Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: carving85 »

Pjoter pisze:Moje doświadczenie - każda poczta inaczej patrzy na paczki z Ali. Czasem już na granicy jest kurier pocztex, czasem jest kurier z poczty, czasem listonosz a czasem awizo. Doświadczenie zbierane z 5 różnych poczt w Trójmieście.
Wszystko zależy którędy paczka idzie przez jakie WERy. Ale jeżeli ci dostarcza listonosz to po prostu nie jest to 0045 i tyle.
Pjoter
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Speedo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 15 mar 2021, 14:38
Drukarka: Ender 3
x 2

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Speedo »

niekoniecznie, ja mieszkam na zapadłej wiosce i tu żaden kurier PP nie przyjeżdża/dojeżdża, wszystkie 0045 przynosi Pani Listonosz razem z kartkami świątecznymi, rachunkami itd itp
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 5
Posty: 399
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 114

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: carving85 »

Speedo pisze:niekoniecznie, ja mieszkam na zapadłej wiosce i tu żaden kurier PP nie przyjeżdża/dojeżdża, wszystkie 0045 przynosi Pani Listonosz razem z kartkami świątecznymi, rachunkami itd itp
być może, pioter pisał o trójmieście więc w nawiązaniu do jego sytuacji to pisałem. Nie wiem jak tam na wsiach się bawicie :D
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: samezrp »

S3b pisze: Wysłane z kraju tranzytowego do kraju przeznaczenia... tak już z tydzień...
Dopiero?
Nadejście przesyłki do kraju docelowego
od 2 miesięcy dla dwóch przesyłek...
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 8
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: S3b »

Słabo.. co ciekawe, w aplikacji inpostu pojawiła mi się dziwna przesyłka ze statusem "w trakcie przygotowania przez nadawcę" od tajemniczego SK Client. W necie nic dobrego na temat tego nadawcy nie znalazłem... oj będzie bałagan coś czuję...
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: morf »

W trakcie przygotowania to po prostu wygenerowana etykieta
Jose
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 8
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: S3b »

Tak, tak. To wiem. Ale dziwi mnie to, że ja na nic wysłanego inpostem aktualnie nie czekam... Taka przesyłka sama pojawiła mi się w aplikacji. I z tego co udało mi się ustalić to raczej coś z Chin.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
Silvered87
Postów w temacie: 4
Posty: 248
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:40
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Drukarka: Ender 5, Photon mono
x 53

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Silvered87 »

Ja dzisiaj odkryłem co oznacza dosyawa w 3 dni. Znaczy mają tydzień na "przetworzenie zamówienia" i wysłanie. A później w 3 dni przesyłka powinna być . W skrócie przesyłka 3 dniowa to przesyłka 10 dniowa :/
HC EVO stan konstrukcji: rama - ok, części drukowane - ok, MB - ok, mgn12h - ok, mgn15h - ok, prowadnice 12mm - ok, Zasilacz Mean Well LRS-350 24v - ok, grzałka silikonowa Keenovo310x310 220v 750W - ok, małe części - ok, Jeszcze tylko kable, konektory, projekt mocowania HERMESA i złączki HDMI
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: morf »

S3b pisze:Tak, tak. To wiem. Ale dziwi mnie to, że ja na nic wysłanego inpostem aktualnie nie czekam... Taka przesyłka sama pojawiła mi się w aplikacji. I z tego co udało mi się ustalić to raczej coś z Chin.
To moze byc tez kurier inpost.
Mnie kiedys jakas paczka z ali przyjechala wlasnie kurierem inpostu.

Ogolnie to zalezy (nie wiem do konca od czego) jak posrednik w polsce nada paczke
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 8
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: S3b »

Te firmy pośredniczące to masakra. Zdarza się, że podmieniają przesyłki. Raz zamiast składanego wiaderka turystycznego dostałem jakieś próbki tkanin (zdecydowanie pomyłka - pomieszali etykiety) a innym razem zamiast komponentów elektronicznych dostałem stanik :rotfl2:. Obie przesyłki zostały nadane Cainao i były w PL obsługiwane przez tego samego pośrednika - nie pamiętam już nazwy tej firmy ale to był znany pośrednik - głównie z takich sytuacji jak te opisane przeze mnie...
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”