Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Speedo »

Obecnie wysyłkę do paczkomatu trafić robi się prawie niemożliwe, za to ostatnie kilka zakupów rupieci do drukarki aliexpress standard shipping to już nie posyłają pocztexem 0045 tylko teraz listem poleconym 0055... Ciekawe dokąd to zmierza...
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: @GUTEK@ »

Nie zauważyłem, żeby był nie było możliwości wyboru paczkomatu, może kwestia tego co się kupuje. Przykładowo, kabelki usb, ładowarka, pilot tv - wszędzie miałem paczkomat.

Co do numeru to owszem wszystkie przesyłki dostają 0055 zamiast 0045 jeśli się wybiera pocztę.
Za to to łączenie paczek to jakaś kpina, 3 paczki miałem na statusie że weszły do "Magazynu łączenia paczek" praktycznie w tym samym dniu i po kilku dniach każda wyszła osobno z nowym numerem.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 769
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 441

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: majek »

0055 nie jest wyznacznikiem polecony/pocztex. Mam taką właśnie w drodze i w śledzeniu jest 'Pocztex Kurier 48'.

Co do paczkomatów, to było jakieś zawirowanie na początku miesiąca, teraz wraca do normy, ale nie każdą rzecz da się tak zamówić. Coś tam jest grubiej nawalone, bo czasem od jednego sprzedawcy jedne rzeczy są z paczkomatem, a inne nie. I nie chodzi o granicę tych ~20 euro czy wymiary.

Co do łączenia, to wolę 3 razy się cieszyć z odebrania przesyłki niż płakać, że jedna łączona zaginęła i być dwa miesiące w plecy :-)
Awatar użytkownika
sobal
Postów w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 09 wrz 2020, 19:35
x 47

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: sobal »

Krew mnie zaleje, po prostu. Zamówienie u chińczyka 26 kwietnia. Kurier UPS. Przesyłka w Polsce 4 maja. Od tego dnia codziennie aktualizacja statusu "Warehouse scan". Według info od UPS przekazano dokumenty do celników i czekają. Ku.... mać. No bez jaj. Dwa tygodnie na papiery? Ma ktoś może jakiś kontakt do nich? W łape dać czy co? Już zaczyna mnie to męczyć. Spoko, cło ma być, bo i kwota nie jest mała. Ale 2 tygodnie czekania?
Voron 2.4 350^3 | Fysetc Spider v1 | Klipper | Fluidd | Phaetus Dragon HF
Ender 3 Pro | SKR mini E3 2.0 | Klipper | Octoprint | BIQU Phaetus Dragon | BLV Mod | BLT | DirecDrive BMG
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: sp6vgx »

sobal pisze:Krew mnie zaleje, po prostu. Zamówienie u chińczyka 26 kwietnia. Kurier UPS. Przesyłka w Polsce 4 maja. Od tego dnia codziennie aktualizacja statusu "Warehouse scan". Według info od UPS przekazano dokumenty do celników i czekają. Ku.... mać. No bez jaj.
Kolega wspominał że ma to samo z UPS (firmowe przesyłki), trzyma się ich jeszcze ze względu na dobrą cenę jaką ma w umowie... Podobno wszystko zwalają na pandemię ;) co ciekawe inni spedytorzy takich problemów nie mają. Ostatnio moje odprawy celne np. w DHL przeszły błyskawicznie...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: emartinelli »

Ja parę razy musiałem interweniować osobiście w urzędzie celnym. Ktoś przepisując adresy czasami się myli lub wpisuje niepełny i nie docierają zawiadomienia o konieczności oclenia.
Awatar użytkownika
sobal
Postów w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 09 wrz 2020, 19:35
x 47

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: sobal »

A da się jakoś ustalić jaki to w ogóle urząd celny?
Voron 2.4 350^3 | Fysetc Spider v1 | Klipper | Fluidd | Phaetus Dragon HF
Ender 3 Pro | SKR mini E3 2.0 | Klipper | Octoprint | BIQU Phaetus Dragon | BLV Mod | BLT | DirecDrive BMG
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Pjoter »

Podpinam się, jak można sprawdzić czy urząd celny coś od nas chce?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: emartinelli »

Akurat w moim przypadku te przesyłki były do Warszawy, a tam w jednym miejscu clą przesyłki pocztowe:
Oddział Celny I Pocztowy
ul. Łączyny 8, 02-820 Warszawa

Przyznam, że nie wiem jak jest w przypadku innych województw.

PS
Pamiętam, że pierwszym razem trochę się nadzwoniłem aby zlokalizować przesyłkę. Jak już miałem od miesiąca na śledzeniu, że wisi na cle to wiedziąłem, że coś jest nie tak i obdzwaniałem urzędy celne aż mnie nakierowali. W ww. w końcu jak podałem nazwisko i adres to znaleźli.
Awatar użytkownika
sobal
Postów w temacie: 5
Posty: 116
Rejestracja: 09 wrz 2020, 19:35
x 47

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: sobal »

To się naczekałem. Obdzwoniłem wszystkie urzędy celne dla wawy, w końcu zrobiłem kolejne zgłoszenie na UPS i oddzwonił do mnie sympatyczny jegomość z tejże firmy i powiedział, że w niczym nie może pomóc. Papiery są w agencji celnej, ale nie wiadomo której, zostanie oclone, ale nie wiadomo kiedy. Chyba kupię to samo w EU i będę miał przed końcem tygodnia.
Voron 2.4 350^3 | Fysetc Spider v1 | Klipper | Fluidd | Phaetus Dragon HF
Ender 3 Pro | SKR mini E3 2.0 | Klipper | Octoprint | BIQU Phaetus Dragon | BLV Mod | BLT | DirecDrive BMG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”