Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
npnpnp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 16:00
x 1

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: npnpnp »

Hej, czy ktoś z Was zamawiał coś ostatnio z banggood z wysyłką z Czech? Jak wyglądają terminy?
Ja zamówiłem endera 3 20 maja a do dziś zero odzewu. Od razu dostałem numer paczki z tym że jest ona z inpostu. Pierwszy raz się spotykam żeby wysyłali coś inpostem. Ale na trackingu cały czas jest informacja że kurier nie odebrał paczki(na banggood jest niby informacja ze wyszło to z ich magazynu)
Na infolinii inpostu facet mówił że paczka jest nadana z Polski. To jak to działa? Firma jedna wiezie z Czech do Polski a potem u nas inpost?
Przeglądam fora i przeważnie 5 dni i paczka jest. Płaciłem przez paypala. Zastanawiam się nad złożeniem sporu.
Pan z banggod oczywiście piszę formułkami "sprawdź w najbliższej placówce" "przepraszamy" itp
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: dekas »

Kupując w Chinach trzeba być cierpliwym. Sklep nie robi różnicy. Magazyn w Czechach zwiększa Twoje szanse, ale pewności brak. Groty do lutownicy idą już 10 dni i nie wiadomo gdzie są, drukarka szła 2 dni.

Pozdrawiam Tomek
npnpnp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 16:00
x 1

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: npnpnp »

Myślisz że to ściema że wysyłają ja z Czech i wysłali to z Chin? Wysyłka jaką wybrałem to EU Priority Line(kurier?)
Trochę mnie to nie pokoi bo na forum czytam posty że po kilku dniach są przesyłki. I że w ogóle mają jakąś historię na trackingu. U mnie nic nie ma. Nie wiem co z nią się dzieje. Zastanawiam się nad sporem przez paypal. I zamówieniem tej samej drukarki ale wysyłką EU Priority Mail(poczta?)
Pozdrawiam
bratmat
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 4
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Silvered87 »

Według mnie to nie ściama. Wysyłka jest z Czech. Tylko jest inne pytanie. Czy zanim wyślą z Czech to nie musi do nich najpierw przyjść z Chin?
bratmat
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
npnpnp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 16:00
x 1

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: npnpnp »

Myślisz że to idzie najpierw z Chin? Kurczę na forach różnych ludzie mają w ciągu parę dni.
PS. Warto jest dopłacić 70z więcej za płytę 4.2.2
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 505
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 169

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Mati »

Nie. Lepiej od razu wymienić na Mellow FLY E3, SKR e3 czy MKS e3d.Od siebie polecam tą pierwszą. Interfejs WWW, gotowa konfiguracja do Endera i możliwość zmian bez rekompilowania firmware to spore zalety.
npnpnp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 16:00
x 1

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: npnpnp »

Ok dzięki.
Czy ktoś może coś jeszcze ostatnio zamawiał z wysyłką z Czech?
Zastanawiam się czy nie kupić 2 drukarki z wysyłką z Hiszpani.(promka ale kończy się) Tylko boję się że będzie ciężko będzie za tą pierwszą kasę odzyskać.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: dekas »

npnpnp pisze: Zastanawiam się czy nie kupić 2 drukarki z wysyłką z Hiszpani.
Czas dostawy to loteria.
Raz wygrasz - bo Twoja paczka zdążyła na jakiś kontener, albo przegrasz bo zdążyła, ale nie ten co trzeba....

Jest więc tylko jedna metoda by podjąć właściwą decyzję - trzeba stawiać pasjansa.
Wychodzi - zamawiasz drugą.
Nie wychodzi - czekasz.
Albo odwrotnie.... Czasem warto postawić pasjansa by sprawdzić, czy nie trzeba ustawić odwrotnie - jak wychodzi to czekasz.

pozdrawiam, Tomek
sobal
npnpnp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 26
Rejestracja: 01 sty 2021, 16:00
x 1

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: npnpnp »

Hej, informacja dla potomnych. Przesyłka dotarła po 12 dniach. Szła chyba z Niemiec ponieważ była wysłana spod granicy. Tracking na inpoście pojawił się w momencie dotarcia przesyłki do Polski.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 17
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Artu »

Poczta też w zapaści :evil: Do dzisiaj brak :x
Alledługo.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”