Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: gromki_86 »

Ja ostatnio zauważyłem dziwną metodę dostarczania.

Kiedyś zamawiałem, tracking pokazywał, że paczka jest w PL i za parę dni była u mnie. Średnio 3-4 tygodnie czekania.

Teraz notorycznie się zdarza, że paczka jest w PL i leżu od kilku tygodni.

I jeszcze jedno - jak zamawiam parę rzeczy (u różnych sprzedawców) to przychodzą do PL osobno i są pakowane do jednej zbiorczej paczki i dopiero ta trafia do mnie. Tak jakby ktoś zbierał te paczki i czekał na to aby wysłać jednym rzutem.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: @GUTEK@ »

gromki_86 pisze:Ja ostatnio zauważyłem dziwną metodę dostarczania.

Kiedyś zamawiałem, tracking pokazywał, że paczka jest w PL i za parę dni była u mnie. Średnio 3-4 tygodnie czekania.

Teraz notorycznie się zdarza, że paczka jest w PL i leżu od kilku tygodni.

I jeszcze jedno - jak zamawiam parę rzeczy (u różnych sprzedawców) to przychodzą do PL osobno i są pakowane do jednej zbiorczej paczki i dopiero ta trafia do mnie. Tak jakby ktoś zbierał te paczki i czekał na to aby wysłać jednym rzutem.
Załączniki
comment_hKylm2XWI5CvNCKmqrlyWEbGfYdvl96I.jpg
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Igor »

To u mnie wprost "nie do uwierzenia, panie". Wróciłem po półtora roku z najgłębszego zadupia na świecie (gdzie o pandemii coś tam słyszano ale nie do końca), zamieszkałem na ostatnim możliwym zadupiu w kraju, 1,5km do najbliższego asfaltu. Pomorze, więc jedyne zaopatrzenie techniczne gdzie w ogóle słyszeli o technologiach z po II W.Św. to Trójmiasto, bo w promieniu 80 km pustynia i średniowiecze. Cóż, mieszkanie w obrębie GOP rozpieszcza majsterkowicza.
No to robić trzeba zamawiać wszystko wysyłkowo, w PL i u Majfrendów. Czytam że cło i VAT uszczelniają, nie zauważyłem.

Wysyłki z Ali pocztą docierają w kilka dni. Rekord to chyba 5 dni (obiektyw). Nie spodziewałem się że tak szybko dotrze i nie było mnie w domu - musiałem na pocztę do gminy dygać z awizo. W dwa tygodnie dotarły najbardziej "opóźnione". Tylko jeden mały kabelek gdzieś utknął. Dwa lata temu zanim z Polski wyjechałem, normą były tygodnie oczekiwania na paczkę od Majfrenda po terminie, zwrot kasy i dotarcie paczki.

Do paczkomatu w siedzibie gminy "aż" w trzy-cztery dni od zamówienia paczki dochodzą. Jedyna różnica to taka że na Alledrogo nie wszystko ma opcję Paczkomat albo jest ona wyłączona spod SMART.

Za to przesyłka PL-PL kurierem - komedia. Zamówione rzeczy ZA POBRANIEM za ponad 800 złotych, dostaję info "dziękujemy za opłacenie i odbiór paczki". Dzwonię do sprzedawcy - tak, graty wysłał, kasę dostał :shock:
Koper90
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: @GUTEK@ »

Igor pisze: Czytam że cło i VAT uszczelniają, nie zauważyłem.
Poczekaj jeszcze 1,5 miesiąca to zauważysz :D

https://www.pit.pl/aktualnosci/vat-od-z ... ku-1002361
fxxx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 05 maja 2021, 11:47
x 1

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: fxxx »

ciekawe kto to miałby robić? I co zrobić z paczkami w stylu ASS, teoretycznie odprawianymi na terytorium UE. Jeszcze by się urzędasy musieli wziąć do roboty-mi się to w głowie nie mieści.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Igor »

Jak to co mieliby robić z paczkami ASS? Prikaz aby trzymać na kontroli przez zaporowo długi czas ("olejcie je póki miejsce jest"). Jak się ludziska połapią że paczki "przyjanuszowane na opodadkowaniu" nie dochodzą, to nawet tempo zapychania magazynu szybko by spadło. Dla tych co zarządzili uszczelnienie, sytuacja win-win-win, bo i za dużo ludzi to nie zaangażuje, i efektami uszczelnienia można się będzie pochwalić, o paczki za parę zeta nikt nie będzie walczył. Zaś o to co zrobić z magazynami pełnymi losowego chińskiego badziewia po przedawnieniu, będzie się martwic kolejna władza. Same plusy.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
gromki_86
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 26 kwie 2021, 08:35
x 8

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: gromki_86 »

Igor pisze:
Wysyłki z Ali pocztą docierają w kilka dni. Rekord to chyba 5 dni (obiektyw). :
To zamówiłeś na Ali, ale z dostawą z EU, towar już jest w Europie w którymś z magazynów, to zupełnie inna bajka.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 3
Posty: 471
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 159
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Igor »

Z Chin. Chyba że towar na tyle popularny że i tak rzucili go z magazynu w EU. Ale te obiektywy były tylko u jednego usera, bo były wyjmowane z zestawów z aparatem.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 23
Posty: 1177
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: @GUTEK@ »

Bardzo bardzo rzadko, ale zdarza się, że ASS z Chin potrafi przyjść nawet w 5 dni.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: sp6vgx »

Pytanko - zamawiał ktoś może coś z Ali z magazynu w PL i wysyłką "CAINIAO WAREHOUSE STANDARD SHIPPING" - coś takiego jest do wybrania i pytanie czym to przychodzi. Pytam bo jak to jakaś spedycja to spoko, jak poczta polska to muszę się zastanowić czy zamawiać bo w najbliższych tygodniach jestem zawalony robotą i nie będę miał czasu latać z awizem na pocztę i stać w kolejce ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”