na błąd w DHL-u. Tylko niekoniecznie musi dać się go naprawić. Kiedyś miałem podobną sytuację: paczka wysłana z Niemiec po przekroczeniu granicy dostała jakiś nowy kod kreskowy który wskazywał na firmę na 2-gim końcu Polski. Oni odmówili przyjęcia i na szczęście przy 1 próbie kurier pomyślał i sprawdził MOJE dane na paczce (mój adres i mój telefon) - kurier zadzwonił do mnie i opisał mi sytuację i poprosił o przekierowanie "w centrali". Rozwiązane? Otóż nie. W systemie DHL-u nie byłem odbiorcą paczki bo dla nich nie liczy się adres nadrukowany tylko to co mają w komputerach. Kurierzy jeszcze 2 razy próbowali dostarczyć moja paczkę do tej firmy ja dzwoniłem kilkanaście razy do DHL impaczki nie dało się przekierować ... Ale po ~3 tyg od ostatniej próby doręczenia jednak dotarła do mnie (śledzenie pokazywało zwrot do nadawcy po ostatniej próbie i to się nie zmieniło (podejrzewam że ktoś jednak znalazł błąd i wysłał (wewnętrznie) z nowym numerem). Tak więc masz szanse że dojdzie (tak w ramach pocieszenia). Dzwoń do DHL - może zmienili procedury.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 12
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Zepco »

Gdzieś trafiłem na link ze śledzeniem, gdzie podane było, że kurier mnie nie zastał i paczka została umieszczona w oddziale (z dokładnym adresem oddziału), z którego zwrócili paczkę do nadawcy. Niestety ani maila, ani sms, ani telefonu od kuriera nie miałem. :( :crazy:
Nie wiem co można zrobić w takim wypadku. Prosić sprzedawcę o ponowne wysłanie czy otwierać spór?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 4
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Silvered87 »

Ja 4 miesiące temu zamówiłem grzałkę 100W 12v u majfriendów. Jakiś czas później pojawiła się informacja, że przesyłka opóźniona przez wirusa (grzałka chora na kwarantannie?). 3,5 miesiąca później uznałem, że grzałka prawdopodobnie zmarła i nie dotrze do mnie. Więc zamówiłem taką samą na amazonie. 2 dni później dotarła do mnie z amazona i... niespodzianka... z chin. 4 miesiące oczekiwania aby dostać 2 takie same grzałki tego samego dnia...
morf, emartinelli, Zepco
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”