Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: @GUTEK@ »

"Panowie" - no ja bym w obecnych czasach z tym uważał ;)
A co do przesyłek. To jest coraz gorzej, pojawia się coraz więcej dziwnych pośredników. Przez co paczki potrafią isć cholernie długo.

LF369069479CN - na trackingu jest tylko "Utworzone zlecenie logistyczne", czyli chińczyk prawdopodobnie nie wysłał.
UC718204428CN - ta chyba faktycznie zaginęła.
959744888219 - 7.12 jest w drodze do kraju przeznaczenia, pewnie przyjdzie za miesiąc
030390053742 - jest w Polsce i być może jeszcze przyjdzie - czyt. niżej
Z SF Express jest ten problem, że paczki ostatnio od nich idą przez jakąs firemkę w Piotrkowie Trybunalskim - paczka przychodzi cala obklejona ich naklejkami, widoczny jest tylko adres, nawet bez imienia. Paczki te idą niesamowicie długo, to już wysłane Yanwenem przez Turcję potrafią szybciej przyjść.

Nie wiem jakie znasz strony do śledzenia, ale szukaj na tych:
https://alipaczka.pl
https://www.17track.net/pl
https://global.cainiao.com/?lang=en
marek91
robal
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 75
Rejestracja: 13 gru 2017, 18:15
x 5

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: robal »

Coś jest pewnie na rzeczy, u mnie też ostatnio słabo, jak policzyć to właśnie 5/10 doszło a o reszcie słuch zaginął :(. Dostaję tylko info [Europe Distribution Center] Shipment transiting to destination country i tak już od ponad miesiąca...
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: dziobu »

Chiny, paczki... po co tak daleko patrzeć.
PP w Brzesku; polecony potrafi i 2 tygodnie iść. Wydzwaniają potem dlaczego nie odesłałem dokumentów bo terminy lecą a ja mówię że nie mam ani listu ani awiza. Zresztą był taki okres że w Krakowie PP niczego nie dostarczało.

Tylko kurier zostaje, a i to nie każdy.
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: jestan »

Przestałem już zamawiać bez trackingu, bo po prostu gdzieś kradną. Mam ostatnio kilka takich przypadków, co przed paru laty nie występowało. Lepiej dopłacić, móc śledzić los przesyłki i być pewnym, że dojdzie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: dziobu »

No ale jak widzisz chodzi o ginące paczki do których jest numer śledzenia. I to takie nie dochodzą.
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 11
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: marek91 »

Gdyby nie to że niektórych towarów nie ma w PL to nie zamawiałbym na ali wcale. To raz.
Dwa, jak mnie niesamowicie wpienia jak widzę na allegro jakiś drobiazg a sprzedawca ustawił że w paczce (kurier) max 1 szt. Takich to kopałbym jak kurczaki.
virgin71
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: dziobu »

Normą jest u nas dopłacanie za towar w przesyłce. Wtedy i na liście jest wyżej (sortowanie po cenie, oczywiście) i w razie zwrotu nikt za przesyłkę nie oddaje. Tak Janusze sprzedaży naciągają Januszy zakupów ;)
I jest to żenujące.

Mimo beznadziejnej strony już wolę coś na jebaju kupić w UE niż telepać paczki z Chin.

(btw - a potem wychodzi że ten "kurier" to nie UPS czy DHL, tylko paczka48...)
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 1172
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 774
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: @GUTEK@ »

Ja unikam Allegro jak tylko się da, bo tam się robi coraz większy syf. W przypadku problemów Allegro umywa ręce, a januszy biznesu jest tam coraz więcej.

Jeśli chodzi o zakupy z Chin, to mi puki co zaginęły jedynie jakieś pojedyncze przesyłki i to jeszcze duża część z nich miała taki tracking, że możliwe nawet chińczyk ich nie wysłał. Jedynie co trzeba uważać na paczki idące przez Estonię - Omniva (Aliexpress Standard Shipping) oraz SF Express - bo one idą przez dziwnych pośredników. Potrafią taką paczkę nawet do kiosku ruchu wrzucić w innym mieście. Ja takiej paczki nie odebrałem, wróciła do firemki i wysłali ponownie już pocztą. Tu więcej info: https://www.swiatelka.pl/viewtopic.php? ... ht=#259290
Awatar użytkownika
jestan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 223
Rejestracja: 27 lis 2016, 15:27
Drukarka: Lume, MiniCoreXY
x 24

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: jestan »

Jedynie co trzeba uważać na paczki idące przez Estonię - Omniva (Aliexpress Standard Shipping) oraz SF Express - bo one idą przez dziwnych pośredników.
No właśnie mnie też ta Estonia podpada. Właśnie tam urywa się ślad... Szczerze mówiąc paczki z trackingiem nigdy mi jeszcze nie zginęły. Co więcej, ostatnio dochodzą rekordowo szybko ok 10 dni - max 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: dragonn »

Mi Omniva ostatnio przyszła rama do drona, akurat żadnego problemu nie było i dotarła w 2 tygodnie. Oczywiście paczka do odbioru w kiosku ruchu, ale trudno, nie miałem tak daleko znowu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”