Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Przesyłki, sprawy celno-skarbowe, VAT, cło itp.
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 3
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: artur_n »

Może w dużych miastach jest inaczej. Ale jak zamawiasz coś istotnego i deklaracja jest 2-3dni a czekasz ponad tydzień to człowieka taki stan rzeczy mocno irytuje.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: samezrp »

virgin71 pisze:To chyba widzę przewagę dużych miast.
Ja wiem, ze z pierwszej ligi wypadliśmy przez tfu jurczyka, ale nie nazywaj mojego miasta małym :P :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: virgin71 »

samezrp pisze:
virgin71 pisze:To chyba widzę przewagę dużych miast.
Ja wiem, ze z pierwszej ligi wypadliśmy przez tfu jurczyka, ale nie nazywaj mojego miasta małym :P :)
Hehehe. Po prostu u mnie takie cuda nie mają miejsca i doszukuję się przyczyny. :)
Awatar użytkownika
corristo25
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 30 wrz 2017, 15:44
Lokalizacja: BB
Drukarka: FDM+Resin
x 59

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: corristo25 »

artur_n pisze:Dokładnie. Przekierowanie idzie z automatu, jest to na tyle irytujące, że po to zamawiamy aby móc odebrać paczkę o 12 w nocy. A tu otwarty punkt od 8 do 17-18 a ich nie interesuje, ze w tych godzinach nie masz jak odebrać paczki.

Tak poza tym problemem jestem zadowolony z paczkomatów ale za to przesyłki czy to listowne czy kurierskie InPostu omijam szerokim łukiem. Paczka kurierem potrafiła jechać do mnie TYDZIEŃ, a tłumaczyli się brakiem ludzi do pracy.
U mnie było podobnie, ale zmienili punkt na inny otwarty do 22 :)
Ale wyobraź sobie bajer z moją lokalną Pocztą Polską. Swego czasu była otwarta Pn-Pt 9-16 i weź tu odbierz awizo :unknown:
Po jakimś czasie przesunęli piątek na 10-17, a w końcu otwarli w sobote :)
Także dostajesz awizo w poniedziałek, a odbierasz w sobote ;)
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 17
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 467
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: Artu »

To poczta na mojej wiosce działa lepiej :DD
2018-01-25 23_24_37-UP Winnica, ul. Pułtuska 25, Winnica 06-120, godziny otwarcia, numer telefonu.png
2018-01-25 23_24_37-UP Winnica, ul. Pułtuska 25, Winnica 06-120, godziny otwarcia, numer telefonu.png (4.73 KiB) Przejrzano 4365 razy
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: McKee »

virgin71 pisze:Hehehe. Po prostu u mnie takie cuda nie mają miejsca i doszukuję się przyczyny. :)
Na samym końcu są ludzie - lokalny kurier / kurierzy i mieszkańcy Twojej okolicy.

Ja pomimo raczej dobrych doświadczeń na jedną paczkę czekałem ponad pół roku - o dziwo w końcu doszła. Dość mała, kurier inpostu musiał zgubić u siebie w samochodzie ale w końcu ją przywiózł (nawet się dziwiłem jakim cudem bo adresu już nie było widać na termo-drukowanej nalepce adresowej, ale widocznie kod paskowy jeszcze był rozpoznawalny dla czytnika).

Inna sytuacja: ostatnio notorycznie wsadzają mi paczki do innych paczkomatów niż wybrany, ale dlatego, że wybieram paczkomat w pobliżu dworca tak jak setki innych tambylców. Kończy się czasem kilkunastokilometrową wycieczką do innego paczkomatu (do różnych wrzucali - zupełnie bez sensu najczęściej).
Mam wybór: odebrać tam gdzie mi wygodnie i po drodze ale z ryzykiem godzinnej wycieczki na 2-gi koniec miasta jak paczkomat będzie pełny, albo wybrać nieobciążony paczkomat w odległości ~15minut jazdy samochodem.

Ludzie nawalają jednym słowem.

A poczta? Mam wrażenie, że lepiej traktuje przesyłki. Może jest czasem trochę dłużej ale mają szacunek do paczki, którego kurierem inpostu brak (w sumie też ludzie: może w okolicy Poczta lepszych zatrudnia).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: virgin71 »

McKee pisze: Mam wybór: odebrać tam gdzie mi wygodnie i po drodze ale z ryzykiem godzinnej wycieczki na 2-gi koniec miasta jak paczkomat będzie pełny, albo wybrać nieobciążony paczkomat w odległości ~15minut jazdy samochodem.
To też może być chwilowe w dużym mieście. Ja miałem taki paczkomat, który był wiecznie przepełniony i zmienili go niedawno na 3x większy.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 10
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: samezrp »

Moje paczki jak przekierowywali, to na bliskie paczkomaty lub takie, w których już kiedyś brałem, ale przestałem, bo remontują drogę i mi nie po drodze.
Teraz mam blisko jeden specjalnie nie obciążony, ale niestety nie wysyłają kodów do otwarcia, trzeba klepać, a te cholerne ekrany dotykowe piszczą nawet jak nie rozpoznają klawisza i często muszę powtarzać, bo są ustawione dla konusów i muszę klepać pod klawiszem a nie w klawisz (z mojej perspektywy).
Awatar użytkownika
11master
Postów w temacie: 2
Posty: 164
Rejestracja: 30 paź 2017, 07:53
Drukarka: AA8; Sapphire+
x 4

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: 11master »

Też się muszę wyżalić: Zaciskarki z HK ciągle jadą (a przynajmniej mam taka nadzieję), zamówiełm 28 grudnia, wysłali chyba 3 stycznia i cisza.
Powiem tak, że sama idea paczkomatu jest słuszna tylko u mnie przekierowania są zawsze do punktów które są w przeciwnym kierunku niż dom (jadąc z pracy) a to wrukwia strasznie. Powinna być opcja podania alternatywnych 2-3 punktów w razie awarii poprzednich. I wtedy w zgodzie z własnym wyborem paczka powinna czekać tam gdzie chcieliśmy. Ale wyobrażam sobie, że z punktu logistycznego/programistycznego to byłby koszmar.

Zw względu na notoryczne (czyli co 15 min. :)) przekierowania korzystam ostatnio z odbioru w punkcie lub odbioru w ruch. To tez jest super. Jedyny minus to brak możliwości darmowego zwrotu. Tak się składa że druga połowa pracuje na PP i powiem Wam, że czasami się dziwię że te paczki w ogóle dochodzą do adresatów po tym co usłyszę.

I na koniec uwaga do przesyłek z państwa środka - ze względu na to iż państwo szuka oszczędności polskie przesyłki będą manglowane dokładniej, tak aby każdy zapłacił to co ma zapłacić - tym bardziej że coraz więcej kupuje i coraz droższe rzeczy - wiadomo na początek po 1-10 dolców a potem coraz droższe rzeczy. Na sam koniec informacja dla tych co są z pd Polski w Zabrzu powstaje nowa sortownia (czyt. linia sortownicza) i ponoć będzie szybciej, pod warunkiem,że Warszawka wydoli:)
Anet A8 BOX
Sapphire + klipperowana
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 20
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ogólny temat o czekaniu na przesyłki

Post autor: virgin71 »

Wadą Ruchu jest otwarcie w godzinach, w których nie interesuje mnie odbiór paczek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Import”